Lietuvos moksleivių robotikos komanda aplenkę 73 komandas Europoje keliauja į pasaulio finalą

Pranešimas spaudai

2024-03-09, 07:30

0 komentarų

Vasario pabaigoje Kauno KTU gimnazijos moksleivių robotikos komanda „Robo-Tech“ Bredoje, Nyderlanduose laimėjo „First Tech Chalenge“ robotų finalą.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuvos moksleivių robotikos komanda aplenkę 73 komandas Europoje keliauja į pasaulio finalą

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje šalies atstovai pateko į pasaulio geriausių komandų lygą. Kauniečių komanda dėl pasaulio čempiono vardo jau šių metų balandį varžysis JAV mieste Hiustone.

„Robo-Tech“ komandos kapitonas, KTU gimnazijos vienuoliktokas, Jonas Galminas džiaugiasi iškovotu kelialapiu į Hiustoną, nes išsipildė komandos svajonė – atstovauti Lietuvą pasaulio robotikos čempionate.

Jonas – pagrindinis roboto architektas ir važiavimo strategas. Jo sukurtas robotas važiavo greitai, užduotis atliko tiksliai, o strateginiai žaidimo sprendimai padėjo iškovoti pergalę. Ne mažiau prie pergalės prisidėjo Jono klasės draugas Vytautas Butėnas, kuris buvo atsakingas už programavimą bei roboto autonominį važiavimą. Varžybų metu net keli teisėjai stebėjosi Vytauto sukurtu programiniu kodu.

FTC robotų varžybos pradėtos rengti dar 1990 m. JAV. Varžybų esmė – per du mėnesius sukurti robotą, kuris per 2,5 minutės atliktų kuo daugiau užduočių. Užduotys kiekvienais metais keičiamos ir yra vertinamos taškais. Laimi robotai, kurie per 2,5 minutes važiavimą surenka daugiausiai taškų.

Šiuo metu visame pasaulyje šiose varžybose dalyvauja net 6911 komandų iš beveik 100 pasaulio šalių. Hiustone vykstančiame finale varžysis 192 pajėgiausios pasaulio komandos iš viso pasaulio. „Robo-Tech“ komanda šiuo metu pasauliniame reitinge yra tarp 1 proc. geriausių pasaulio komandų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas