Mažoms ir vidutinėms įmonėms augti padeda technologijos: vieną iš pažangiausių sprendimų Lietuvoje įdiegė „Ignitis grupė“

Pranešimas spaudai

2023-03-06, 10:46

0 komentarų

Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonės sudaro 99 proc. pasaulio organizacijų, kurių visame pasaulyje skaičiuojama 400 mln. SVV taip pat atstovauja verslo daugumai Vidurio ir Rytų Europos šalių ekonomikose, o Lietuvoje sudaro 95 proc. visų įmonių.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Mažoms ir vidutinėms įmonėms augti padeda technologijos: vieną iš pažangiausių sprendimų Lietuvoje įdiegė „Ignitis grupė“

Naujausias pasaulinis „Microsoft“ smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) požiūrio į technologijas tyrimas rodo, kad daugiau kaip 80 proc. SVV pripažįsta technologijų svarbą siekiant verslo tikslų, o 42 proc. mano, kad technologijos verslui yra gyvybiškai svarbios.

„Matome, kad pirmeiviai savo versle diegia naujausias technologijas ir daugiau investuoja į debesijos sprendimus – tai padidina jų produktyvumą ir skatina inovacijas. Jie demonstruoja teigiamą technologijų poveikį verslo rezultatams, praneša apie didesnę pažangą siekiant verslo tikslų, didesnį metinį pajamų augimą, didesnį pasitikėjimą ir apskritai teigiamą verslo perspektyvą palyginti su kitomis įmonėmis, – sako Gyula Sarusi, Korporacijų ir SVV daugiašalio regiono* direktorius „Microsoft“ Vidurio ir Rytų Europoje. – SVV įmonių mąstymas ir elgesys nepasikeis per vieną naktį. Jos šiandien ieško ne tik technologinių sprendimų, bet ir patarimų technologijų strategijos klausimais pasitelkiant partnerystę ir finansinę paramą.“

„Be to, technologijų įrankių paprastumas ir lankstumas padidina verslui sukurtų technologijų pasiekiamumą, o „Microsoft“ sukūrė mechanizmą, leidžiantį lanksčiai ir patogiai aptarnauti klientus be jokių technologinių apribojimų“, – apibendrina G. Sarusi.

Baltijos šalyse vienas iš gerųjų pavyzdžių – „Ignitis grupė“

Kalbant apie pavyzdžius Baltijos šalyse, „Ignitis grupė“ Lietuvoje baigė „Microsoft“ verslo valdymo sistemos „Dynamics 365 F&O“ (Finance & Operations) diegimo projektą – tai svarbus žingsnis į priekį pertvarkant ir skaitmenizuojant įmonės procesus. „Enefit“, pirmaujanti energijos tiekėja Baltijos šalyse, Estijoje žinoma kaip „Eesti Energia“, vadovaudamasi Estijos vyriausybės pateiktu skaitmenizavimo pavyzdžiu, sukūrė efektyvesnę bendradarbiavimo aplinką, kurią palaiko „Microsoft 365“ ir „Azure“. Latvijos startuolis „RoboEatz“ išrado visiškai autonomišką robotizuotą virtuvės sistemą, kuri ruošia, gamina ir patiekia įvairiausius patiekalus.

Slovėnijos įmonė „Spica International“, klientams visame pasaulyje teikianti patogius programinius darbo organizavimo sprendimus, naudoja „Microsoft Azure“, kad sukurtų savo „All Hours“ platformą. Serbijoje didžiausias mažmeninės prekybos tinklas šalyje ir tarptautinio „Ahold Delhaize“ tinklo narys naudoja „Azure“ savo lojalumo programai „My Maxi“, siūlančiai privalumų klientams, atsižvelgiant į jų apsipirkimo įpročius. Kroatijos įmonė „Nephos“ stiprina klientų skaitmeninius įgūdžius ir įkvepia juos pirmauti pasiriktose rinkose: daugiausia dėmesio skiriama IT darbuotojų ir aplinkos vertinimui, debesijos sprendimų kūrimui, vidinių IT komandų įgūdžių tobulinimui ir konsultacijoms dėl optimalaus debesų naudojimo.

Bulgarijos advokatų kontora „Boyanov & Co.“ perkėlė savo techninės įrangos infrastruktūrą į „Azure“ ir suskaitmenino administracijos bei verslo operacijas naudodama „Microsoft 365“, kuri palengvino bendradarbiavimą realiuoju laiku naudojant „SharePoint“, „OneDrive“ verslui ir „Teams for Business“. Ukrainoje dirbtinio intelekto (DI) startuolis Elai.io leidžia vartotojams, naudojant tekstą, kurti unikalų vaizdo įrašų turinį ir pritaikytus DI vaizdo įrašus, kuriuose dalyvauja tikri žmonės. Kazachstano startuolis „Uniqa“ yra dirbtinio intelekto naudojimo kasdieniame gyvenime pavyzdys. Jis renka ir analizuoja duomenis iš tikrų pokalbių 24/7 režimu, o tada atvaizduoja juos Power BI ataskaitose, kad būtų galima priimti geresnius valdymo sprendimus. Vengrijos banke OTP debesijos pagrindu sukurtas bankininkystės modernizavimo sprendimas, padedantis greičiau kurti inovatyvius produktus. Perkėlęs debesijos sprendimus „Azure“, OTP banko pagrindinė būstinė sumažino veiklos riziką ir padidino įmonės atsparumą.

Technologijų taikymas taupo įmonių laiką ir padeda stipriau konkuruoti

„Technologijos grožis slypi jos paprastume. Kai smulkus ir vidutinis verslas naudoja tokias technologijas kaip dirbtinis intelektas, mašininis mokymasis ir debesija, naudodamas M365 modernius darbo vietos sprendimus, „Azure“ debesų sprendimus arba mūsų „Power Platform“ išmaniąsias programas verslui, jis išsprendžia pagrindinius verslo iššūkius, tokius kaip saugumas, verslo procesų optimizavimas ir kaštų efektyvumas. Tai suteikia SVV įmonėms daugiau laiko, padeda atskleisti jų kūrybiškumui ir inovatyvumui, kartu sustiprinant jų šalių ekonomiką“, – sako Krasimira Karaivanova, „Microsoft“ Vidurio ir Rytų Europos daugiašalio regiono* SVV vadovė.

Kaip parodė naujausias „Microsoft“ tyrimas Digital Futures Index, skaitmeniniu požiūriu pažangios šalys yra ekologiškesnės, turtingesnės, inovatyvesnės ir konkurencingesnės. Stipri ir skaitmeniniu požiūriu gerai išvystyta SVV aplinka yra vienas iš pagrindinių jo sėkmės veiksnių.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas