Europoje – reforma, kuri padės apsaugoti elektros vartotojus: elektros vartotojai šias naujienas pasitiks plojimais, sužinokite, kas nuspręsta

Pranešimas spaudai

2024-04-12, 07:54

0 komentarų

Naujosios ES elektros rinkos veiklos taisyklės padės geriau apsaugoti vartotojus nuo kainų šoko, o taip pat padidins rinkos stabilumą ir tvarumą.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Europoje – reforma, kuri padės apsaugoti elektros vartotojus: elektros vartotojai šias naujienas pasitiks plojimais, sužinokite, kas nuspręsta

Su ES Taryba jau suderintos taisyklės, už kurias ketvirtadienį balsavo 433 EP nariai, 140 balsavo prieš, o 15 susilaikė, užtikrina, kad elektros vartotojai turės galimybę pasirinkti tarp fiksuotų ir kintančių elektros energijos kainų sutarčių, o tiekėjai negalės vienašališkai keisti sutarčių sąlygų.

Europarlamentarai pasiekė, kad ES valstybės galės neleisti tiekėjams nutraukti elektros tiekimą „jautriems“ vartotojams, o taip pat ginčų tarp vartotojų ir tiekėjų metu.

Naujosios taisyklės numato kainų skirtumo sutartis, kuriose viešojo sektoriaus subjektas kompensuotų elektros gamintojams, jei smarkiai kristų elektros kainos, tačiau kainoms viršijus tam tikras ribas, gamintojai turėtų papildomai sumokėti už gautą perteklių. Tikimasi, kad tai paskatins investicijas į elektros gamybos pajėgumų plėtrą.

Kartu nustatomos ir elektros kainų krizės paskelbimo mechanizmas. ES galės skelbti tokią krizę regiono ar visos ES mastu, suteikiant ES valstybėms galimybę laikinai reguliuoti elektros kainas smulkiam ir vidutiniam verslui ar daug elektros naudojančiai pramonei.

„Ši reforma apsaugo vartotojus, o ypač labai pažeidžiamus, ir skatina atsinaujinančios energijos plėtrą. Visi vartotojai bei verslas galės tikėtis ilgalaikių, prieinamų ir stabilių elektros kainų“, - pažymėjo EP pranešėjas Nicolás González Casares (Socialistai ir demokratai, Ispanija).

ES taisyklės jau suderintos su ES Taryba, tačiau jų įsigaliojimui dar būtinas formalus minėtos institucijos pritarimas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas