Technologijos

Daugeliui mūsų tai turėtų būti džiugios naujienos: fiksuojamas įspūdingas elektros kainų mažėjimas

Praėjusią savaitę elektros kaina Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje susitraukė 64 proc. ir visose Baltijos šalyse siekė 64,60 Eur/MWh.

Daugeliui mūsų tai turėtų būti džiugios naujienos: fiksuojamas įspūdingas elektros kainų mažėjimas

Praėjusią savaitę elektros kaina Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje susitraukė 64 proc. ir visose Baltijos šalyse siekė 64,60 Eur/MWh.

„Nord Pool“ biržos kaina praėjusią savaitę, palyginti su ankstesne, krito 68 proc. iki 49,08 Eur/MWh.

„Dėl nuosaikesnių orų ir besitęsiančių atostogų elektros suvartojimas „Nord Pool“ regione sumažėjo 5 proc. Praėjusią savaitę vėjo energijos gamyba, palyginti su ankstesne, išaugo 45 proc. ir buvo didžiausia per 2022 metus. Tai prisidėjo prie elektros kainų mažėjimo Skandinavijoje, Baltijos šalyse ir Vidurio Europoje, o tam tikromis valandomis net pasiekė neigiamą lygį. Elektros kainoms Baltijos šalyse įtakos turėjo ir 10 proc. didesni energijos srautai iš Suomijos. Tik srautai iš Švedijos SE4 prekybos zonos sumažėjo 8 proc.“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo sprendimų departamento vadovas Artūras Zatulinas.

Elektros vartojimas „Nord Pool“ regione mažėjo ir siekė 8 567 GWh, gamyba taip pat mažėjo iki 8 077 GWh.

Lietuvoje mažėjo vartojimas, bet gamyba augo

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę krito 8 proc. ir siekė 511 GWh. Lietuvoje vartojimas mažėjo 12 proc. iki 220 GWh, Latvijoje – 6 proc. iki 126 GWh, o Estijoje – 5 proc. iki 165 GWh.

Elektros energijos bendros gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę smuko 15 proc. ir sudarė 299 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 37 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę – 111 GWh, Latvijoje – 28 proc. mažiau ir siekė 84 GWh, Estijoje – 33 proc. mažiau, 104 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 58 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 50 proc., Latvijoje – 67 proc., Estijoje – 63 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas