Technologijos

Daugeliui lietuvių tai labai nepatiks: didmeninė elektros kaina Lietuvoje krito perpus, tačiau gyventojams siūlomos kainos nepasikeitė

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje mažėjo 51 proc. ir siekė 42,52 Eur/MWh. Latvijoje ir Estijoje kaina krito po 54 proc. ir abiejose šalyse vidutiniškai siekė 40,19 Eur/MWh, o kai kuriomis valandomis buvo pasiekusi ir 0 Eur/MWh.

Daugeliui lietuvių tai labai nepatiks: didmeninė elektros kaina Lietuvoje krito perpus, tačiau gyventojams siūlomos kainos nepasikeitė

Nepriklausomų elektros tiekėjų Lietuvos gyventojams siūlomos kainos išliko panašios kaip ir anksčiau. „Elektrum Lietuva“ mažiausia 6 mėnesių fiksuota kaina dabar siekia 21,575 cento už kilovatvalandę (ct/kWh).

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

„Kainoms Baltijos šalyse ir toliau įtakos turėjo didelė atsinaujinančių energijos išteklių gamyba regione – vėjo energijos generacija išaugo 48 proc. Taip pat 8 proc. sumažėjo elektros suvartojimas, palyginti su ankstesne savaite. Elektros kainų mažėjimą visame „Nord Pool“ regione daugiausia lėmė 84 proc. išaugusi vėjo energijos gamyba, apie 6 proc. didesnė branduolinės energijos gamyba, 4 proc. mažesnis elektros suvartojimas, taip pat sumažėjusios kuro, išskyrus naftos, kainos“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo sprendimų departamento vadovas Artūras Zatulinas.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina „Nord Pool“ regione mažėjo 38 proc. iki 61,58 Eur/MWh.

Elektros vartojimas regione šiek tiek mažėjo ir siekė 7 539 GWh, gamybos apimtys taip pat krito iki 8 121 GWh.

Lietuvoje mažėjo vartojimas, bet gamyba augo

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę bendrai mažėjo 8 proc. ir siekė 464 GWh. Lietuvoje elektros suvartota 10 proc. mažiau, 205 GWh, Latvijoje vartojimas mažėjo 3 proc. iki 118 GWh, Estijoje – 9 proc. iki 141 GWh.

Elektros energijos bendros gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę išliko tame pačiame lygyje ir siekė 398 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 15 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę – 84 GWh. Tuo metu Latvijoje – 3 proc. mažiau, 247 GWh, Estijoje – 8 proc. mažiau, 67 GWh,

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 86 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 41 proc., Latvijoje – 209 proc., Estijoje – 48 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

3 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Bronius

Kol LT uz vagystes ir sukciavima bausmiu nebus , tai ir toliau bus apiplesinejami tautieciai.

Algis

Negalima buvo pradėti elektros energijos paleisti iš valstybės rankų, nes tai strateginės reikšmės reikalas, o be to tam nepasiruosta,nes ESO vykdo ir dar nebaigusi išmaniųjų skaitiklių įdiegimo!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas