ES ir toliau spaudžia „Apple“: bendrovė gali būti priversta leisti vartotojams pašalinti dar vieną programėlę, sužinokite, kurią

Europos Sąjunga pradėjo tyrimą dėl galimų jos Skaitmeninių rinkų įstatymo pažeidimų. ES reguliavimo institucija - Europos Komisija - ėmėsi tirti „Apple“, „Google“ valdančią bendrovę „Alphabet“ ir „Facebook“ bei „Instagram“ patronuojančiąją kompaniją „Meta“.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
ES ir toliau spaudžia „Apple“: bendrovė gali būti priversta leisti vartotojams pašalinti dar vieną programėlę, sužinokite, kurią

Daugiausiai problemų su Skaitmeninių rinkų įstatymu kyla „Apple“, o jos vadovams Europa veikiausiai jau sapnuojasi kaip didžiausias košmaras. „iPhone“ išmaniuose telefonuose jau atlikta nemažai pakeitimų, kad būtų prisitaikyti prie ES veikiančio reguliavimo, tačiau tai dar ne viskas.

Dėl Europoje galiojančio reguliavimo, „Apple“ buvo priversti leisti „iOS“ operacinėje sistemoje veikti trečiųjų šalių programėlių parduotuvėms, naršyklėms, kurios gali naudoti savo atvaizdavimo variklius ir alternatyvioms apmokėjimo sistemoms. Pasikeitimų gali būti ir dar daugiau.

Europos Komisijos atstovė Margrethe Vestager pateikė siūlymą, kad „Apple“ turi suteikti galimybę ne tik leisti pasirinkti, kokias programas įdiegti ir naudoti, bet ir kokias programas pašalinti. Ji išskyrė „iPhone“ telefonuose esančią „Photos“ aplikaciją ir galimybę ją pašalinti, kurios dabar nėra.

Nors tai yra galerijos programėlė, tačiau ji taip pat veikia kaip failų rinkiklis, kai bandote bendrinti nuotrauką ar vaizdo įrašą.

Kaip tikriausiai žinote, „iOS“ operacinėje sistemoje leidžiama bendrinti visą galeriją arba tik atskiras nuotraukas ir vaizdo įrašus su programėle, tai apima tiek vietoje saugomus, tiek į „iCloud“ įkeltus failus. Pašalinti tai iš „iOS“ ir leisti trečiosios šalies programoms pakeisti šią funkciją gali būti gana sudėtinga.

Kita vertus, Skaitmeninių rinkų įstatymo atstovai nurodo, kad „Apple“ suteiktų visišką prieigą prie „iOS“ API ir funkcijų - visko, įskaitant mobiliuosius mokėjimus, programėlių diegimą ir, matyt, viską, prie ko turi prieigą „Photos“.

Verta prisiminti, kad ši situacija yra labai panaši į tą, kuri vyko dar 2000 metų pradžioje. Tuomet „Microsoft“ buvo priversta leisti vartotojams pašalinti „Internet Explorer“ naršyklę iš savo kompiuterių.

4 komentarų

Linas

Gal metas pasimokinti anglu. Praverčia.

EDUARDAS

Me visi nori mokintis dar atskiros sumokėjus už funkcionalu daiktą didelius pinigus

Lukas Snarskis

Drįsčiau pastebėti, kad anglų kalbos mokėjimas praverčia ne tik naudojantis telefonu, bet ir keliaujant, ieškant darbo, naršant internete ir t.t.

Dalius

Gal galetu ES ir jau butu pats laikas paspausti del lietuviu kalbos idiegimo, ksd nereiktu rusu kalbos naudoti

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas