Norintiems sumažinti elektros sąskaitas – „Ignitis“ patarimas: atskleidė, kaip pasirinkti tinkamą planą ir į ką būtina atsižvelgti

Pranešimas spaudai

2023-05-06, 07:55

0 komentarų

Nusprendę išmėginti su birža susietą nepriklausomo elektros energijos tiekimo planą „Išmanus“, nuo vasario mėnesio sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ klientai gali rinktis jau iš dviejų jo variantų. Kurį jų, „Išmanus – Mėnesinis“ ar „Išmanus – Valandinis“, naudoti, pataria „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Norintiems sumažinti elektros sąskaitas – „Ignitis“ patarimas: atskleidė, kaip pasirinkti tinkamą planą ir į ką būtina atsižvelgti

Kaip pasakoja D. Bražiūnaitė, pasirinkus su birža susietą „Ignitis“ elektros energijos tiekimo planą „Išmanus – Mėnesinis“, elektros energijos įsigijimo kaina kinta kas mėnesį ir yra apskaičiuojama pagal vidutinę „Nord Pool“ biržoje susiformuojančią ataskaitinio mėnesio kainą. Kitaip sakant, turint planą „Išmanus – Mėnesinis“, nereikia nuolat sekti situacijos „Nord Pool“ biržoje.

„Dėl šios priežasties šis planas yra itin tinkamas mokėti su birža susietą elektros energijos kainą norintiems vartotojams, kurie nėra pasiryžę aktyviai įsitraukti į kainų stebėjimą, nenori ar negali keisti savo elektros energijos vartojimo įpročių ir neturi išmanaus skaitiklio“, – pabrėžia D. Bražiūnaitė.

Tuo metu naujausias „Ignitis“ biržos planas „Išmanus – Valandinis“ yra skirtas išmanią apskaitą turintiems vartotojams, kurie nori sutaupyti vartodami elektros energiją pigesnėmis valandomis. Pavyzdžiui, gerokai sutaupyti galima nustatant daugiau elektros energijos suvartojančius įrenginius ar įkraunant elektromobilį naktį, kai elektros energija paprastai yra pigiausia.

Negana to, elektros energija varomą automobilį, pasirinkus planą „Išmanus – Valandinis“, galima įkrauti ir išmaniai. Tereikia į mobilųjį įrenginį įdiegti nemokamą „Ignitis“ programėlę „EnergySmart“ ir nustatyti maksimalią elektros energijos kainą, o išmanaus įkrovimo algoritmas parinks valandas, kuriomis elektros energija yra pigesnė, ir tuo metu automatiškai įkraus elektromobilį. Programėlė taip pat leidžia analizuoti energijos vartojimo duomenis ir patogiai sekti valandinę elektros energijos kainą „Nord Pool“ biržoje.

Tiesa, kaip akcentuoja D. Bražiūnaitė, siekiant geriausio rezultato ir didžiausių sutaupymų, planą „Išmanusis – Valandinis“ pasirinkusiam vartotojui reikėtų gerokai įsitraukti į procesą: kasdien stebėti tos dienos ar rytojaus elektros energijos kainą ir pagal tai derinti savo vartojimo įpročius.

„Planai „Išmanus – Mėnesinis“ ir „Išmanus – Valandinis“ daugiausiai skiriasi pagal vartotojo įsitraukimą ir pagal tai, ar namų ūkyje įdiegta išmani apskaita. Vieno ar kito plano privalumus jau įvertino dalis „Ignitis“ klientų, juos pasirinkti su rinka susietą planą galėjo motyvuoti galimybė sutaupyti – elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržoje dabar yra gerokai sumažėjusi ir bent jau iki vasaros pabaigos ryškiai augti neturėtų. Įvertinama ir tai, kad jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių elektros energijos kainoms pradėjus augti, bet kada galima pasirinkti fiksuotos kainos planą“, – teigia „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas