Po svarstymo pritarta siūlymui naują elektros tinklų sujungimą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu

Pranešimas spaudai

2024-05-09, 17:54

0 komentarų

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Po svarstymo pritarta siūlymui naują elektros tinklų sujungimą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu

Pagal projektą, Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektas apimtų 330 kV elektros perdavimo linijos Darbėnai–Varduva–Mūša, 330 kV elektros perdavimo linijos Panevėžys–Mūša ir 330 kV transformatorių pastotės „Varduva“ statybą.

Šį projektą pripažinus ypatingos valstybinės svarbos būtų sudarytos sąlygos taikyti Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo nuostatas vykdant žemės, reikalingos projektui įgyvendinti, paėmimo visuomenės poreikiams procedūras.

Kaip skelbia Energetikos ministerija, planuojama, kad Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektas visiškai galėtų būti baigtas iki 2034 m.

Šiuo projektu numatoma papildomomis naujomis perdavimo sistemos linijomis sujungti rytinę ir vakarinę Lietuvos elektros energetikos sistemos dalis (nuo Panevėžio iki Darbėnų), taip padidinant energetinį saugumą, užtikrinant patikimą elektros energijos perdavimą ir sudarant reikalingas sąlygas jūros vėjo bei sausumos atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai ir integracijai.

Po svarstymo už šį nutarimo projektą (Nr. XIVP-3604(2) balsavo 93 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 5 parlamentarai. Galutinai dėl jo planuojama apsispręsti ketvirtadienį, gegužės 9 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas