Technologijos

Vyriausybė priėmė svarbų technologinį sprendimą: naujausios ryšio technologijos plėtra – valstybei svarbus projektas

Trečiadienį Vyriausybė pripažino penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtrą valstybei svarbiu projektu.

Vyriausybė priėmė svarbų technologinį sprendimą: naujausios ryšio technologijos plėtra – valstybei svarbus projektas

Valstybei svarbaus projekto statusas sudarys sąlygas tvariai elektroninių ryšių infrastruktūros plėtrai, t. y. leis greičiau ir efektyviau parengti teritorijų planavimo dokumentus ir įgyvendinti suplanuotus ryšių infrastruktūros sprendinius.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„5G yra ne tik apie spartų internetą. Šio ryšio plėtra Lietuvoje leidžia mums vystyti inovacijas ir technologinius sprendimus. Tad tai, kad Vyriausybė mato reikšmę plėtojant 5G ryšį ir šio projekto svarbą, mums yra reikšmingas įvertinimas“, – sako Susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pasak M. Skuodžio, šis Vyriausybės sprendimas svariai prisidės prie strateginių elektroninių ryšių plėtros tikslų pasiekimo ir skaitmeninės atskirties Lietuvos regionuose mažinimo.

5G ryšys jau dengia 80 proc. šalies teritorijos, o iki 2025 m. šis aukštos kokybės ryšys nenutrūkstamai veiks per Lietuvą einančioje magistralėje „Via Baltica“ bei kituose valstybinės reikšmės keliuose, geležinkelio linijose, oro ir jūrų uostuose.

Penktosios kartos judrusis ryšys yra pagrindas kurtis technologijoms – daiktų internetui, virtualiai realybei, robotizacijai, bepilotėms skraidyklėms, išmaniosioms transporto sistemoms, savavaldėms transporto priemonėms ir t. t.

Valstybei svarbaus projekto statuso suteikimas yra dalis susitarimo (memorandumo) „Dėl 5G ryšio diegimo Lietuvoje“, 2021 m. gale pasirašyto tarp Susisiekimo ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, RRT, AB LAKD, VšĮ „Plačiajuostis internetas“, AB „LTG Infra“ ir mobiliojo ryšio operatorių Telia Lietuva, „Bitė Lietuva“, „Tele2“, prie kurio prisijungė ir 39 Lietuvos savivaldybės.

Europos Komisijos siūlomas strateginis tikslas – iki 2030 m. pasiekti, kad visi Europos namų ūkiai būtų prijungti prie gigabitinio tinklo, o visose apgyvendintose vietovėse būtų prieinamas 5G ryšys.

Susisiekimo ministerija skatina technologinius sprendimus, kuriems įgyvendinti būtinas 5G ryšys, kūrimą, testavimą ir vystymą, ir yra paskelbusi 2 kvietimus 24,5 mln. Eur paramai gauti. Tai – inovacijų skatinimo priemonė „Sandbox“, skirta konsorciumams ir startuoliams.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

5G

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas