„Ignitis“ dalinasi informacija, kurią turėtų žinoti kiekvienas: ši sprendimai leis sutaupyti nemažai pinigų, pasakė, kas yra svarbiausia

Pranešimas spaudai

2024-04-04, 10:55

0 komentarų

Sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ privatūs klientai, turintys nepriklausomo elektros energijos tiekimo sutartį ir pasirinkę biržos planą „Išmanus – Valandinis“, dar nuo vasario pradžios apie žymius elektros energijos kainos pokyčius elektros biržoje „Nord Pool“ informuojami pranešimais „EnergySmart“ programėlėje.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Ignitis“ dalinasi informacija, kurią turėtų žinoti kiekvienas: ši sprendimai leis sutaupyti nemažai pinigų, pasakė, kas yra svarbiausia

Prieš daugiau nei metus, dar 2023 metų vasario mėnesį „Ignitis“ klientams pasiūlėme taupyti sumaniai su nauju elektros tiekimo planu „Išmanus – Valandinis“. Jo išskirtinumas tai, kad elektros kaina keičiasi kas valandą pagal „Nord Pool“ biržą.

Tai leidžia sumažinti elektros sąskaitą, daugiau energijos naudojant tomis valandomis, kai ji pigesnė. Sumanių energetikos sprendimų bendrovės apžvelgia, kaip sekėsi pasirinkusiems planą „Išmanus – Valandinis“ – kiek klientai sutaupė ir kas padėjo pasiekti puikių rezultatų.

Metai su planu „Išmanus – Valandinis“

  • Vidutinis sutaupymas per devynis mėnesius – apie 76 Eur.
  • Pirmą kartą „Nord Pool“ kaina buvo neigiama visą dieną.
  • Planą jau pasirinko daugiau nei 24 tūkts. klientų.
  • 9 iš 10 turinčių šį planą yra patenkinti „Ignitis“ paslaugomis.

Pasirinkę planai - akivaizdžiai sutaupo

Skelbiama, jog klientai, pasirinkę planą „Išmanus – Valandinis“ vidutiniškai sutaupė apie 76 Eur su PVM per devynis mėnesius, nuo 2023 metų kovo iki gruodžio. Toks rezultatas gautas lyginant šio laikotarpio vidutinį tarifą su plano „Minimalus“ (12 mėn. fiksavimo laikotarpis, viena laiko zona) vidutiniu tarifu, skaičiuojant 100 kWh/mėn. vidutinį suvartojimą.

„Ignitis“ taip pat pažymėti, kad daugiau sutaupė tie, kurie stebėjo biržos kainų pokyčius ir pagal tai planavo energijos naudojimą.

Turintiems planą „Išmanus – Valandinis“ elektra buvo pigiausia 2023 metų liepos 16 d. Tą dieną pirmą kartą „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje kaina buvo neigiama visą dieną. Pats žemiausias taškas pasiektas nuo 15 iki 16 valandos – -6,8 ct/kWh.

Naudojant elektrą, kai biržoje kaina yra minusinė, turintiems planą „Išmanus – Valandinis“ skaičiuojama minusinė „Nord Pool“ kainos dalis.

Tai reiškia, kad kuo daugiau suvartojimo perkelta į „minusines“ valandas, tuo mažesnė būna galutinė mokėtina suma (mėnesinė sąskaita).

Lengva matyti kainų pokyčius

Gali kilti klausimas, kaip laiku sužinoti tiek apie neigiamą biržos kainą, tiek apie mažesnius kasdienius kainos svyravimus. Stebėti biržos kainas paprasta su programėle „EnergySmart“. Šią programėlę pamėgo ir kasdien naudoja ne tik turintys planą „Išmanus – Valandinis“, pažymima „Ignitis“ pranešime.

Apie išskirtinius elektros biržos kainos pokyčius informuojame „EnergySmart“ programėlės pranešimais. Tad klientai jaučiasi užtikrinti, kad nepraleis progos sutaupyti, kai bus neigiamos kainos, o taip pat laiku sužinos apie neįprastus šuolius.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas