Mobilią laboratoriją „Bitė“ siunčia po Europą – tikrins ryšio kokybę lietuvių lankomiausiose šalyse

Pranešimas spaudai

2024-05-24, 07:54

0 komentarų

Į beveik dviejų savaičių kelionę po populiariausias Europos šalis „Bitė Lietuva“ išsiunčia unikalią mobilią laboratoriją. Ekspedicijos tikslas – matuojant daugybę parametrų įvertinti ryšio kokybę didžiausiose Europos sostinėse, populiariausiuose miestuose ir gražiausiuose gamtos kampeliuose. Kartu su „Bitės“ inžinierių komanda į kelionę leidžiasi tinklaraštininkas Simonas Urbonas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Mobilią laboratoriją „Bitė“ siunčia po Europą – tikrins ryšio kokybę lietuvių lankomiausiose šalyse

„Investuojame ne tik į naujausias ryšio technologijas Lietuvoje, bet ir ryšio bei kasdienių paslaugų kokybę užsienyje. Bendradarbiaujame su didžiausiais telekomunikacijų operatoriais visame pasaulyje ir užtikriname, kad kokybiškas ryšys mūsų klientus lydėtų ne tik didmiesčiuose, bet ir turistų gausiai lankomose vietovėse. Tokią ekspedicija – unikali tiek mums, tiek ir visai ryšių rinkai“, – pasakoja Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Mobilios „Bitės“ laboratorijos kelionė, į kurią skaitmeninių paslaugų bendrovės inžinieriai leisis su „Greitosios BITĖS ryšio pagalbos“ (GBRP) visureigiais, drieksis per bemaž dešimtį šalių. Ekspedicijos metu bus aplankytos labiausiai lietuvių pamėgtos kelionių kryptys – Lenkija, Vokietija, Belgija, Prancūzija, Šveicarija, Italija, Austrija ir Čekija. Kelionės metu specialia įranga bus matuojami ir vertinami skirtingi ryšio kokybės parametrai.

Mobilios „Bitės“ laboratorijos kelionės metu bus tikrinami tokie ryšio parametrai, kaip balso kokybė bendraujant tarptinkliniu ryšiu (angl. roaming), balso perdavimo nutrūkimo dažnis, balso prieinamumas ir aprėptis, tarptinklinio ryšio partnerių duomenų perdavimo sparta ir kiti svarbūs parametrai, kurie paprastam ryšių naudotojui mažiau suprantami. Vis dėl to visi jie drauge turi didelės įtakos tam, kaip lengva naudotis skaitmeninėmis paslaugomis kelionių metų.

„Vertinsime ir tai, kaip greitai „Bitės“ klientai sulaukia informacinės žinutės, kirtus šalių sieną, kokį tinklą pasiūloma pasirinkti ar prie jo prijungiama automatiškai. Nors iš pažiūros tai gal ir atrodo nereikšmingi dalykai, keliaujant užsienyje svarbu nelikti be mobiliojo ryšio. Juo labiau, kad silpnas ar trūkinėjantis ryšys gali aptemdyti ir kelionės užsienyje džiaugsmą“, – teigia G. Butėnas.

Vadovas priduria, kad sklandi naudojimosi visomis išmaniosiomis paslaugomis patirtis svarbi tiek paprastiems keliautojams prieš pat įsibėgėjantį kelionių sezoną, tačiau ir keliaujantiems verslo reikalais.

Jam pritaria ir prie „Bitės“ mobilios laboratorijos inžinierių komandos prisijungęs tinklaraštininkas Simonas Urbonas, dažnai besileidžiantis į įvairius žygius pėsčiomis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Jei žygių metų likčiau be interneto, tai keltų daug streso ir nepatogumų – tiek man ar mano artimiesiems, tiek mano sekėjams. Mano žygius seka ir palaiko keliolika tūkstančių žmonių, kurie įsitraukę stebi kasdienius nuotykius bei iššūkius. Tikrai yra buvę situacijų, kai pasiklystu kalnuose, pametu ne tik žemėlapį, bet ir interneto ryšį, tada mano „istorijos“ nutrūksta ir sekėjai pradeda jaudintis, ar man viskas gerai. Kartais sulaukiu šimtų žinučių su klausimais, ar aš vis dar gyvas. Ypač jaudinasi mano močiutė“, – dalinasi S. Urbonas.

Žygeivio teigimu, spartus interneto ryšys žygiuose yra itin reikalingas ne tik kelti turinį į socialinius tinklus, bet ir naudotis navigacijos, nakvynės vietų užsakymo programėlėmis. Jei interneto ryšys yra silpnas, ne tik gaištamas laikas, kai tenka ieškoti didesnių miestelių ar paprasčiausiai laukti, kol užsikraus norimas interneto puslapis, bet ir greičiau eikvojama išmaniojo telefono baterija.

Mobili „Bitės“ laboratorija ryšio kokybę tikrins tokiuose Europos didmiesčiuose, kaip Varšuva, Berlynas, Briuselis, Paryžius, Ženeva, Milanas, Viena ir Praha, taip pat įvairiose gamtos vietovėse – nacionaliniuose parkuose, kalnų slėniuose ir kitur. Kelionės metu „Bitės“ inžinieriai testuos ryšio kokybę ne tik specialia įranga, bet ir įvairiais klientų dažniausiai naudojamais išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, nešiojamais ir planšetiniais kompiuteriais, išmaniaisiais laikrodžiais.

„Bitė Lietuva“ neseniai pradėjo rekordinę kokybės programą, kurios metu į naujos kartos 5G tinklo statybą ir turimų tinklų modernizavimą investuoja 100 mln. eurų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas