Technologijos

„Elektrum Lietuva“ investuoja į žaliąją elektrą: viena elektros tiekimo rinks lyderių atidarė du naujus saulės parkus, investuoti apvali suma

Viena elektros tiekimo rinkos lyderių Lietuvoje bendrovė „Elektrum Lietuva“ pradėjo eksploatuoti du naujus saulės parkus Panevėžio ir Alytaus rajonuose. Investicijos į abu projektus siekia 4,6 mln. eurų, o gaminti elektrą jie pradėjo rugpjūčio mėnesį.

„Elektrum Lietuva“ investuoja į žaliąją elektrą: viena elektros tiekimo rinks lyderių atidarė du naujus saulės parkus, investuoti apvali suma

1,6 mln. eurų vertės saulės parko „Aušra“ netoli Panevėžio galingumas siekia 2 megavatus (MW), o apie 3 mln. eurų vertinamo „Rytmečio“ saulės parko prie Alytaus bendra galia – 3,7 MW.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Naujieji saulės parkai žaliąją elektrą gamins beveik tūkstančiui fizinių klientų visoje Lietuvoje. „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga sako, jog abiejų parkų pajėgumai buvo išpirkti dar gerokai prieš jiems pradedant veikti.

„Žalioji saulės elektra Lietuvoje toliau patiria pasiūlą viršijančią paklausą, kurią palaiko ir nesena praėjusių metų patirtis su rekordiškai brangusia elektra, ir noras naudoti energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių. Tai vienas paprasčiausių būdų gyventojams tapti gaminančiais vartotojais bei pasinaudoti šio statuso suteikiamais privalumais. Kone svarbiausia nauda – galimybė minimaliai sumažinti savo priklausomybę nuo elektros kainos svyravimų“, – sako M. Giga.

Naujajame „Aušros“ saulės parke 1 kilovatas (kW) sugeneruos apie 1110 kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos per metus, o „Rytmečio“ – 1130 kWh. Abu parkai turėtų būti eksploatuojami 25 metus. Juose naudojami dvipusio tipo monokristaliniai saulės moduliai, kurių kiekvieno galia yra ne mažesnė nei 645 vatai (W).

Žaliosios saulės elektros krepšelį įmonė plečia ne tik statydama nuosavus saulės parkus, bet ir supirkdama elektrą iš kitų rinkoje veikiančių saulės parkų, taip pat nuosavybės teise įsigydama rinkoje plėtojamus projektus. Birželio pabaigoje „Elektrum Lietuva“ paskelbė, kad įsigijo bendrovės „Energy Unlimited“ 60 MW galios saulės parkų projektą pajūryje, pastarasis „Elektrum Lietuvos“ vystomus elektros gamybos pajėgumus padidino 26 proc. iki 290 MW.

„Elektrum Lietuva“ šiuo metu eksploatuoja penkis saulės parkus: 1,5 MW ir 5 MW galingumo Klaipėdos rajone, taip pat 4,4 MW saulės parką Radviliškio rajone ir naujuosius 2 MW „Aušros“ parką Panevėžio rajone bei 3,7 MW „Rytmečio“ Alytaus rajone. Dar beveik 300 MW saulės parkų yra vystoma.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas