„Google“ pristatė antrąją „Android 15“ versiją, skirtą programėlių kūrėjams: atsirado keletas naujų galimybių, tarp jų – palydovinio ryšio patobulinimai

JAV technologijų bendrovė „Google“ kasmet pristato naują „Android“ operacinės sistemos versiją, o šių metų pabaigoje daugelis galės išbandyti „Android 15“ platformą. Ir nors iki oficialaus išleidimo dar daug laiko, tačiau neseniai buvo išleista jau antroji programėlių kūrėjams skirta versija.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Google“ pristatė antrąją „Android 15“ versiją, skirtą programėlių kūrėjams: atsirado keletas naujų galimybių, tarp jų – palydovinio ryšio patobulinimai

Vasario viduryje „Google“ išleido pirmąją „Android 15 Developer Preview“ versiją, o prieš keletą dienų buvo pristatyta ir antroji tokia versija. Žinoma, tai dar nėra vieša beta versija, kurią dažnai gali išbandyti ir kai kurių įrenginių turėtojai, tačiau tokia naujiena turėtų pasirodyti jau balandžio mėnesį.

Viena didžiausių naujovių, atsiradusių su „Android 15 DP2“, yra palydovinio ryšio palaikymas operacinės sistemos lygmeniu. Dabar į operacinę sistemą įtraukti tam tikri vartotojo sąsajos elementai, kurie skirti „užtikrinti nuoseklią naudotojo patirtį palydovinio ryšio srityje“, teigia „Google“ atstovai.

Programėlės gali nustatyti, kada įrenginys yra prijungtas prie palydovo, ir taip sužinoti, kodėl gali būti neprieinamos visos tinklo paslaugos. Taip pat įdiegta SMS/MMS programų ir iš anksto įkeltų RCS programų, kurios naudoja palydovinį ryšį pranešimams siųsti ir gauti, palaikymas.

Patobulinta ir PDF failų peržiūra - kūrėjai gali suteikti programoms galimybę atvaizduoti slaptažodžiu apsaugotus PDF failus ir anotacijas, taip pat leisti PDF failuose atlikti paiešką, redaguoti ir pasirinkti dalykus. Vietinių PDF failų peržiūra taip pat turėtų būti greitesnė ir naudoti mažiau išteklių. Pats PDF atvaizdavimo įrankis bus atnaujinamas per „Google Play“ parduotuvės atnaujinimus, nepriklausomai nuo „Android“ versijos atnaujinimų.

Be to, naudojimasis NFC mokant už daiktus turėtų būti sklandesnis ir patikimesnis nei anksčiau, taip pat patobulintas automatinis kalbos perjungimas atpažįstant garsą. Kūrėjai dabar taip pat gali naudoti „Android 15“ funkciją, kad jų programėlė būtų rodoma mažame atlenkiamo tipo sulankstomojo telefono viršelio ekrane.

Priminsime, jog pirmoji beta versija turėtų pasirodyti jau balandžio mėnesį, gegužę įvyks antrosios „Android 15“ versijos pristatymas. „Google“ anksčiau pateikė laiko juostą, kada galima tikėtis įvairių versijų išleidimo, tačiau tikslus laikotarpis, kada debiutuos galutinė „Android“ versija – kol kas nėra žinoma. Kaip bebūtų, tai turėtų įvykti jau šį rudenį.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas