Technologijos

„Telia“ sukritikavo vieną pagrindinių savo konkurentų: kritikos strėlės lėkė į „Bitės“ stovyklą, sužinokite kas čia vyksta

„Telia Lietuvos“ infrastruktūros pajėgumai ir kompetencijos užtikrinti Vilniuje vykstančio NATO viršūnių susitikimo IT ir ryšio paslaugų saugumą yra objektyviai daug didesni nei „Bitės“.

„Telia“ sukritikavo vieną pagrindinių savo konkurentų: kritikos strėlės lėkė į „Bitės“ stovyklą, sužinokite kas čia vyksta

Bendrovės verslo klientų vadovas Daniel Karpovič teigia, kad konkurentai nesąžiningai spekuliuoja mažesne kaina nežinodami visų NATO renginiui būtinų specifikacijų, kurių net viešinti nebūtų galima.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

„Telia“ buvo viena iš keturių „Litexpo“ organizuoto konkurso dalyvių dėl IT ir ryšio paslaugų tiekimo liepos viduryje Vilniuje vykstančiame NATO viršūnių susitikime. Praėjus keturiems mėnesiams po konkurso pabaigos ir likus vos keliems mėnesiams iki vieno svarbiausių renginių Lietuvoje per pastaruosius kelis dešimtmečius, mobiliojo ryšio operatorius „Bitė“ viešai pradėjo skelbti, kad panašias paslaugas būtų suteikęs beveik vienu milijonu eurų pigiau.

„Telia“ pateiktas kainos pasiūlymas tiksliai atitinka NATO keltas specifikacijas. Joks kitas konkurso nelaimėjęs, į jį dėl pajėgumo ar kompetencijų trūkumo nekviestas operatorius tikslių NATO specifikacijų nežino. Galutiniai reikalavimai konkurso dalyviams buvo pateikti tik po atrankos. Todėl bet kokios viešos spekuliacijos apie galutinę paslaugų kainą yra nepagrįstos“, sako „Telia“ verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.

Jis pažymėjo, kad ruošiant šį pasiūlymą įmonė analizavo tarptautinę tokio masto renginių praktiką ir sprendimus, o iš šio sandorio neketina uždirbti didesnės, nei įprasta maržos veikiant konkurencijos sąlygomis. Pasak jo, derybų metu, suma buvo papildomai sumažinta beveik dešimtadaliu 200 tūkst. eurų.

„Telia“ įsipareigojo suteikti aukščiausio saugumo lygio IT bei ryšio paslaugas ir įrangos už 2,7 mln. eurų. Galutinė kaina gali būti ir mažesnė, nes pagal sutartį, „Telia“ neskaičiuos paslaugų, kurių neprireiks.

Lietuvoje „Telia“ turi Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbios įmonės statusą ir atsakingų šalies tarnybų išduotas pažymas darbuotojams dirbti su ne vieša informacija.

Ruošiasi kibernetinėms atakoms

Pagal NATO standartus, renginio metu keliami maksimalūs reikalavimai operacijų valdymui ir kibernetiniam saugumui. „Telia“ ir tik kelios kitos specializuotos IT bendrovės Lietuvoje gali užtikrinti aukščiausio operacinio saugumo lygį, kiti mobiliojo ryšio operatoriai veikia keliomis saugumo pakopomis žemiau.

NATO renginio metu ir prieš jį „Telia“ ruošiasi visiems galimiems scenarijams, įskaitant ir tą, kad priešiškos jėgos gali bandyti atjungti ne tik „Litexpo“, bet ir visą Lietuvą atkirsti nuo tarptautinio interneto. Todėl „Telia“ „Litexpo“ centre savo sąskaita įsipareigojo teikti dešimtkart didesnį duomenų pralaidumą, nei nurodyta specifikacijose.

„Telia“ turi didžiausią ir plačiausią tarptautinių jungčių tinklą, jo pralaidumas siekia 1 terabitą per sekundę (Tb/s) ir yra didesnis, nei visų kitų Lietuvos operatorių kartu sudėjus.

Daugiau kaip pusė tarptautinių duomenų perdavimo ir balso skambučių srauto eina per tarpusavyje nesusijusias jungtis su Lenkiją, Latvija ir Švedija. Tai leidžia teikti tarptautines interneto paslaugas be trikdžių net ir tuo atveju, jei kuri nors jungtis nustotų veikti.

„Turime pažangiausią DDoS apsaugos sistemą, techninę ir programinę įrangą bei daugiausiai kvalifikuoto personalo. „Bitė“ dėl keliskart mažesnio tinklo niekada neturėjo poreikio tokioms didelėms investicijoms į apsaugą nuo DDoS atakų“, kalbėjo D. Karpovič.

„Telia“ verslo vadovo teigimu, „Bitė“ be papildomų IT partnerių nebūtų buvusi pajėgi atitikti keliamų reikalavimų. Subrangovų dalyvavimas tokio sudėtingumo projekte, pasak D. Karpovičiaus, keltų papildomą riziką nesuvaldyti kompetencijų ir techninio suderinamumo. Tas ypač svarbu siekiant garantuoti saugumą.

„Telia“ Lietuvoje valdo didžiausią ir saugiausią Baltijos šalyse duomenų centrų tinklą. Bendrovės 5G ryšys dengia 90 proc. Lietuvos teritorijos. Į savo tinklų infrastruktūros atnaujinimą ir IT kompetencijų plėtrą pastaraisiais metais bendrovė investavo 400 mln. eurų. „Telia“ Lietuvoje įdarbinusi apie 3000 žmonių, tarp kurių yra didžiausi šalies IT, ryšio ir kibernetinio saugumo profesionalai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Zioms

Įdomu kaip reaguos nato į tai,kaf TELIA beveik visas tinklas sulipdytas iš HUAWEY .pats pradirbau prie to tinklo daug metų

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas