JAV sukurtas įspūdingas 3D spausdintuvas: rekordinio dydžio įrenginys gali spausdinti namo dydžio konstrukcijas

Mokslotaskas.lt

2024-05-04, 09:00

0 komentarų

JAV Meino universiteto inžinieriai pristatė milžinišką 3D spausdintuvą „Fabrica Futuri 1.0“, kuris yra 4 kartus didesnis už ankstesnį polimerinių 3D spausdintuvų rekordininką ir gali spausdinti namo dydžio konstrukcijas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
JAV sukurtas įspūdingas 3D spausdintuvas: rekordinio dydžio įrenginys gali spausdinti namo dydžio konstrukcijas

Pasak kūrėjų, „Fabrica Futuri 1.0“ (FoF 1.0) gali spausdinti iki 29 metrų ilgio objektus ir išspręsti ne tik įperkamo būsto trūkumo problemą, bet ir spausdinti tiltus, laivus ir vėjo turbinų dalis.

Jo našumas siekia 500 kg medžiagos per valandą, o naudojamos medžiagos yra atsparios aplinkai, praneša BBC.

Tiesa kol kas tokie 3D spausdintuvai labiau tinka atskiriems pastatų ir konstrukcijų elementams gaminti, o ne ištisiems namams spausdinti.

Didelis produktyvumas ir galimybė naudoti ekologiškas medžiagas, net jei šių medžiagų stiprumo savybės yra mažos, leidžia taupyti išteklius ir laiką, nes naudojamos tik būtinos ir be atliekų medžiagos.

Beje, kūrėjai tikisi naudoti daugiau tvarių medžiagų, įskaitant medienos atliekas iš vietinių lentpjūvių.

Nors pats 3D spausdinimo procesas daro tam tikrą poveikį aplinkai dėl naudojamų polimerų keliamos taršos, tokie spausdintuvai kaip „FoF 1.0“ atveria naujus horizontus statybos ir gamybos srityse.

Jau dabar panašios technologijos aktyviai naudojamos kuriant kosmines raketas, medicininius implantus, o ateityje bus galima spausdinti ištisus pastatus ir tiltus.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas