„Apple“ veda derybas su „Google“: nori naujausius „iPhone“ išmaniuosius telefonus aprūpinti „Gemini“ dirbtinio intelekto varikliu

Dirbtinis intelektas tapo bene svarbiausia naujausių išmaniųjų telefonų dalimi. „Google“ dar pernai siūlė išskirtinių galimybių, kurios prieinamos „Pixel“ serijos įrenginiams, tokiu keliu pasekė ir „Samsung“, šiemet pristačiusi „Galaxy S24“ serijos modelius, kurie pasižymi dirbtinio intelekto galimybių gausa.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ veda derybas su „Google“: nori naujausius „iPhone“ išmaniuosius telefonus aprūpinti „Gemini“ dirbtinio intelekto varikliu

Jau kuris laikas sklando gandai, kad ir „Apple“ į savo būsimus „iPhone“ išmaniuosius telefonus įdiegs dirbtinio intelekto galimybes. Dabar pranešime teigiama, kad Kupertino bendrovė gali pasinaudoti „Google Gemini“ pagalba.

JAV technologijų bendrovė jau derasi su „Google“ dėl „Gemini“ dirbtinio intelekto variklio naudojimo galimybės „iPhone“ išmaniuose telefonuose. Pranešama, kad abi bendrovės veda aktyvias derybas dėl leidimo „Apple“ licencijuoti „Gemini“, kad jis galėtų naudotis kai kuriomis naujomis funkcijomis, kurios šiais metais bus įdiegtos į „iPhone“ programinę įrangą. Įdomu tai, kad „iPhone“ telefonus gaminanti bendrovė neseniai diskutavo ir su „OpenAI“.

Nors „Apple“ ir „Google“ derybos tebėra aktyvios, mažai tikėtina, kad apie kokį nors sandorį bus paskelbta iki birželio mėnesio, kuomet Kupertino kompanija planuoja surengti kasmetinę pasaulinę programuotojų konferenciją.

Gali būti, kad bendrovės nesusitars arba „Apple“ galiausiai pasirinks kitą generatyvinio dirbtinio intelekto tiekėją, pavyzdžiui, „OpenAI“. Reikėtų neatmesti varianto, jog JAV bendrovė teoriškai gali pasitelkti ir kelis partnerius, kaip tai daro su paieška savo interneto naršyklėje.

Manoma, jog pavyks susitarti dėl „Gemini“ naudojimo „iPhone“ išmaniuose telefonuose, šis susitarimas bus pasirašytas remiantis galiojančiu abiejų bendrovių susitarimu dėl paieškos. Nežinantiems, „Google“ moka tam tikrą komisinį mokestį už tai, kad jos paieškos sistema „Safari“ naršyklėje išliktų numatytuoju pasirinkimu.

Verta paminėti ir tai, jog praėjusių metų duomenys atskleidė, kad komisinis mokestis sudarė net 36 proc. visų „Google“ paieškos reklamos pajamų, gaunamų iš „Apple“ produktuose naudojamos „Safari“ naršyklės.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas