„Ignitis“ tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę: daugelis mano, kad tai yra gerokai brangiau, ekspertai pasakė, kaip yra iš tikrųjų

Trečdalis – 34 proc. – Lietuvos gyventojų už žaliąją elektros energiją sutiktų mokėti daugiau, o net 22 proc. iš jų būtų linkę už žaliąją elektros energiją mokėti net daugiau negu ji kainuoja šiuo metu.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Ignitis“ tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę: daugelis mano, kad tai yra gerokai brangiau, ekspertai pasakė, kaip yra iš tikrųjų

Tokius duomenis rodo bendrovės „Ignitis“ praėjusių metų rugsėjo mėn. inicijuotas, „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas apie šalies gyventojų nuostatas dėl žaliosios elektros energijos pirkimo.

77 proc. apklaustųjų mano, jog 1 kW žaliosios energijos yra brangesnė už 1 kilovatvalandę įprastinės elektros energijos: 17 proc. iš jų galvoja, kad žalioji energija brangesnė 5 ct., o 24 proc. mano, kad skirtumas yra didesnis nei 10 ct. Tačiau, kaip išskiria „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovė Erika Bogusevičiūtė, nors žalioji energija už kilovatvalandę ir brangesnė, skirtumas siekia vos dalį cento.

„Žaliosios ir įprastinės elektros energijos kainos skirtumas nėra toks didelis, kokį įprastai įsivaizduoja gyventojai. Pavyzdžiui, pasirinkus „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo planą „Minimalus“, fiksuojant kainą 7 mėn., o per mėnesį suvartojant 100 kWh, mokėti papildomai už žaliąją energiją iš viso reikėtų 15 ct. Tuo metu už kilovatvalandę vidutiniam vartotojui reikėtų papildomai mokėti vos dalį cento. Nors gali atrodyti, kad tai – nereikšminga suma, pasirinkus žaliąją energiją prisidedama prie anglies dioksido išmetimo mažinimo bei švaresnės aplinkos. Todėl, nors kainų skirtumas gali atrodyti nedidelis, jo poveikis yra didelis ir reikšmingas gamtai“, – teigia E. Bogusevičiūtė.

Remiantis apklausa, už žaliąją elektros energiją mokėti daugiau sutiktų trečdalis (34 proc.) apklaustųjų, o 22 proc. iš jų sutiktų mokėti daugiau nei ji kainuoja šiandien.

„Nors papildomos išlaidos už žaliąją elektros energiją vidutiniam vartotojui yra vos juntamas finansiškai, toks sprendimas virsta į realų ir kur kas didesnį teigiamą poveikį gamtai. Pavyzdžiui, suvartojant 1 tūkst. kWh įprastinės elektros energijos, į aplinką patenka apie 385 kg anglies dvideginio (CO2), kurio, pasirinkus žaliąją energiją, visiškai išvengiame. Atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas atveria galimybes elektros energiją gaminti darant mažesnį poveikį aplinkai. Ne mažiau svarbu ir tai, kad atsinaujinančių energijos išteklių atsargos yra neišsenkančios, skirtingai nei iškastinio kuro, iš kurio gaminama įprastinė elektros energija. Tad tai labai svarbu siekiant didinti ir Lietuvos energetinę nepriklausomybę“, – sako E. Bogusevičiūtė.

Užsisakyti žaliosios elektros energijos tiekimą labai paprasta savitarnoje tiek esamiems, tiek būsimiems klientams. Žaliosios energijos užsakymas niekuo neįpareigotas ir nėra terminuotas – galima bet kada jos atsisakyti, o vėliau bet kada ją vėl pasirinkti.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

5 komentarų

VK

Tendencingas straipsnis. Užuot rūpinęsis kaip mažinti el. energijos kainas, tai įrodinėja, kad jas didinti reikia nieko nedarant. Taip jau padarė su 160 mil. Eu.

Tomas

Koks dar kaupimas saulės mediena sukaupia ta energija per100m. Tai kam aš turiu ją kaupt ant stogo?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas