Informacinės sistemos grafinės sąsajos projektavimo varžybos: Lietuvos moksleiviai pristatė gamtą saugojančias idėjas

Pranešimas spaudai

2023-04-18, 07:14

0 komentarų

Kovo 18 d. KTU Informatikos fakultete (IF) vykusiame dr. J. P. Kazicko programavimo konkurso baigiamajame renginyje šiais metais startavo informacinės sistemos grafinės sąsajos projektavimo varžybos, kuriose buvo pristatytos net šešios moksleivių iš visos Lietuvos idėjos ir joms sukurti projektai.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Informacinės sistemos grafinės sąsajos projektavimo varžybos: Lietuvos moksleiviai pristatė gamtą saugojančias idėjas

Projektus rengė 1–4 moksleivių komandos, o į pristatymus atvyko ne tik patys dalyviai ir jų mokytojai, bet ir palaikyti pasiruošę draugai.

Moksleiviai pristatė šių metų iššūkį – gamtos saugojimą – atliepiančias idėjas, kurioms projektavo sąsajos prototipus: atliekų rūšiavimo programėlę, anglies dioksido (CO2) pėdsako skaičiavimo ir kompensavimo sistemą, plastikinių maišelių rūšiavimo skatinimo svetainę ir programėlę, restoranų gaminamo maisto poreikio prognozavimo sistemą, etnografinių žygių po Lietuvą, susidomėjimo gamta skatinimo svetaines.

Pristatymų metu dalyviai džiaugėsi ne tik įdomiu ir aktualiu iššūkiu.

„Informacinės technologijos yra ne tik programavimas, o šių varžybų dėka moksleiviai galėjo susipažinti su platesnėmis savo žinių taikymo galimybėmis, idėjų kūrimu, sistemos projektavimu, sąsajos dizaino kūrimu. Renginio dalyvių mokytojai taip pat džiaugėsi varžybomis kaip papildoma galimybe dalyvauti konkurse ne tik programavimu besidomintiems moksleiviams“, – sako vertinimo komisijos pirmininkė, KTU IF Informacijos sistemų katedros vedėja doc. dr. Lina Čeponienė.

Linos Čeponienės teigimu, dalyvių aktyvumas ir pristatytų projektų įvairovė motyvuoja tęsti šias varžybas, todėl Informacijos sistemų katedros komanda jau pradėjo ruoštis bei svarstyti, kokį iššūkį moksleiviams pateiks kitais metais.

Kartu su varžybų organizatoriais komisijoje dalyvavo bei moksleivių darbus vertino įmonės „Festo“ atstovai Paulius Vaidotas ir Rokas Skinderis. Pirmosios vietos nugalėtojais komisija paskelbė Luko Šimkaus, Jono Danisevičiaus ir Arno Matuzo iš Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro komandą, antrosios vietos nugalėtoju – Emilį Šaltį iš Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos, bei trečios vietos nugalėtojais – Liudviko Kazlausko, Deimantės Šileikaitės, Lauros Žiliūtės bei Rapolo Žygaus komandą iš Klaipėdos licėjaus.

Apdovanojimų ceremonijoje laureatus iš Klaipėdos ir Jonavos sveikino „Festo“ atstovas, „.NET“ komandos vadovas Šarūnas Urlakis. Anot įmonės atstovo, nors gamtos saugojimo klausimas nėra naujas, siekiant pagerinti situaciją pasaulyje, dar yra nemažai žingsnių, kuriuos privalo žengti kiekvienas visuomenės narys.

„Įmonės, galvodamos apie savo veiklą, taip pat dažnai svarsto kokių veiksmų galėtų imtis, siekiant saugoti gamtą. Mūsų įmonėje šie svarstymai prasidėjo sužinojus apie tai, jog net įprastas, trumpas elektroninis laiškas sugeneruoja 0.3g CO2. Ką jau kalbėti apie ilgus laiškus ar tuos, kuriais siunčiami įvairūs „prisegtukai“. Todėl kiekviena dalyvių sugalvota idėja yra labai vertinga bei vėliau gali pavirsti į projektą ar net įmone. Idėja yra pats svarbiausias dalykas norint kažką pradėti“, – teigia Š. Urlakis.

Sėkmingai startavusių varžybų rėmėjai ir Informatikos fakulteto partneriai „Festo“ moksleivius apdovanojo piniginiais prizais. Pirmosios vietos prizas — 400 Eur., antrosios vietos — 280 Eur., o trečiosios vietos — 200 Eur.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas