Dalis pasaulio stebės itin retai įvykstantį visišką Saulės užtemimą: Lietuvoje toks reiškinys matomas neįtikėtinai retai, NASA siunčia perspėjimą telefonų turėtojams

Tomas Eidukevičius

2024-04-08, 17:55

0 komentarų

Šiandien, balandžio 8 dieną, dalis pasaulio gyventojų galės stebėti itin retą reiškinį – visišką Saulės užtemimą. Šio užtemimo šešėlis turėtų kristi iki 200 km skersmens skrituliu, tačiau lietuviai jo matyti, deja, negalės.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Dalis pasaulio stebės itin retai įvykstantį visišką Saulės užtemimą: Lietuvoje toks reiškinys matomas neįtikėtinai retai, NASA siunčia perspėjimą telefonų turėtojams

Saulės užtemimas šiandien turėtų prasidėti maždaug 20 val. Lietuvos laiku, o tiesioginę transliaciją bus galima stebėti tiesioginėje NASA transliacijoje. Kaip jau minėjome, lietuviai negalės jo pamatyti savo akimis.

Visi žino, kad užtemimo metu negalima žiūrėti į saulę, bet ar galite fotografuoti telefonu, kai vyksta užtemimas? Atsakymą į šį klausimą pateikia ir NASA. Jų išplatintame pranešime teigiama, jog užtemimo metu fotoaparatą nukreipus į saulę, galite sugadinti kai kuriuos telefono viduje esančius komponentus.

Teigiama, kad telefone esantys sensoriai gali būti pažeisti, lygiai taip pat kaip ir bet kuris kitas vaizdo jutiklis, jei jis bus nukreiptas tiesiai į saulę. Tai ypač aktualu, jei telefone naudojate kokį nors priartinimo objektyvo priedą.

Turėtumėte naudoti tinkamus filtrus, kaip ir bet kuriame kitame fotoaparate. Geriausia būtų prieš telefono objektyvą laikyti akinius nuo saulės ar tam skirtus ND filtrus, kai fotografuojate Saulę bet kuriame kitame taške nei visiškas užtemimas.

NASA siūlo, užuot leidus telefono vidui ištirpti į silicio ir metalo lašelius, lašančius iš telefono garsiakalbio ir įkrovimo prievado, sutelkti dėmesį į priešais esančio kraštovaizdžio fotografavimą ir tai, kaip jį veikia užtemimas.

„Tikrosios nuotraukos bus tos, kuriose aplinkiniai žmonės rodys į jus, žiūrės ir stebės. Tai bus puikios akimirkos, kurias pavyks užfiksuoti ir parodyti viso to emocijas“, - sakė NASA fotografas Billas Ingallsas.

Verta pastebėti, jog paskutinį kartą matomas visiškas Saulės užtemimas, kurį buvo galima matyti Lietuvoje, vyko 1954 metais. Tokį reiškinį užfiksuoti mūsų šalies teritorijoje yra itin retas reiškinys, o kitas matomas visiškas Saulės užtemimas Lietuvoje bus matomas tik 2141 metais.

Šiandien įvyksiantį visišką Saulės užtemimą bus galima matyti dalyje Meksikos, JAV ir Kanados teritorijos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas