Moterys lyderiauja ES mokslo ir technologijų sektoriuje, Lietuva pagal šį rodiklį pirmauja

Vakar minėtos tarptautinės moterų solidarumo dienos proga atliktas tyrimas atskleidė džiuginančius rezultatus: nepaisant svyruojančio Lyčių lygybės indekso Europos Sąjungos šalyse, daugumoje šalių mokslo ir technologijų srityse moterų dirba beveik tiek pat arba daugiau nei vyrų, rodo privatumo apsaugos sprendimų bendrovės „Surfshark“ atliktas tyrimas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Moterys lyderiauja ES mokslo ir technologijų sektoriuje, Lietuva pagal šį rodiklį pirmauja

Lietuva ir toliau išlieka lyderiaujanti ES valstybė pagal moterų, dirbančių moksle ir technologijose, skaičių.

„Mokslo ir technologijų srityse dirbančių kvalifikuotų moterų užimamos pozicijos – ne tik neatsiejama sektoriaus dalis, bet daugelyje ES valstybių – lyderiaujanti jėga. Lietuvoje, taip kaip ir kitose ES valstybėse, vis daugiau dėmesio skiriama moterų rengimui dirbti technologijų srityje. Sistemingos pastangos remti moteris moksle ir technologijose, kuria klestinčią ir dinamišką aplinką visiems specialistams, o jų įvairovė komandoje yra ypatingai svarbi“, – sako Gertrūda Trinkūnaitė, tyrimą atlikusios privatumo apsaugos sprendimų bendrovės „Surfshark“ rinkodaros specialistų atrankų vadovė.

Šalyse, kuriose Lyčių lygybės indekso įvertis žemesnis, mokslo ir technologijų srityse dirba daugiau moterų, rodo tyrimas. Dvylikoje ES šalių, tarp kurių ir Baltijos šalys, moterys sudaro daugiau kaip 50 proc. mokslo ir technologijų sričių darbuotojų, tačiau Lyčių lygybės indekso įvertis yra žemesnis už ES vidurkį.

Naujausiais „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje 64,1proc. visų mokslo ir technologijų sektoriuose dirbančių specialistų, sudaro moterys. Pagal šį rodiklį, Lietuva lyderiauja tarp visų ES valstybių. Šaliai iš paskos rikiuojasi Latvija, Estija, Bulgarija ir Lenkija. Vertinant Lyčių lygybės indeksą, Lietuvos įvertis per metus pakilo 3,5 balais – 64,1 iš 100, tačiau nuo ES vidurkio Lietuva dar atsilieka.

Maltoje, Italijoje ir Čekijoje moterų mokslo ir technologijų srityse dirba mažiausiai, tačiau moterys vis tiek sudaro 46-49 proc. sektoriaus darbuotojų. Maltoje ir Italijoje Lyčių lygybės indekso rodikliai yra aukštesni už ES vidurkį, atitinkamai 67,8 ir 68,2 balo. Tačiau Čekija išsiskyrė kaip vienintelė ES šalis, kurios Lyčių lygybės indekso įvertis yra žemesnis nei vidutinis (57,9 balo) ir kurioje mokslo ir technologijų srityje dirba mažiau nei 50 proc. moterų.

Tyrimo metodologija

Tyrimas atliktas lyginant mokslo ir technologijų srityse dirbančių asmenų skaičiaus ryšį su Lyčių lygybės indeksu ES valstybėse. Duomenys apie gyventojų skaičių ir mokslo bei technologijų srityje dirbančius asmenis ES surinkti iš „Eurostat“ duomenų bazės, Lyčių lygybės indekso įverčiai ES – iš Europos lyčių lygybės instituto (EIGE). Duomenys apibendrinti ir analizuoti atsižvelgiant į mokslo ir technologijų srityje dirbančius asmenis pagal lytį (šimtui gyventojų), BVP vienam gyventojui ir Lyčių lygybės indekso įvertį.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas