„Apple“ siunčia kritinį perspėjimą „iPhone“ telefonų turėtojams: daugelis atsidūrė nusikaltėlių taikinyje, pasakė, ką daryti

Arnas Balčiūnas

2024-04-12, 10:55

0 komentarų

JAV bendrovė išplatino itin svarbų pranešimą „iPhone“ išmaniųjų telefonų turėtojams 92 šalyse. Įspėjama apie galimas šnipinėjimo atakas, kuriomis bandoma nuotoliniu būdu perimti įrenginių valdymą. Tiesa, „Apple“ atstovai neįvardijo nei kas inicijuoja tokias atakas, nei kurios šalys atsidūrė taikinyje.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ siunčia kritinį perspėjimą „iPhone“ telefonų turėtojams: daugelis atsidūrė nusikaltėlių taikinyje, pasakė, ką daryti

Jei užpuolikai bandys pasinaudoti šnipinėjimo programine įranga, kad pasiektų jūsų išmanųjį telefoną, gausite įspėjimą, kuriame bus parašyta, jog „Apple“ nustatė, kad į jus nukreipta samdinių šnipinėjimo programų ataka, kuria bandoma nuotoliniu būdu sukompromituoti su jūsų „Apple ID“ įrenginį.

„Tikėtina, kad su šia ataka jums teko susidurti dėl jūsų atliekamos veiklos internetinėje erdvėje. Nors niekada neįmanoma pasiekti maksimalių rezultatų, aptinkant tokias atakas, todėl prašome šį perspėjimą vertinti itin rimtai", - teigiama „Apple“ išplatintame pranešime.

Bendrovės atstovai neatskleidžia detalesnės informacijos, kas gali įtakoti atakas prieš jus, o taip yra daroma siekiant apsaugoti „Apple“ produkcijos naudotojus. Kompanijos atstovų teigimu, tokios medžiagos atskleidimas gali padėti užpuolikams prisitaikyti prie kovos prieš juos metodus ir toliau terorizuoti „iPhone“ ar kitų bendrovės produktų turėtojus.

„Apple“ pažymi, kad nuo 2021 metų panašius pranešimus vartotojams išsiuntė vartotojams į daugiau nei 150 skirtingų šalių. Verta prisiminti, jog bendrovė panašius įspėjimus išsiuntė kai kuriems žurnalistams ir politikams Indijoje.

Netrukus po to pelno nesiekianti teisių gynimo grupė „Amnesty International“ pranešė, kad žymių Indijos žurnalistų „iPhone“ telefonuose aptiko Izraelio kibernetinių ginklų bendrovės „NSO Group“ invazinės šnipinėjimo programos „Pegasus“.

Pasak „TechCrunch“ kalbintų su šiuo klausimu susipažinusių žmonių, tarp naujausius pranešimus apie grėsmę gavusių naudotojų yra ir Indijos vartotojų. Ar pavojuje yra atsidūrę ir „iPhone“ vartotojai Lietuvoje – išlieka neaišku. Kaip bebūtų, rekomenduojame nevesti savo prisijungimo duomenų įtartinuose puslapiuose ir naudoti stiprų slaptažodį.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas