Geros naujienos pergyvenantiems dėl didelių elektros sąskaitų: netrukus kainos mažės dar labiau, bus peržiūrėti ir „Ignitis“ tarifai

Pranešimas spaudai

2023-05-16, 12:30

2 komentarai (-ų)

Pažvelgus į elektros energijos kainas „Nord Pool“ biržoje ir siūlomas tiekėjų, dažnam vartotojui dar iškyla klausimų, kodėl jos kai kada gerokai skiriasi. Kaip žinia, galutinė elektros energijos kaina susideda ne tik iš nuolat kintančios „Nord Pool“ biržoje pardavinėjamos elektros kainos, bet ir kitų dedamųjų.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Geros naujienos pergyvenantiems dėl didelių elektros sąskaitų: netrukus kainos mažės dar labiau, bus peržiūrėti ir „Ignitis“ tarifai

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), reaguodama į pokyčius didmeninėje energijos rinkoje, prognozuojamą mažesnę elektros energijos rinkos kainą, 2023 m. II pusmečiui nustatė mažesnes visuomeninės elektros energijos kainos viršutines ribas buitiniams vartotojams.

Perkantiems elektros energiją iš VĮ tinklų– 16,388 ct/ kWh (su PVM), t. y. 23,97 proc. mažesnę nei 2023 m. 3-6 mėn.

Perkantiems elektros energiją iš ŽĮ tinklų– 22,264 ct/kWh (su PVM), t. y. 18,84 proc. mažesnę nei 2023 m. 3-6 mėn.

Visuomeninės kainos viršutinė riba taikoma tik buitiniams vartotojams, kurie yra fiziniai asmenys, perkantys elektros energiją asmeniniams, šeimos ar namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti (pvz., individualiems gyvenamiesiems namams, šių namų valdoje esantiems statiniams, daugiabučio ar bendrabučio tipo gyvenamųjų namų butams, vasarnamiams, sodų sklypams, garažams, skirtiems asmeniniams automobiliams, ir kt.).

Iki gegužės mėn. pabaigos VERT patikrins UAB „Ignitis“ perskaičiuotus ir išdiferencijuotus elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, ar jie neviršija nustatytos kainos viršutinės ribos, nediskriminuoja atskirų vartotojų grupių, ir juos paskelbs. Nauji tarifai įsigalios nuo 2023 m. liepos 1 d.

2 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas