Lietuviai su partneriais sukūrė unikalią išmaniąją bateriją, aprūpinančią verslą energija net atšiauriausiomis sąlygomis

Pranešimas spaudai

2024-04-15, 10:55

0 komentarų

Išmaniųjų elektros energijos baterijų rinkoje vis garsiau skamba lietuvių vardas. „Omnispower Europe“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbi tiek aukštoje, tiek žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuviai su partneriais sukūrė unikalią išmaniąją bateriją, aprūpinančią verslą energija net atšiauriausiomis sąlygomis

Viena pirmųjų tokio tipo baterijų sumontuota Italijoje, tačiau susidomėjusiųjų skaičius sparčiai auga.

Įmonių dėmesį „Omnispower Europe“ sukurta baterija traukia dėl našumo ir funkcionalumo. Ši baterija yra viena iš nedaugelio Europoje, gavusi sertifikatą ne už atskirus baterijos elementus, bet už visą veikiančią sistemą. Praktikoje daugeliui ne kartą teko girdėti istorijų, kaip, pavyzdžiui, žiemos sezonu sumažėja elektromobilių našumas. Taip yra dėl to, kad baterijos šildymui ir vėsinimui taipogi reikalinga energija ir retas gamintojas yra radęs tinkamą sprendimą šiai situacijai.

Tuo metu „Omnispower Europe“ su partneriais ne tik išvystė sprendimą, leidžiantį maksimaliai išnaudoti baterijos galimybes, bet ir pritaikė jį itin galingiems kaupikliams, kurių talpa siekia nuo 215 kWh.

„Ši baterija turi išskirtinę sistemą, kuri leidžia vėsinti įrenginį mišriu oro ir skysčio būdu. Tai leidžia išlaikyti optimaliausią saugomos energijos tankį. Be to, baterija atitinka IP 56 standartą lauko pritaikymui, tai reiškia, kad baterija gali dirbti ir itin sudėtingomis meteorologinėmis sąlygomis. Geriausią baterijos našumą padeda užtikrinti dirbtinis intelektas, kuris analizuoja klimatines sąlygas, energijos gamybos pajėgumus ir parenka tinkamiausius surinkimo ir energijos atidavimo scenarijus“, – pasakoja „Omnispower Europe“ vadovė Orinta Eivaitė.

Ji priduria, kad baterija yra itin funkcionali, nes susideda iš modulių. Tai reiškia, kad apjungus modulių pajėgumus, bendra baterijos talpa galėtų pasiekti 2,5 MWh. Įmonės ekspertai sukūrė ir įvairiausiose pasaulio vietose išbandė daugybę algoritmų, todėl baterija gali labai tiksliai prisitaikyti prie klimatinių sąlygų. O. Eivaitė pabrėžia, kad kuriant bateriją, įmonė labai koncentravosi į kokybę, kadangi šioje srityje, kurioje daug lemia tinkamų nustatymų parinkimas, preciziškumas – labai svarbus.

Didžiausiam Italijos sausumos uostui padeda mažinti išlaidas

Tokią išmanią bateriją „Omnispower Europe“ jau spėjo įrengti Italijoje, Paduvos mieste esančiame didžiausiame šalyje sausumos uoste. Baterijų moduliai čia padeda sukaupti 1,5 MWh energijos, kuri gali būti panaudota uostui tinkamiausiu metu.

Pasak O. Eivaitės, apskaičiuoti, kiek šis Italijos sausumos uostas sutaupys pasitelkęs išmaniąją bateriją, sudėtinga, tačiau nauda apima ne tik finansinę pusę. Juolab, nuo pačios įmonės priklausys, ar ji norės pasilaikyti energiją sau, ar prisidėti prie rinkos balansavimo ir parduoti dalį sankaupų.

„Baterijos gali padėti verslams sumažinti kritinių apkrovų mokesčius, panaudodamos saugomą energiją tuomet, kai elektros paklausa yra padidėjusi. Išvengdami kritinių apkrovų laikotarpių verslai gali pastebimai sumažinti savo elektros sąskaitas. Taip pat sutaupyti gali padėti ir apkrovų perkėlimas – kai elektra esant pigiausiam laikotarpiui yra kaupiama ir saugojama, o brangiuoju laikotarpiu yra panaudojama“, - keliais taupymo pavyzdžiais dalijasi O. Eivaitė.

„Omnispower Europe“ vadovė taip pat kaip naudą pažymi galimybę naudoti sukauptą energiją nutrūkus tiekimo grandinei. Taip, esą, įmonės, turinčios bateriją, darbas nenutrūks ir nepridarys nuostolių.

Ir didžiausia nauda – kad įmonės vadovui pačiam nebereikia skaičiuoti kada tinkamiausia didinti darbo apimtis, o kada reikėtų išjungti agregatus. Dirbtinis intelektas, padedantis valdyti baterijos veikimo sistemą, įvertina visus aplinkos veiksnius ir parenka tinkamiausius žingsnius pagal nustatytus įmonės poreikius.

Ar tokia baterija kiekvienam?

Pasak ekspertų, geriausius energijos panaudojimo rezultatus įmanoma pasiekti simuliuojant įvairiausius galimus scenarijus. Tai padeda atlikti išmaniosios sistemos, kurios ir valdo baterijas.

„Didžiausia tokio tipo baterijų nauda pajuntama versluose, kurie sunaudoja didelius elektros energijos kiekius. Taip pat tai aktualu tiems, kurie yra patyrę elektros grandinės trikdžių. Prieš kurdami tinkamiausią energijos pasaugojimo sprendimą, mes nuodugniai analizuojame kliento poreikius. Atsižvelgiame į geografinę lokaciją, turimus elektros gamybos agregatus. Pagal kliento poreikius parenkame jam našiausią bateriją“, – sako O. Eivaitė.

Ji priduria, kad daugėjant elektros gamintojų, naudojančių tiek saulės, tiek vėjo elektrines, nenuostabu, kad daugėja ir siūlančių energijos pasaugojimui skirtas baterijas. Tačiau, pasak jos, labai svarbu, kokias medžiagas naudoja gamintojas. Dėl šios priežasties „Omnispower Europe“ vadovė ragina pasikonsultuoti su ekspertais ir renkantis bateriją nepamiršti kokybės kriterijaus.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas