„Telia“ pradeda 3G ryšio išjungimo etapą: paaiškėjo, kada ir kur bus atliktas paskutinis 3G skambutis

3G

„Telia“ dar visai neseniai pradeda galutinį 3G ryšio išjungimo Lietuvoje etapą, jį planuoja baigti gruodį prieš Kalėdas. 3G naudoti dažniai bus perduoti pažangesnėms 4G ir 5G technologijoms, kurios žmonėms pagerins ryšio veikimą nutolusiose vietovėse ir padidins tinklo talpumą bei greitaveiką. 3G jau dabar nebeveikia maždaug pusėje Lietuvos teritorijos.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Telia“ pradeda 3G ryšio išjungimo etapą: paaiškėjo, kada ir kur bus atliktas paskutinis 3G skambutis

Paskutiniai 3G skambučiai „Telia“ tinkle įvyks prieš pat Kalėdas Vilniuje, iki to laiko bus išjungti didieji miestai – Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus ir Marijampolė. Nuo šių metų pradžios iki gegužės pabaigos įmonė sėkmingai išjungė apie trečdalį iš daugiau nei 1600 Lietuvoje įrengtų bazinių 3G stočių.

„Jau šį rudenį Lietuvoje planuojame įjungti per 1000 naujos kartos 5G bazinių stočių, kurios padengs didžiąją dalį Lietuvos teritorijos. Šią vasarą fiksuoti didžiuliai mobiliųjų duomenų vartojimo pikai rodo, kad einame teisingu keliu platindami duomenų magistrales. Apjungti dažnių spektrai pagerins ryšio kokybę net ir mažai apgyvendintose vietovėse“, – sako „Telia“ tinklo vadovas Arūnas Strolia.

Per vasarą buvo atliekami pasiruošimo antrajam 3G ryšio išjungimo etapui darbai, vertinami 3G ryšiu naudotis jau nebegalinčių klientų atsiliepimai bei pastabos. Ateityje palaipsniui planuojama mažinti ir 2G ryšiui skirtų dažnių plotį, tačiau visiško technologijos atsisakymo data dar nėra aiški, jos vis dar reikia senųjų mygtukinių telefonų savininkams ir kitiems įrenginiams.

3G technologija Lietuvoje pristatyta 2006 metais, o 4G ryšiu Lietuvos gyventojai galėjo naudotis nuo 2011 metų. 2018 metais „Telia“ pirmoji šalyje pradėjo testuoti ir 5G technologiją. Rugpjūčio pradžioje pasibaigusiame 5G dažnių aukcione bendrovė laimėjo 100MHz 3,5 GHz radijo dažnių juostą, o rugpjūčio pabaigoje ir plačiausią iš aukcione pasiūlytų 700 MHz 10MHz dažnių bloką. 5G ryšį visoje Lietuvoje „Telia“ pasirengusi teikti iš karto gavusi leidimus.

Prieš kelerius metus „Telia“ 3G ryšį išjungė Norvegijoje, o šiuo metu su šiuo ryšiu yra atsisveikinama ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje, Švedijoje, Suomijoje bei Danijoje.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas