„Sony“ pristato ilgai lauktus kamerų programinės įrangos atnaujinimus, įskaitant C2PA atitikimą ir vaizdų autentiškumo užtikrinimą

Pranešimas spaudai

2024-03-29, 09:00

0 komentarų

„Sony„ pateikė programinės įrangos atnaujinimus „Alpha 1“ (2.00 versija), „Alpha 7S III“ (3.00 versija), „Alpha 7 IV“ (3.00 versija), kuriuos galima įsidiegti šiandien, o po 2024 m. balandžio mėn. - „Alpha 9 III“ (2.00 versija).

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ pristato ilgai lauktus kamerų programinės įrangos atnaujinimus, įskaitant C2PA atitikimą ir vaizdų autentiškumo užtikrinimą

Atnaujinime įdiegtos kai kurios svarbiausios „Sony“ technologijos, įskaitant „Camera Authenticity Solution“, patentuotą skaitmeninį parašą fotoaparate ir C2PA (Coalition for Content Provenance and Authenticity) formato palaikymą. Kartu šios priemonės leis naujienų agentūroms užtikrinti vaizdų autentiškumą ir prisidės prie pastangų apsaugoti kūrėjus ir visuomenę nuo suklastotų vaizdų.

„Alpha 1 Ver 2.00“ ir „Alpha 7 S III“ programinės aparatinės įrangos atnaujinimuose įdiegta daugiau kaip 30 papildomų funkcijų, kurios pagerina „Alpha“ naudotojų fotografavimo patirtį.

Šiuose atnaujinimuose įdiegta daug pageidautų funkcijų, kuriomis siekiama optimizuoti kasdienes funkcijas. Šiuose atnaujinimuose patobulintos fotografavimo funkcijos ir supaprastinta darbo eiga po fotografavimo, taip pat integruotos pažangios filmavimo funkcijos, pvz., „Breathing“ kompensavimas.

Be to, atnaujinimuose įdiegtos naujos nuotolinio valdymo galimybės, patobulintos profesionaliam naudojimui pritaikytos funkcijos ir išplėsta prieiga prie įvairių debesijos paslaugų programų.

Autentiškumo nustatymas

Praėjusiais metais „Sony“ paskelbė apie savo įsipareigojimą kurti savo fotoaparatuose technologiją, kuri padėtų kovoti su manipuliuojamais vaizdais ir dirbtinio intelekto sukurtomis klastotėmis. Šios problemos tik didėja ir tai yra sudėtinga problema, kuriai reikia visos fotografijos pramonės dėmesio ir susitelkimo.

Viena iš svarbiausių sprendimo dalių - užtikrinti, kad daugiau „Sony“ fotoaparatų atitiktų C2PA reikalavimus. C2PA yra Jungtinio plėtros fondo projektas, kurio iniciatyvinio komiteto narė yra „Sony“. C2PA tikslas - sukurti galutinį atvirą techninį standartą, leidžiantį patvirtinti įvairių tipų laikmenų autentiškumą ir kilmę.

C2PA yra standartus nustatanti institucija, kuri rengs technines turinio kilmės ir autentiškumo nustatymo specifikacijas, patvirtindama žiniasklaidos turinio šaltinį ir istoriją. Atnaujinus programinę įrangą, „Alpha 1“, „Alpha 9 III“, „Alpha 7S III“ ir „Alpha 7 IV“ vaizdų autentiškumo informacija gali būti išsaugota nuo užfiksavimo iki publikavimo. Tai suteikia profesionaliems fotografams galimybę išsaugoti skaitmeninį parašą iš fotoaparato, kartu sekant redagavimo istoriją.

Kitas svarbus sprendimo komponentas - „Sony“ skaitmeninio parašo technologija fotoaparate, kuri pasirašo vaizdus realiu laiku. Ši nauja funkcija patvirtina vaizdo autentiškumą jo fiksavimo metu ir sukuria „skaitmeninį gimimo liudijimą“, kuris išsaugomas visų peržiūrų metu. Paraše pateikiami metaduomenys, įskaitant 3D gylio informaciją, užfiksuotą naudojant „Sony“ sukurtą patentuotą vaizdo jutiklio technologiją.

Ši gylio informacija gali parodyti, ar užfiksuotame vaizde yra tikras 3D objektas, o ne paveikslo ar vaizdo įrašo nuotrauka, taip užtikrinant papildomą apsaugos lygį ir dar didesnį turinio autentiškumo užtikrinimą, o „Sony“ sprendimas yra ypač unikalus fotožurnalistams ir naujienų agentūroms.

„Sony“ sprendimas taip pat padeda apsaugoti turinio autentiškumą, sukuriant patvirtinimo svetainę, kuri patikrina vaizdą net ir po to, kai jis buvo redaguojamas C2PA reikalavimus atitinkančia redagavimo programine įranga. Ši svetainė patvirtina, kad nuotrauka padaryta konkrečiu fotoaparatu ir kad nuotraukos objektas yra 3D. Iš pradžių ši paslauga bus siūloma atrinktoms naujienų žiniasklaidos agentūroms, o vėliau bus pasiūlyta ir kitoms agentūroms.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas