Daugeliui lietuvių tai labai nepatiks: didmeninė elektros kaina Lietuvoje krito perpus, tačiau gyventojams siūlomos kainos nepasikeitė

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje mažėjo 51 proc. ir siekė 42,52 Eur/MWh. Latvijoje ir Estijoje kaina krito po 54 proc. ir abiejose šalyse vidutiniškai siekė 40,19 Eur/MWh, o kai kuriomis valandomis buvo pasiekusi ir 0 Eur/MWh.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Daugeliui lietuvių tai labai nepatiks: didmeninė elektros kaina Lietuvoje krito perpus, tačiau gyventojams siūlomos kainos nepasikeitė

Nepriklausomų elektros tiekėjų Lietuvos gyventojams siūlomos kainos išliko panašios kaip ir anksčiau. „Elektrum Lietuva“ mažiausia 6 mėnesių fiksuota kaina dabar siekia 21,575 cento už kilovatvalandę (ct/kWh).

„Kainoms Baltijos šalyse ir toliau įtakos turėjo didelė atsinaujinančių energijos išteklių gamyba regione – vėjo energijos generacija išaugo 48 proc. Taip pat 8 proc. sumažėjo elektros suvartojimas, palyginti su ankstesne savaite. Elektros kainų mažėjimą visame „Nord Pool“ regione daugiausia lėmė 84 proc. išaugusi vėjo energijos gamyba, apie 6 proc. didesnė branduolinės energijos gamyba, 4 proc. mažesnis elektros suvartojimas, taip pat sumažėjusios kuro, išskyrus naftos, kainos“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo sprendimų departamento vadovas Artūras Zatulinas.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina „Nord Pool“ regione mažėjo 38 proc. iki 61,58 Eur/MWh.

Elektros vartojimas regione šiek tiek mažėjo ir siekė 7 539 GWh, gamybos apimtys taip pat krito iki 8 121 GWh.

Lietuvoje mažėjo vartojimas, bet gamyba augo

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę bendrai mažėjo 8 proc. ir siekė 464 GWh. Lietuvoje elektros suvartota 10 proc. mažiau, 205 GWh, Latvijoje vartojimas mažėjo 3 proc. iki 118 GWh, Estijoje – 9 proc. iki 141 GWh.

Elektros energijos bendros gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę išliko tame pačiame lygyje ir siekė 398 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 15 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę – 84 GWh. Tuo metu Latvijoje – 3 proc. mažiau, 247 GWh, Estijoje – 8 proc. mažiau, 67 GWh,

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 86 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 41 proc., Latvijoje – 209 proc., Estijoje – 48 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

3 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Algis

Negalima buvo pradėti elektros energijos paleisti iš valstybės rankų, nes tai strateginės reikšmės reikalas, o be to tam nepasiruosta,nes ESO vykdo ir dar nebaigusi išmaniųjų skaitiklių įdiegimo!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas