ESO rado kompromisą su Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

ESO

Pranešimas spaudai

2024-02-10, 13:00

0 komentarų

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos planas ant jai priklausančio bendrabučio stogo pastatyti saulės elektrinę ir ją prijungti prie elektros skirstomųjų tinklų bus įgyvendintas.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
ESO rado kompromisą su Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kartu su mokyklos administracija išnagrinėję mokyklos elektros energijos poreikį, suvartojimą ir tinklo galimybes, surado optimalų sprendimą ir pasirašė sutartį. Joje numatyta, kad elektros energijos generacija į tinklą sieks 10kW, o dar 20 kW mokykla panaudos savo reikmėms ir ši energija į tinklą nebus generuojama.

„Tinklo pralaidumai generuojamai elektros energijai konkrečiame ruože, kur techniškai reikia prijungti Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos planuojamą statyti saulės elektrinę, yra riboti, todėl kartu su klientu nagrinėjome alternatyvas, kurios leistų efektyviai ir mažiausiais kaštais panaudoti numatyto galingumo saulės elektrinės pagaminamą elektros energiją. Išanalizavę mokyklos faktinį elektros energijos poreikį, vidinį momentinį elektros energijos vartojimą, tinklo galimybes ir susisteminę duomenis, radome sprendimą: į tinklą atiduoti tik trečdalį pagaminamos elektros energijos. Pagal atliktus preliminarius skaičiavimus, klientui tai leis išnaudoti 97 proc. saulės elektrinės generavimo pajėgumų“, – sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Anot jos, šio prijungimo atveju nereikės tinklo rekonstrukcijos ir tai klientui papildomai nekainuos, tad visas gautas paramos lėšas mokyklos administracija galės nukreipti saulės elektrinei įrengti.

Kadangi rinkoje vis dar trūksta į klientų elektros energijos vartojimo optimizavimą nukreiptų sprendimų, atstovė ryšiams su visuomene informavo apie inicijuotą pokytį, padėsiantį ESO specialistams gavus užklausą tuo pačiu metu išnagrinėti kliento poreikius ir parengti veiksmų planą, kuriame būtų nurodytos galimos alternatyvos.

„Tokia analizė bus ypač reikalinga, kai į sąmatą, pagal galiojančią tvarką, bus įtrauktos lėšos tinklo rekonstrukcijai. Suprantame, kad net ir didelę sąmatą klientui visuomet turėsime pateikti, nes tai daryti įpareigoja įstatymas, tačiau kartu gavęs ir mūsų alternatyvų pasiūlymą, vartotojas iš karto galės įvertinti galimas naudas remdamasis konkrečiais duomenimis“, – teigia R. Juodkienė.

„ESO specialistų pateikta mūsų atvejo mini studija ne tik leis sutaupyti, bet ir padės priimti ekonomiškai mokyklai naudingus sprendimus ateityje. Elektros energijos mokyklai reikia nuolat – tiek bendrabutyje mokinių gerovei užtikrinti, tiek ten pat esančiai valgyklai, tiek praktiniam mokymui vykdyti – skaičiuojame, kad už elektros energiją per metus sumokame apie 56 tūkst. eurų. Dabar dėl Europos Sąjungos paramos, dalį elektros energijos galėsime pasigaminti patys, o likusią dalį dėl ESO sudarytų galimybių – atiduoti į tinklą. Gerokai sumažės finansinė našta elektros energijos įsigijimui, todėl šias lėšas galėsime skirti mokinių gerovei ir infrastruktūros gerinimui“, – teigia Ina Budrienė Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos direktorė.

ESO atstovė ryšiams su visuomene priduria, kad bendrovė visada ieško geriausio sprendimo klientui. „Nors šį kartą jį pavyko rasti ne iš karto, tačiau atlikus detalią kliento elektros energijos vartojimo profilio analizę bei apskaičiavus saulės elektrinės tikėtiną generaciją, padaryta išvada, kad klientui užtenka mažesnės leistinos į ESO tinklą generuoti galios, įsirengiant norimos 30 kW galios elektrinę“, – sako R. Juodkienė.

Ji taip pat pabrėžia, kad mokyklai, į tinklą atidavus mažesnį kiekį pagamintos elektros energijos nei buvo planuota iš pradžių, tinklas nebus perkrautas ir tuo pačiu nesumažės galimybės prijungti kitus klientus, norinčius įsirengti saulės elektrines.

Remiantis ESO duomenimis, praėjusiais metais prie tinklo buvo prijungta beveik 26,5 tūkstančiai gaminančių vartotojų ir net 95 proc. jų prijungti su 0 Eur priemoka. Bendrovė atkreipia dėmesį, kad vis dėlto yra tokių ruožų, kur tinklo apkrovimas pasiekęs maksimalias ribas ir naujų vartotojų prijungimas įmanomas tik atlikus tinklo rekonstrukciją. Pagal dabar galiojančius teisės aktus, tinklo rekonstrukcijos kaštus lygiomis dalimis dalinasi operatorius ir norintis prisijungti gaminantis vartotojas. ESO nuolat bendradarbiauja su bendrovės veiklą reguliuojančiomis institucijomis ir teikia savo pasiūlymus, kaip tobulinti dabar galiojančią tvarką.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas