Išmaniųjų infrastruktūros sprendimų įmonė „Fima“ fiksavo fiksavo pajamų ir veiklos pelno sumažėjimą, tačiau veikla buvo santykinai pelningesnė

Pranešimas spaudai

2024-04-01, 17:15

0 komentarų

Išmaniųjų infrastruktūros sprendimų įmonė „Fima“ praėjusiais metais Lietuvoje fiksavo nežymų pajamų ir veiklos pelno sumažėjimą, tačiau bendrovės veikla buvo santykinai pelningesnė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Išmaniųjų infrastruktūros sprendimų įmonė „Fima“ fiksavo fiksavo pajamų ir veiklos pelno sumažėjimą, tačiau veikla buvo santykinai pelningesnė

2023 m. ji uždirbo 20,7 mln. eurų pajamų (2022 m. pajamos siekė 21,4 mln. Eur), o veiklos pelnas siekė 1,09 mln. Eur (2022 m. – 1,14 mln. Eur). Šiemet „Fima“ orientuojasi į panašius finansinius rezultatus, tačiau metai bendrovei bus svarbūs siekiant užsitikrinti sutartis 2025-2026 metų darbams.

„Praėjusiais metais išlaikėme savo strateginę kryptį ir sėkmingai įgyvendinome Lietuvai svarbius infrastruktūros projektus. Didžiausi ir reikšmingiausi pernai laimėti ar baigti įgyvendinti projektai buvo pastatų ir kelių infrastruktūros diegimo srityse, pavyzdžiui, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus modernizavimas, Vilniaus miesto savivaldybės 16 greičio matuoklių įrengimas ir priežiūra, antrojo kelio statyba geležinkelio ruože Livintai – Gaižiūnai ir kiti. Iš viso pernai pabaigėme vykdyti per 230 sutarčių, taip pat pasirašėme apie 150 naujų ir pradėjome vykdyti svarbius modernizavimo projektus geležinkelių, pastatų bei kelių infrastruktūros srityse“, – sako „Fima“ generalinis direktorius Vytenis Pinaitis.

Anot jo, pernai „Fima“ taip pat įvykdė svarbų struktūrinį pokytį. Bendrovė perleido jai nuo 2017 metų priklausiusios Lenkijos įmonės „Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.“ (KZA) akcijas vieninteliam bendrovės dalininkui „Security Holdings B.V.“. Tad KZA iš dukterinės įmonės tapo seserine. Šis sandoris buvo atliktas sudengiant „Fima“ turėtus įsipareigojimus „Security Holdings B.V.“ ir jos motininei bendrovei „Barings BDC Inc.“. Tad perleidusi KZA įmonę „Fima“ nebeturi galiojančių paskolų sutarčių.

„Dėl šio sandorio „Fima“ 2023 m. finansinėje ataskaitoje nurodytas grynasis pelnas siekia 17 mln. eurų, tačiau šis pelnas yra buhalterinis, Iš pagrindinės veiklos „Fima“ gautas pelnas išliko beveik nepakitęs nuo 2022 m. ir sudarė 1,09 mln. eurų“, – aiškina V. Pinaitis.

Šiais metais „Fima“ tikisi nuosaikaus augimo ir išlaikyti panašias pajamų apimtis ir pelningumą.

„2024-ieji bus labai svarbūs investicijų į ateitį prasme – intensyviai ruošiamės ateinantiems „Rail Baltica“ geležinkelio infrastruktūros kūrimo ir susijusių projektų konkursams, o šis įdirbis reikalaus žmogiškųjų ir finansinių resursų. Tačiau šiuos konkursus matome kaip galimybę užsitikrinti solidų projektų portfelį ne tik šiems, bet ir keleriems metams į priekį. Juolab, kad geležinkelių infrastruktūros srityje turime sukauptą ilgalaikę patirtį ir kvalifikaciją, kurią toliau stipriname“, – teigia „Fima“ vadovas.

Dar viena svarbi strateginė kryptis šiais metais bus įmonės dar pernai pradėtas vidinių procesų tobulinimas. „Siekiame didinti veiklos efektyvumą, tobulinti procesus, stiprinant savo konkurencingumą“, – sako V. Pinaitis.

Išmaniųjų infrastruktūros sprendimų įmonėje „Fima” Lietuvoje dirba apie 150 darbuotojų. 100 proc. „Fima“ akcijų netiesiogiai (per „Security Holdings B.V.“) priklauso pasaulinės turto valdymo bendrovės „Barings" investiciniam fondui. „Barings“ visame pasaulyje valdo daugiau kaip 330 mlrd. dolerių vertės turtą ir yra dukterinė JAV draudimo bendrovės „MassMutual" įmonė.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas