Specialistai pateikia žadą atimančius skaičiavimus: elektros vartotojai, neišleisdami nė cento, gali sutaupyti kosminį kiekį energijos, skaičiai nustebins net ir visko mačiusius

Pranešimas spaudai

2024-07-03, 19:54 (atnaujinta 2024-07-09, 12:27)

5 komentarai (-ų)

Energijos vartotojai, keisdami savo elgseną ir įpročius, gali taupyti energiją be papildomų investicijų.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
Specialistai pateikia žadą atimančius skaičiavimus: elektros vartotojai, neišleisdami nė cento, gali sutaupyti kosminį kiekį energijos, skaičiai nustebins net ir visko mačiusius

Per 2023 m. vartotojams suteikta energijos tiekėjų informacija, kokios priemonės padeda sumažinti jų energijos suvartojimą, sudarė galimybes sutaupyti 214,67 GWh – tiek energijos užtektų aprūpinti šiluma Utenos ir Jonavos miestus visus metus.

„Lietuva siekia 2021–2030 m. sutaupyti 39,35 TWh energijos, taikant įvairias priemones. Vien tik keičiant vartotojų įpročius ir teikiant jiems žinias apie prieinamus energijos taupymo sprendimus, kurie nereikalaudami didelių investicijų padeda efektyviai vartoti energiją, galima per šį laikotarpį sutaupyti 2,77 TWh energijos. Kad šis tikslas būtų pasiektas, mažėtų energijos poreikis bei išlaidos jai, reikalingas dar efektyvesnis vartotojų švietimas ir konsultavimas“, – sako Lietuvos energetikos agentūros direktorė Agnė Bagočiutė.

Šviesti ir konsultuoti vartotojus apie energiją taupančius sprendimus, kurie keičia elgseną ir įpročius bei didina energijos vartojimo efektyvumą, Lietuvoje yra įsipareigojusi 61 energijos tiekimo įmonė. Šiomis priemonėmis kasmet siekiama sutaupyti 1 proc. energijos pas vartotojus. Informuoti ir konsultuoti vartotojus energijos tiekėjus įpareigoja Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymas.

Energijos tiekėjai yra įsipareigoję iki 2030 m. kiekvienam savo vartotojui bent kartą per metus pateikti informaciją, kaip taupyti energiją, taip pat formuoti tinkamus jų vartojimo pasirinkimus, mažinant energijos vartojimą.

Lietuvos energetikos agentūra stebi energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimų įgyvendinimą ir analizuoja energijos tiekėjų taikomas švietimo ir konsultavimo priemones, teikia pasiūlymus dėl jų efektyvesnio įgyvendinimo.

Agentūros atliekama analizė rodo, kad didžiausius sutaupymus galima pasiekti, kai vartotojui pateikiama palyginamoji analizė apie energijos suvartojimą jo objekte ir panašiame efektyviai energiją vartojančiame objekte, taip pat raštu, spaudinyje ar elektroniniu būdu, pateikiami konkretūs patarimai, kaip pasiekti tokių energijos efektyvumo rezultatų.

Efektyvios ir kitos energijos tiekėjų dažnai įgyvendinamos priemonės, pavyzdžiui, informacijos, kaip taupyti energiją, paskelbimas interneto svetainėje, spaudoje ir spaudiniuose taip pat gali lemti nemažus energijos sutaupymus, vartotojams pritaikius patarimus.

Vertinant pastarųjų kelerių metų energijos tiekėjų deklaruojamus sutaupymus, pastebimas vartotojams patiektos energijos mažėjimas, leidžia daryti išvadą, kad energija vartojama efektyviau. Skatinant vartotojus sutaupyti dar daugiau energijos, siūloma taupymo priemones diegti kompleksiškai, kad jos ilgesnį laiką padėtų mažinti energijos suvartojimą. Kad vartotojai keistų savo įpročius ir kuo ilgiau taikytų gautus taupymo patarimus, tiekėjams rekomenduojama kelis kartus per metus juos pakartoti, pavyzdžiui, priminti, kad taupant energiją, reikėtų neuždengti radiatorių, už jų įrengti šilumą atspindinčius ekranus, patalpas vėdinti trumpai, bet intensyviai, o taupant elektrą, apšvietimo lemputes keisti efektyvesnėmis bei rinktis buities prietaisų „eko“ programas ir pan.

Lietuvos energetikos agentūros analitikų susisteminta informacija ir analize pagrįstos rekomendacijos bei metodinė pagalba padeda energijos tiekėjams keisti vartotojų įpročius, siūlyti veiksmingiausias energiją taupančias priemones ir sprendimus. Agentūra antrame šių metų pusmetyje surengs konsultacijas energijos tiekėjams ir teiks jiems metodinę pagalbą, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų įgyvendinant švietimo ir konsultavimo priemones.

5 komentarų

Rima

Kam taupyti, nemokėti nieks netikrina, vieni mokame vos ne po 100€. O kiti metų metus nė cento. Žmogus išeina , o namai ir šeima lieka ,vieta nedekloruota, nėra objekto.

Valdas

Nieko per daug nesutaupysi, elektros taip, pinigu ne(prades kelti kaina, atsiras akcizas, bus kaip su kuru), kodel skatina saules baterijas, cia sutaupysit(sekit atydžiai kaip kitur akcizai , mokesciai auga). Vienintelis kelias kad pageretu gyvenimas, mažinti biudžetininke skaičiu, čia galima sutaupyti virs trijų milijardų eur. Per metus Lietuvoje 29,5% nuo dirbanciuju ES vidurkis 20% trečdaliu daugiau, dėl to pas mus dideli mokesčiai, daug skolinames ir mažos pensijos, kol 30% darmajedu neatleisim gyvenimas negeres daugumai.

Sviačias

Kam gaminti pigią elektra ir mums ją pigiai parduoti.Tada atitinkamiems asmenims neuždirbsim pinigėliū.Jie tai dirbt tingi.Kita medalio pusė.būtū pigi elektra žmonės atsisakytū kūrenimo malkomis, anglimis,dujomis, naftos gamineis.jiems tai nenaudinga.Kas visa tai pirks jei bus pigi elektra?O patys dejuoja užterštumas ir panašiai.Uždarykit gamyklas kurios teršia ir taršos kvotas perka papildomai iš kitū gamyklū ,kad galėtū egzistuoti.Norint kažką pakeisti reikia daryti .O ne politikams ir kitiems atsakingiems asmenim liežuviu plakti,pinigus vogti ir Lietuva už pinigus parduoti.Tada bus gerai.

Gintaras

Ar geriau gaminti pigią elektrą ir naudoti tiek kiek reikalinga. Nereiktų investuoti į brangius buitinius gaminius su AAAA....

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas