„Apple“ telefonus gali pasiekti ilgai neregėta galimybė: bendrovės programėlių parduotuvę galės papildyti senų žaidimų emuliatoriai, tačiau yra papildomų sąlygų

Lukas Snarskis

2024-04-10, 14:55

0 komentarų

„Apple“ programėlių parduotuvė jau seniai garsėja kaip uždaras sodas, į kurį patekti ne taip jau paprasta. Griežta politika pastaruoju metu keitėsi tik dėl Europos Sąjungos reglamentų. Tačiau net ir tai buvo nelengvas procesas, sulaukęs daug Kupertino atstovų pasipriešinimo.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ telefonus gali pasiekti ilgai neregėta galimybė: bendrovės programėlių parduotuvę galės papildyti senų žaidimų emuliatoriai, tačiau yra papildomų sąlygų

Laimei, panašu, kad padėtis gerėja, o naujausiose „Apple“ programėlių peržiūros gairėse dabar pastebimas laisvesnis požiūris į papildomo turinio siūlymą aplikacijose. Tai apima ir retro žaidimų konsolių emuliatorius, kurie pagal naująsias taisykles gali leisti naudotojams atsisiųsti žaidimų ROM failus.

Tai gali reikšti emuliatorių sugrįžimą į „App Store“, kurių pastaruoju metu dažniausiai nebūdavo. Gairėse nustatyta, kad: „jūs esate atsakingi už visą tokią programinę įrangą, kurią siūlote savo programoje, įskaitant užtikrinimą, kad tokia programinė įranga atitiktų šias gaires ir visus taikomus įstatymus“.

Tai reiškia, kad viskas turi būti teisėta. Dėl to mums kyla klausimas apie kai kuriuos senus žaidimų pavadinimus, klasifikuojamus kaip „apleista programinė įranga“, prie kurių dažnai dar gali būti prikabintos neaiškios teisinės virvutės.

Skaitydami naująsias „Programėlių peržiūros“ gaires taip pat negalėjome nepastebėti, kad „Apple“ tarsi įvardija žaidimų emuliatorius šalia „mini programėlių, mini žaidimų, srautinių žaidimų, pokalbių robotų ir įskiepių“ ir plačiai konstatuoja, kad „programėlės gali siūlyti tam tikrą programinę įrangą, kuri nėra integruota į dvejetainį paketą, ypač HTML5 mini programėles ir mini žaidimus, srautinius žaidimus, pokalbių robotus ir įskiepius“.

Ši HTML5 dalis mus šiek tiek neramina, ypač kartu su papildomomis gairėmis, kuriose nurodoma: „jūsų programa negali išplėsti ar atskleisti vietinių platformos API programinei įrangai be išankstinio „Apple“ leidimo“. Ar tai gali reikšti, kad emuliatoriai, kurie naudoja tokius dalykus kaip aparatinis pagreitinimas, veikiantis per sistemos API, yra neleistini?

Jei taip yra ir galima naudoti tik aukšto lygio emuliacijos technologijas, negalime tikėtis, kad bus emuliuojamos našumo reikalaujančios konsolės. Kaip ir visais kitais „Apple“ atvejais, ypač susijusiais su švelnesnėmis taisyklėmis ir „uždaro sodo“ griovimu, visiškai tikimės, kad rezultatas bus pagrįstas precedentu, kurį neabejotinai sukurs pati bendrovė.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas