Atsiskaitymai mobiliosiomis programėlėmis: kokius privalumus gauna vartotojas ir viskas, ką būtina žinoti prieš atsiskaitant

Vis labiau populiarėjant išmaniesiems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams, populiarėja mobiliosios programėlės, skirtos finansiniams atsiskaitymams ir lėšų pavedimams atlikti.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Atsiskaitymai mobiliosiomis programėlėmis: kokius privalumus gauna vartotojas ir viskas, ką būtina žinoti prieš atsiskaitant

Daugiausia mobiliųjų programėlių sukurta populiariausioms mobiliųjų įrenginių „Apple“ ir „Android“ mobiliosioms operacinėms sistemoms.

Naudodamiesi bankų mobiliosiomis programėlėmis, paslaugų naudotojai įgyja tokias pagrindines galimybes:

 • Greitai ir patogiai pasiekti informaciją apie visų savo sąskaitų likučius, rezervuotas sumas, turimus kredito limitus;
 • Peržvelgti, kokių ir kada išlaidų ar įplaukų turėjote;
 • Greitai pervesti pinigų iš vienos savo sąskaitos į kitą, taip pat pervesti pinigų žmonėms iš gavėjų sąrašo (neįvedant elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų);
 • Prisijungus įprastai, pervesti pinigų visiems pasirinktiems gavėjams;
 • Greitai rasti arčiausiai esančius bankomatus ir banko padalinius;
 • Naudotis valiutų skaičiuokle, skaityti banko pranešimus, susisiekti su savo banku patogiausiu būdu.

Naudodamiesi elektroninių atsiskaitymų sistemų („PayPal“, „Paysera“ ir pan.) mobiliosiomis programėlėmis, paslaugų naudotojai turi galimybę atlikti daugybę finansinių operacijų:

 • Galima atlikti tarptautines pinigų perlaidas, ypač kur tai sudėtinga padaryti kitais būdais arba jei sumos yra nedidelės.
 • Mobilioji programėlė susiejama su telefono adresų knygele, todėl pinigus draugams galima išsiųsti akimirksniu. Taip pat galima pervesti pinigus bet kokiu el. pašto adresu ar telefono numeriu, jei pinigų gavėjas turi sąskaitą toje pačioje elektroninių mokėjimų sistemoje, kuria naudojasi ir siuntėjas.
 • Galima įsigyti arba parduoti prekes ir paslaugas internetinėse parduotuvėse. Šiandien daugelis tarptautinių e. parduotuvių, panašiai kaip ir aukcionas „eBay“, šalia įprastinių atsiskaitymų banko kortele siūlo atsiskaityti ir per elektroninių mokėjimų sistemas.
 • Naudojant mobiliąsias programėles, galima peržiūrėti sąskaitos likutį, vietas, kuriose galima atsiskaityti taikant mobiliąsias programėles, atsiskaitymo sąlygas, nuolaidas ir gauti specialius pasiūlymus, taip pat galima peržiūrėti statistiką (kiek pinigų išleista, kokia vidutinė atsiskaitymo suma ir pan.).
 • Yra galimybė atsiskaityti pridėjus išmanųjį telefoną prie specialaus NFC technologijos įrenginio (angl. Near Field Communication, NFC.).

Naudojantis minėtų elektroninių sistemų paslaugomis, jūsų perkama prekė ar paslauga dažniausiai yra apdrausta, todėl garantuojama, kad prekė jums bus pristatyta. Kitu atveju sistemos valdytojai garantuoja grąžinti visą jūsų sumokėtą pinigų sumą, taip pat suteikia garantiją gražinti prekę bei jūsų pinigus, jeigu jums prekė netiks.

Nepamirškite, kad naudojantis mobiliosiomis programėlėmis galioja tokie pat saugumo reikalavimai, kaip kompiuteriu atliekant atsiskaitymus: naudojami slaptažodžiai ir PIN kodai turi būti unikalūs ir nesikartoti, turi būti pasirinkti sudėtingi slaptažodžiai, kad jų nebūtų galima atspėti. Mobiliojo įrenginio operacinė sistema ir mobiliosios programėlės turi būti nuolat atnaujinamos. Mobiliosios programėlės įrenginyje turi būti atsisiųstos tik iš patikimų šaltinių („Google Play“ ar „Apple Store“).

Taip pat visada būkite budrūs pasirinkdami el. parduotuvę ar pardavėją, iš kurio perkate, ‒ visada įsitikinkite, kad tai nėra suklastota svetainė ar apgaulė.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas