„Enefit Green“ pradėjo statyti didžiausią vėjo jėgainių parką Lietuvoje: jau iškilo pirmosios vėjo turbinos, skelbiama apie milžiniškas investicijas

Pranešimas spaudai

2024-03-22, 17:10

0 komentarų

Bendrovė „Enefit Green“ pradėjo statyti pirmąsias 230 metrų ilgio vėjo turbinas „Kelmė I“ vėjo jėgainių parke. Iš viso bus sumontuota 14 vėjo turbinų, kurios pagamins apie 270 gigavatvalandžių atsinaujinančios elektros energijos per metus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Enefit Green“ pradėjo statyti didžiausią vėjo jėgainių parką Lietuvoje: jau iškilo pirmosios vėjo turbinos, skelbiama apie milžiniškas investicijas

Vėjo turbinų gamintojas „Nordex“ turbinų bokštus, mentes ir gondolas šiam vėjų jėgainių parkui, gabeno laivais iš įvairių pasaulio šalių į Klaipėdos uostą, o pats gabenimas iš uosto į Kelmės vėjo jėgainių parką užtruks apie mėnesį. Kol vyksta detalių transportavimas, darbai nestoja – vėjo turbinos iškart montuojamos iš atgabentų dalių.

„Statant vėjo jėgainių parką atliekami net keli darbai vienu metu. Pavyzdžiui, šiuo metu tiesiame iki parko vedančius kelius ir liejame vėjo turbinų pamatus. Tokio didelio vėjo jėgainių parko statyba reikalauja gero planavimo, tikslumo ir greito keitimosi informacija su rangovais, tačiau šiuo metu darbai vyksta pagal pradinį planą.

Dedame visas pastangas, kad iki šių metų pabaigos naujajame parke galėtume pradėti gaminti žaliąją elektros energiją, o kitais metais parkas turėtų būti visiškai užbaigtas“, – teigia „Enefit Green Lietuva“ vadovas Donatas Celešius.

Kelmės rajonas yra vienas labiausiai besivystančių atsinaujinančiosios energijos plėtros regionų Lietuvoje, o šiuo metu statomas „Kelmė I“ vėjo jėgainių parkas savo bus didžiausias „Enefit Green“ plėtros projektas. Jei statybos vyks pagal planą, 80 megavatų galios „Kelmė I“ vėjo jėgainių parkas ekologišką elektros energiją pradės gaminti jau 2025 m.

Vėjo turbinos šalia Kelmės statomame vėjo jėgainių parke, pradėtos įrenginėti vasario mėnesį. Vieno vėjo turbinos bokšto aukštis – 140 metrų, viršūnės – 230 metrų, todėl 14 turbinų montavimas užtruks kelis mėnesius.

Vėjo jėgainių parko infrastruktūrą stato bendrovės „NOBE“, „TIS“, „DS-1“ ir „Merko“. Vėjo turbinas gamina ir montuoja „Nordex“, vienas žinomiausių vėjo turbinų gamintojų Šiaurės šalyse.

Kituose Kelmės projekto etapuose numatoma įrengti nuo 87 MW iki 150 MW galios vėjo jėgaines. Užbaigus statybas, visų trijų vėjo jėgainių parko bendras pajėgumas sieks daugiau nei 300 MW, o iš viso bus pagaminta beveik 1100 GWh žaliosios elektros energijos.

Į pirmųjų dviejų vėjo jėgainių parko etapų statybą „Enefit Green“ investuoja beveik 300 mln. eurų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas