„Elektrum Lietuva“ pradėjo pirmojo savo vėjo jėgainių parko Akmenės rajone statybą

Pranešimas spaudai

2024-03-30, 10:55

0 komentarų

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ netoli Naujosios Akmenės pradeda plėtoti 15 megavatų (MW) galios vėjo parką. Šią savaitę įmonės atstovai kartu su vietos bendruomenės atstovais simboliškai pažymėjo jo statybos pradžią.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Elektrum Lietuva“ pradėjo pirmojo savo vėjo jėgainių parko Akmenės rajone statybą

Planuojama, jog gaminti elektrą šis vėjo parkas pradės šių metų pabaigoje ir per metus sugeneruos 54 tūkst. megavatvalandžių (MWh) elektros energijos – tokio kiekio užtektų aprūpinti kiek daugiau nei 20 tūkst. vidutinių namų ūkių. Parką iš viso sudarys 3 vėjo jėgainės, o investicijos į šį projektą sieks apie 30 mln. eurų.

Simbolinę parko statybos pradžią žyminčiame renginyje kalbėjęs „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga sakė, kad šis projektas atitinka ir pačios bendrovės, ir jos akcininko – didžiausio Baltijos šalyje energetikos koncerno „Latvenergo“ – tikslą stiprinti lyderystę regiono žaliosios energijos gamyboje.

„Nuo pat elektros gamybos pajėgumų diegimo pradžios Lietuvoje tarp potencialių plėtros krypčių rimtai vertinome vėjo energetiką. Tai pirmasis mūsų projektas šioje srityje, tačiau čia turime didelių ambicijų“, – teigė M. Giga.

Jis taip pat dėkojo vietos bendruomenei bei jos atstovams už glaudų bendradarbiavimą ir palaikymą plėtojant visai šaliai reikšmingus energetinius projektus.

„Elektros gamybos parkų diegimas mums yra svarbus keliais aspektais – taip prisidedame prie žaliosios elektros gamybos plėtros šalyje ir jos energetinės nepriklausomybės didinimo bei galime lanksčiau valdyti elektros kainą, kadangi šalies rinkoje esame vienas iš nepriklausomų elektros tiekimo lyderių“, – pabrėžė „Elektrum Lietuva“ vadovas.

Renginyje taip pat dalyvavęs Akmenės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Martinaitis pasveikino naujakurius ir pasidžiaugė, kad į rajoną pavyksta pritraukti stiprius investuotojus.

„Vertiname, kad į mūsų kaimynystę ateina patikimi ir jau pažįstami partneriai, kurie tiekia elektrą vienai didžiausių ir žaliausių mūsų regiono įmonių. Tikimės, jog ir ši partnerystė bus tvirta, ilgalaikė ir glaudi su vietos bendruomene“, – kalbėjo T. Martinaitis.

Tarp renginio svečių taip pat buvo ir bendrovės akcininko, Latvijos koncerno „Latvenergo“, vadovas Mārtiņš Čakste, Naujosios Akmenės kaimiškosios seniūnijos seniūnas Zigmantas Stankus ir kiti projekto partneriai. Tradiciškai renginio metu statybų vietoje įkasta simbolinė laiko kapsulė su laišku ateities kartoms.

„Elektrum Lietuva“ yra įrengusi šešis saulės parkus, kurių bendra galia siekia 29,7 MW. Bendrovė taip pat vysto naujus saulės ir vėjo parkus, kurių generuojama galia sieks daugiau nei 300 MW.

Vienintelis bendrovės „Elektrum Lietuva“ akcininkas, Latvijos koncernas „Latvenergo“, plėtoja ir saulės, ir vėjo, ir hidro elektros energijos gamybos pajėgumus. Iš visos jo pagaminamos elektros žalioji sudaro 73 proc. ir šis rodiklis yra aukščiausias Baltijos šalyse.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas