Lietuvoje fiksuojamos ženkliai mažėjančios elektros kainos – taip pigu nebuvo jau kone du metus

Pranešimas spaudai

2023-04-28, 12:30

2 komentarai (-ų)

Jeigu elektros kainos biržoje per paskutines balandžio dienas išliks panašaus lygio kaip pastarosiomis dienomis, šio mėnesio vidutinė kaina bus mažiausia nuo 2021-ųjų gegužės. Sušilus orams, mažėjant elektros energijos poreikiui ir didėjant generacijai, elektros kainos krito visame Baltijos jūros regione.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuvoje fiksuojamos ženkliai mažėjančios elektros kainos – taip pigu nebuvo jau kone du metus

Balandžio 1–25 d. vidutinė didmeninė mėnesio elektros energijos kaina Nord Pool biržoje siekė 0,064 Eur/kWh be PVM ir buvo 28 proc. mažesnė už vidutinę kovo mėnesio biržos kainą, kuri sudarė 0,089 Eur/kWh be PVM. Kaip anksčiau pranešė Lietuvos energetikos agentūra, po rekordiškai mažų kainų 15-tą metų savaitę (0,0425 Eur/kWh), vidutinė savaitės kaina per kitas septynias dienas pakilo iki 0,066 Eur/kWh, arba 55 procentus.

Palyginti su ankstesne savaite, du tiekėjai (Elektrum Lietuva“ ir „Ignitis“) fiksuotų planų kainas vartotojams padidino 1–2 procentais. Vienas tiekėjas („Enefit“) kainų nekeitė.

Visų trijų tiekėjų siūlomos elektros energijos kainos yra 0,18–0,30 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,24–0,26 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Planų su fiksuota elektros energijos kaina (24 mėn. ir 36 mėn.) 1 kWh vidutinė kaina siekė 0,246 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,255 Eur/kWh (viena laiko zona).

Nuo šių metų pradžios nepriklausomų elektros energijos tiekėjų fiksuotos kainos planų 1 kWh kaina jau sumažėjo 33–40 procentų. „Ignitis“ šiais metais kainas jau sumažino vidutiniškai 0,17 Eur/kWh, „Elektrum Lietuva“ – vidutiniškai 0,12 Eur/kWh, „Enefit“ – vidutiniškai 0,11 Eur/kWh.

Šiuo metu 6 mėn. ir 12 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo po vieną tiekėją (atitinkamai – „Elektrum Lietuva“ ir „Ignitis“), 24 mėn. – du tiekėjai („Ignitis“ ir „Enefit“), 36 mėn. – du tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“).

Garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) nuo balandžio 1 d. yra 0,199 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,211 Eur/kWh bei 0,171 Eur/kWh (dvi laiko zonos).

Nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymai atnaujinami ir pateikiami apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą. Kainos nurodomos be valstybės taikomų kompensacijų. Ši informacija yra skirta vartotojų informavimui. Ji neskirta nepriklausomų elektros tiekėjų vertinimui, jų pasiūlymų reklamai.

2 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas