„Apple“ telefonus Europoje pasieks milžiniški pokyčiai: bendrovė atlieka priverstinius pakeitimus, kurie patiks daugeliui vartotojų

JAV technologijų bendrovė „Apple“ per pastaruosius keletą metų sulaukė nemažai kritikos dėl išmaniuose telefonuose naudojamos uždaros platformos. Kompanija ne karta kritikuota, nes savo įrenginiuose nėra galimybės naudotis trečiųjų šalių aplikacijų parduotuvėmis ar mokėjimų sistemomis. Tačiau situacija netrukus pasikeis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ telefonus Europoje pasieks milžiniški pokyčiai: bendrovė atlieka priverstinius pakeitimus, kurie patiks daugeliui vartotojų

„Apple“ yra priversta laikytis Europos Sąjungoje galiojančio Skaitmeninių rinkų akto, o šiandien buvo paskelbta apie didžiulius pokyčius, kurie netrukus palies „iOS“ operacinę sistemą, „App Store“ parduotuvę, o pakeitimai bus pradėti taikyti jau kovo mėnesį, kuomet pasirodys „iOS 17.4“ platformos versija.

Visų pirma, iki šiol „Apple“ įrenginiuose buvo galima buvo naudoti tik tą numatytąją interneto naršyklę, kuri naudoja „Safari Webkit“ atvaizdavimo variklį. Su „iOS 17.4“ versija tai pasikeis ir naršyklės galės naudoti bet kokį pasirinktą varikliuką. Negana to, europiečiai galės iškart pasirinkti kokią numatytąją interneto tvarkyklę jie nori naudoti.

Platesnės galimybės atsisiunčiant norimas aplikacijas

Dar viena naujovė – „iPhone“ išmaniuose telefonuose bus galima naudoti ne tik „App Store“ programėlių parduotuvė, kuri iki šiol buvo vienintelė naudotojų opcija. „Apple“ atvers galimybę ir kitiems gamintojams pasiūlyti savo aplikacijų parduotuves, o iš trečiųjų šalių atsisiųstoms programėlėms bus taikoma „bazinė peržiūra“, kuri turėtų užtikrinti vartotojų saugumą.

Siekdama užtikrinti, kad alternatyvių programėlių parduotuvių kūrėjai „įsipareigotų laikytis saugumo reikalavimų, padedančių apsaugoti naudotojus ir programėlių kūrėjus“, „Apple“ suteiks specialius leidimus. Teigiama, jog bendrovė taip pat pridės papildomų apsaugos priemonių, kurios neleis paleisti „iOS“ platformai skirtų programėlių, jei jose bus aptikta kenkėjiško kodo.

„Apple“ atstovai pažymi, kad kompanija turės „mažiau galimybių“ kovoti su tokiais pavojais kaip sukčiavimo, piktnaudžiavimo atvejais arba kitais neteisėtais veiksmais, taikant naujas DMA priverstines nuostatas. Bendrovė planuoja pasidalyti daugiau informacijos su savo klientais kovo mėnesį, kai įsigalios visi šie pakeitimai.

Alternatyvios mokėjimų galimybės ir pasikeitę komisiniai mokesčiai

Europiečiai jau netrukus galės savo „iPhone“ išmaniuose telefonuose naudotis alternatyviomis mokėjimo priemonėmis. Iki šiol „Apple“ įrenginiuose veikė tik „Apple Pay“, tačiau dabar bus prieinamos ir kitos mokėjimų platformos. Pokyčiai palies ir „App Store“ mokėjimus, kur vartotojai ras naujų būdų atsiskaityti bei galimybę apmokėti už norimą prenumeratą ar aplikacijas per išorines platformas.

Vartotojai Europoje bus informuojami, kai atsisiunčiamoje programėlėje bus naudojamas alternatyvus mokėjimų apdorojimas. Jie taip pat gaus pranešimą, kai nebegalės atlikti operacijų, pasitelkiant „Apple“ apmokėjimų metodus, ir kai kūrėjas nukreips juos atlikti operacijas su alternatyviu mokėjimo apdorojimo įrenginiu. Tam taip pat bus taikomas naujas programėlių peržiūros procesas, kurio metu bendrovė tikrins, ar kūrėjai tiksliai perduoda šią informaciją.

Pranešama, jog „App Store“ parduotuvėje bus taikomas 10 proc. komisinis mokestis arba 17 proc. mokesti už skaitmeninių prekių ir paslaugų mokėjimus. Toms programėlėms, kuriose bus naudojamas „App Store“ mokėjimų apdorojimas, taip pat bus taikomas 3 proc. mokestis.

Dar vienas pasikeitimas – programėlės, kurios platinamos „App Store“ ir/arba alternatyvios programėlių parduotuvėse, mokės 0,50 euro už kiekvieną pirmąją metinę įdiegimo operaciją per metus, viršijančią 1 mln. ribą, kaip „pagrindinės technologijos mokestį“. „Apple“ pažymi, jog 99 proc. programėlių kūrėjų reikės mokėti mažiau nei anksčiau ir tik 1 proc. privalės mokėti naująjį mokestį.

6 komentarų

Reni

Nereik tos lietuvių, ten toks paprastas meniu kad ir be lietuvių super.
Poto bus kaip windows puse žodžiu nesuprasi lietuvių kalboje.
Nereik daryti pigaus android iš iOS.
Tai dar ir atvira kodą tegu kaip android padaro. Tai visas virusynas pereis į iOS. Kaip kad android.
Kam reik lietuvių kalbos rekomenduoju nusipirkt androida ir džiaugtis

S

Bet tu ir grybas. Tas pigus androidas 10 kartu geresnis nei tas iPhonas už kurį turi mokėti už viską. Net atnaujinimo dažnio neturi tie triperiai o mokėti reikia kosmosą už vardą kad Apple.

Dalius

Galetu Lietuvos regionui ir lietuvou kalba padaryti kad butu lengviau naudotis neteiktu vis kaskart versti, Rusu kalba siuo metu nesinori naudoti.Daugiausia viskas tik apie pinigus sukasi tegu sugalvoja kokia programele kad butu galima instsliuoti uz atitinkama mokesti kalba.

Rimantas

Palaikau,man vienas iš riebiausių iOS minusų,kad nėra lietuvių kalbos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas