„Android“ telefonų savininkai turėtų nedelsiant imtis veiksmų: aptiktos itin pavojingos programėlės, kurios gali ištuštinti banko sąskaitas

„Google Play“ parduotuvė šiuo metu yra didžiausia tokio tipo programėlė pasaulyje, kuri įdiegta kone kiekviename „Android“ išmaniajame telefone. Nesunku nuspėti, jog ja naudojasi milijardai žmonių, o tai automatiškai paverčia šią aplikaciją ir internetinių nusikaltėlių jauku.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Android“ telefonų savininkai turėtų nedelsiant imtis veiksmų: aptiktos itin pavojingos programėlės, kurios gali ištuštinti banko sąskaitas

„Google“ sukurta ir prižiūrima platforma niekada nepasižymėjo kaip geriausiai apsaugota nuo piktavalių, o tai puikiai iliustruoja ir nuolatos pasirodanti informacija apie kenksmingas programėles ar žaidimus. Ir šįsyk vėl pranešama apie kenkėjiškas aplikacijas, kurių šįsyk užfiksuota keturios, o parsiuntimų skaičius viršija šimtą tūkstančių.

Kompiuterių priežiūros kompanija „Threat Fabric“ aptiko „Android“ išmaniesiems telefonams skirtas programėles, kurios apkrėstos nauju trojanu, renkančiu informaciją apie prisijungimus prie bankų – vartotojo prisijungimo duomenis, sąskaitų numerius bei kitą finansinę informaciją, kuri gali padėti įvykdyti atakas, skirtas pasipelnyti.

Norėdami kovoti su šiomis kenkėjiškomis programomis, paprastai rekomenduojame patikrinti, ar komentarų skiltyje nėra ženklų, kurie sufleruotų apie laukiantį pavojų. Kaip bebūtų, šiuo atveju buvo pasirūpinta, jog vartotojams susidarytų klaidingas įspūdis. „Google Play Store“ parduotuvėje esančios programėlės aprūpintos daugybe teigiamų atsiliepimų. Pirmą kartą įdiegę vieną iš šių programų, galite pamatyti netikrą „Google Play“ parduotuvės įrašą su netikromis apžvalgomis, bandydami priversti jus paliesti atnaujinimo mygtuką. Pats nukentėjusysis netyčia sukelia kenkėjiškos programos įkėlimą į savo telefoną.

„ThreatFabric“ teigia, kad ji visada praneša apie aptiktas kenkėjiškas programėles, bandydama jas pašalinti iš programų parduotuvių. Tačiau vien todėl, kad programa pašalinta iš programų parduotuvės, dar nereiškia, kad ji buvo pašalinta iš jūsų telefono. Taigi, jei jūsų įrenginyje įdiegtas vienas iš šių, nedelsdami jį pašalinkite:

Recover Audio, Images & Videos – 100,000 atsisiuntimų;

Codice Fiscale 2022 - 10,000 atsisiuntimų;

Zetter Authentication – 10,000 atsisiuntimų;

File Manager Small, Lite - 1,000 atsisiuntimų;

My Finances Tracker – 1,000 atsisiuntimų.

1 komentarų

Arūnas

Tai buvo žinoma ir naudinga, Jūs dar patvirtinat įvardindami programas. Gerai.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas