Inovacijos viešajam sektoriui: šeštajame „GovTech“ renginyje – nuo DI sprendimų pastatų priežiūrai iki inovatyvių sprendimų mokykloms

Vasario 29 d. Vilniuje įvyko jau šeštasis Inovacijų agentūroje veikiančios „GovTech“ laboratorijos organizuotas „Demo Day“ renginys.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Inovacijos viešajam sektoriui: šeštajame „GovTech“ renginyje – nuo DI sprendimų pastatų priežiūrai iki inovatyvių sprendimų mokykloms

Jo metu buvo pristatyti viešojo sektoriaus institucijų ir inovacijas kuriančių įmonių bei startuolių bendradarbiavimo rezultatai – Lietuvoje sukurti technologiniai sprendimai, galintys padėti spręsti viešojo sektoriaus problemas ir prisidėti prie teigiamų pokyčių visuomenėje.

Renginio metu buvo galima susipažinti su inovatyviais sprendimais išmanioms institucijoms, sveikatos sektoriui ir išmaniems miestams.

Inovatyvūs sprendimai viešojo sektoriaus problemoms spręsti

Viešojo sektoriaus institucijos, startuoliai ir inovatyvios įmonės dalyvavo 9 mėnesius trukusioje „GovTech iššūkių serijos“ programoje ir kartu kūrė sprendimus, kurie galėtų tapti atsaku aktualiausiems viešojo sektoriaus iššūkiams. „GovTech“ sprendimų kūrimui skirtos iki 53 tūkst. eurų siekiančios subsidijos. Pagal Inovacijų agentūros bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskelbtą kvietimą finansavimas iš viso suteiktas 27 projektams. Be to, įsteigtas 150 tūkst. eurų prizinis fondas geriausius technologinius sprendimus pasiūliusioms įmonėms.

„Viešasis sektorius, pritaikydamas naujausias technologijas veikloje, ne tik tampa efektyvesnis ir geba geriau atliepti visuomenės poreikius, bet ir kuria inovacijų paklausą verslui. Todėl džiaugiuosi, kad kasmet vis daugiau viešojo sektoriaus organizacijų inicijuoja ambicingus inovacijų projektus ir su technologinių įmonių pagalba juos sėkmingai įgyvendina“, – sako Inovacijų agentūros projekto „GovTech iššūkių serija“ vadovė Liucija Sabulytė.

Pristatė inovacijas trijose srityse

Šeštojo „Demo Day“ renginio metu buvo pristatyta Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokyklos kartu su bendrove „Baltic Consol Line“ vystoma skaitmeninė analitikos platforma moksleivių pasiekimų gerinimui. Panevėžio plėtros agentūra ir mažoji bendrija „Aitensa“ supažindino su jų bendrai įgyvendinamu projektu, kuriuo siekiama turizmo objektus paversti inovatyviais ir atvirais šiuolaikiniams keliautojams. O Kultūros infrastruktūros centras ir bendrovė „Taikomasis dirbtinis intelektas“ pristatė kuriamą sprendimą istorinių pastatų prevencinei priežiūrai panaudojant dirbtinį intelektą. Susidomėjimo taip pat sulaukė LR Ryšių reguliavimo tarnybos ir bendrovės „Cellular Expert“ vystoma inovacija efektyvesniam radijo dažnių naudojimui.

Sveikatos apsaugos srityje Alytaus poliklinika kartu su bendrove „Tilde informacinės technologijos“ pristatė išmaniąją kalbos atpažinimo sistemą, o Respublikinė Klaipėdos ligoninė ir UAB „Varutis“ – bandomąją inovatyvios paciento identifikavimui skirtos apyrankės versiją. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos ir UAB „Taikomasis dirbtinis intelektas“ supažindino su dirbtinio intelekto algoritmais grįstu inkstų akmenų spektroskopinės analizės duomenų pateikimo optimizavimo sprendimu.

Renginio metu taip pat buvo pristatyti inovatyvūs sprendimai išmaniesiems miestams. Ignalinos rajono savivaldybės administracija ir bendrovės „Via GIS“ bei „Erisata“ supažindino su pažangiu suvartojamos elektros ir šilumos energijos duomenų rinkimo sprendimu. Šiaulių miesto savivaldybės administracija ir mažoji bendrija „Geografinės informacinės technologijos“ pristatė miesto teritorijų priežiūros kontrolės sprendimą, o Anykščių rajono savivaldybės administracija ir UAB „Hnit-Baltic“ – gamtinių sąlygų duomenų analize grįstą Anykščių rajono kelių priežiūros sistemą.

Tuo tarpu VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ ir UAB „Taikomasis dirbtinis intelektas“ atstovai papasakojo apie viešojo transporto maršrutų grafikų planavimo simuliavimą pasitelkiant pažangius dirbtinio intelekto algoritmus.

Naujas viešojo sektoriaus ir inovacijų kūrėjų bendradarbiavimo formatas

Renginio metu taip pat organizuotos diskusijos apie visuomenės įtraukimą į viešųjų klausimų sprendimą ir inovatyvius sprendimus institucijų vidaus procesų tobulinimui, įmonėms sudarytos galimybės tinklaveikai ir naujų bendradarbiavimo galimybių paieškai.

„Renginio metu pristatyti sprendimai rodo, kad inovatyvių įmonių bei startuolių ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimas gali būti išties efektyvus bei prasmingas. Į inovacijų kūrimą orientuotas bendradarbiavimas atveria galimybes technologinei pažangai bei paslaugų ir procesų įvairiose viešojo gyvenimo srityse tobulinimui. Dėl to toliau skatinsime tokią bendradarbiavimo formą“, – sako „GovTech Lab“ inovacijų ekspertas Viktoras Urbis.

Šiais metais Inovacijų agentūra įgyvendins net 4 priemones, nukreiptas į viešojo sektoriaus inovatyvumo didinimą. Kovą bus skelbiami trys kvietimai: kurti inovatyvių skaitmeninių sprendimų prototipus bus galima dalyvaujant jau 7-ojoje „GovTech iššūkių serijos“ programoje; dirbtinio intelekto technologija paremti sprendimai bus testuojami „GovTech Sandbox“ iniciatyvoje bei bus skiriamas finansavimas inovatyvių produktų įsigijimui per inovatyvių viešųjų pirkimų skatinimo priemonę. Sausį startavo tarptautinė „GovTech4All” programa, kurios metu savivaldybės testuos inovatyvius sprendimus energijos vartojimo efektyvumo didinimui.

„GovTech iššūkių serija“ siekiama spręsti viešojo sektoriaus problemas, kurios neturi aiškaus iš anksto žinomo sprendimo, tačiau gali paskatinti inovacijų kūrimą bei technologinį proveržį specifinėse srityse. Tai papildo tradicines projektų įgyvendinimo ir viešųjų pirkimų praktikas, kai, prieš pradedant galutinio sprendimo diegimą viešajame sektoriuje, pirmiausiai išbandomi pilotiniai sprendimai ir vertinamas jų poveikis.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas