„Ignitis“ inicijuota apklausa atskleidžia netikėtą tendenciją: kas penktas, pasirinkęs žaliąją elektros energiją, norėjo būti pavyzdžiu savo vaikams ir anūkams

Pranešimas spaudai

2024-04-12, 10:54

1 komentaras

Šiandien Lietuvoje kas penktas gyventojas, pasirinkęs žaliąją elektros energiją, tokį sprendimą priėmė norėdamas būti pavyzdžiu vaikams ar anūkams. Taip pat šie 20 proc. apklaustųjų vaikams ir anūkams siekė parodyti, kad rinktis reikia atsakingai.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Ignitis“ inicijuota apklausa atskleidžia netikėtą tendenciją: kas penktas, pasirinkęs žaliąją elektros energiją, norėjo būti pavyzdžiu savo vaikams ir anūkams

Tokius duomenis atskleidė bendrovės „Ignitis“ šių metų vasario ir kovo mėn. inicijuotas, „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus bendrovės klientų, kurie jau yra užsisakę žaliąją elektros energiją, tyrimas.

Kaip teigia „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovė Erika Bogusevičiūtė, šiuo metu žalioji energija visame pasaulyje populiarumu lenkia iškastinį kurą.

„Kasmet pasauliniu mastu atliekami tyrimai vis labiau didiną žaliosios energijos populiarumą ir žmonių prielankumą jai. Pavyzdžiui, pernai, apklausus daugiau nei 21 tūkst. žmonių iš 21 valstybės, populiariausias energijos šaltinis – saulės energija (68 proc. respondentų), antroje vietoje – vėjo (54 proc.), trečioje vietoje – hidroenergija (35 proc.), ketvirtoje – branduolinė energija (24 proc.) ir tik 14 proc. respondentų pirmenybę teikia iškastiniam kurui.

Visos pirmos trys vietos apklaustųjų tarpe atiteko žaliajai energijai, todėl tai tampa prioritetiniu energijos šaltiniu, kuriam ilgainiui bus skiriama vis daugiau dėmesio. Ne mažiau svarbu, kad pasaulinėms tendencijoms prijaučia ir Lietuvos gyventojai“, – sako E. Bogusevičiūtė.

Žaliosios energijos pasirinkimą diktuoja vertybės

Žaliosios energijos pasirinkimą, pasak E. Bogusevičiūtės, šiandien vis dažniau nulemia gyventojų vertybės. Tarp jau perkančiųjų žaliąją energiją Lietuvoje tokį pasirinkimą labiausiai nulėmė sąžinės principai, svarba gyventi tvariai ir atsakingai. Taip manančių, apklausos duomenimis, yra net 76 proc. Tuo metu kas dešimtas Lietuvos gyventojas, jau pasirinkęs žaliąją energiją, tokį sprendimą priėmė natūraliai, nes savo aplinkoje turėjo žmonių, kurie taip pat renkasi tokią energiją.

„Nors apklausos rodo, kad žalioji energija vis labiau siejama su mūsų visų ateitimi, daug svarbiau matyti, kad net kas penktas Lietuvos gyventojas, kuris jau pasirinkęs žaliąją energiją, tokią energiją renkasi galvodamas apie savo vaikus bei anūkus. Todėl ypatingai norisi padėkoti visiems, kas jau yra pasirinkę žaliąją energiją. Maloniai nustebina ir tai, kad Lietuvos gyventojai iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagamintą energiją renkasi dėl skirtingų priežasčių ir tai daro laisva valia. Žaliosios energijos pasirinkimas – vienas žingsnių tvaraus gyvenimo link, tad jį žengti galime visi.

Toks žingsnis tvarumo link tampa vis paprastesnis, nes šiandien, pavyzdžiui, pasirinkus „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo planą „Minimalus“, fiksuojant kainą 24 mėn., o per mėnesį suvartojant 100 kWh, mokėti papildomai už žaliąją energiją iš viso reikia vos apie 20 ct. Skaičiuojant už kilovatvalandę, tokios energijos kaina siekia vos dalį cento. Tai rodo, kad vis dažniau žaliosios energijos pasirinkimas tampa nebe kainos, o vertybių pasirinkimo klausimas“, – išskiria E. Bogusevičiūtė.

Anot jos, pasirinkti žaliąją energiją iš savo nepriklausomo tiekėjo „Ignitis“ vartotojai gali bet kuriuo metu pažymėdami tai savitarnoje ar kreipęsi kitais būdais: skambindami telefonu +370 611 21802 ar atvykę į bet kurį klientų aptarnavimo centrą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

1 komentarų

VK

Užsakomasis straipsnis. Normalus vartotojas rūpinasi produkto kaina- tai yra mažina išlaidas. Ignitis šiuo straipsniu stengiasi gauti ko didesnes pajamas. Nekito ko Ignitis pagrinde gamina žalia energija.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas