„iPhone“ telefonai pasipildė nauja programėle: naujasis įrankis palengvins kai kurias užduotis, sužinokite kam ji skirta

Neseniai „iPhone“ išmaniuosius pasiekė ne tik sistemos atnaujinimas, bet ir nauja, iki šiol nematyta programėlė – „Freeform“.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„iPhone“ telefonai pasipildė nauja programėle: naujasis įrankis palengvins kai kurias užduotis, sužinokite kam ji skirta

Ši aplikacija siūlo įrankius lengvesniam bendradarbiavimui – nuo idėjų kūrimo iki pasidalinimo komentarais. Ekspertas apžvelgia, kuo ši programėlė gali būti naudinga kiekvienam vartotojui ir kaip reikėtų pradėti ja naudotis?

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius tikina, kad su nesibaigiančia skaitmenine lenta ir galimybe įkelti įvairius failus, aplikacija tampa bene geriausia erdve idėjų paieškai ar problemų sprendimui komandoje.

Paprastesniam darbui komandoje

„Apple“ sukurta milžiniška skaitmeninė lentos programa leidžia laisvai tvarkyti ir vizualizuoti savo idėjas, be rizikos jas prarasti. Programėlėje galima dirbti ne tik individualiai, bet ir komandoje – užsirašyti pastebėjimus, idėjas ir planus, įterpti paveikslėlius, vaizdo įrašus ar nuorodas. Čia suteikiama galimybė atlikti nuo paprasčiausių užduočių iki sudėtingų eskizų.

Naudodamiesi funkcija „QuickLook“ (dukart bakstelėdami), galite padidinti vaizdą ir peržiūrėti, ką užsirašėte – tai naudinga norint išbraukti nereikalingas dalis ir pamatyti, ką reikia pataisyti. Prisijungti prie „Freeform“ skaitmeninės lentos kūrimo galima pakviesti net iki 100 žmonių. Aptarti idėjas ir atlikti tiesioginius pakeitimus galima „FaceTime“ skambučio metu ar „iMessage“ žinutėmis, o visi atlikti pakitimai bus sinchronizuojami tarp „iPhone“, „iPad“ ir „MacBook“ įrenginių.

Galima pridėti nuorodas ir žemėlapių vietas

Pirmą kartą atidarius programėlę, bakstelėkite „Continue“, kad sukurtumėte pirmąją lentą. Čia galite priartinti arba atitolinti vaizdą, kiek tik norite. Lentoje rasite įrankių juostą puslapio apačioje ir keletą įrankių viršuje – pirmoji piktograma leis kurti užrašų lapelius, kuriuose galėsite įvesti pastabas ar priminimus. Galima redaguoti norimą šrifto dydį, spalvą ar lygiavimą su klaviatūroje pasirodančia įrankių juosta.

Antroji piktograma leis pridėti daugybę formų – galite keisti jų dydį, pridėti tekstą ar net figūras dubliuoti. Meniu juostos viduryje esantis teksto laukelis suteikia galimybę įterpti norimą žinutę bet kurioje lentos vietoje. Toliau rasite ir laisvo piešimo piktogramą – pasirinkus norimą įrankį, bus galima kurti norimas linijas ar figūras. Programėlė taip pat veikia su įvairiais failų tipais – nuo PDF ir nuotraukų iki vaizdo ir garso failų, taip pat nuorodų į svetaines ir žemėlapių vietas. Įterpti šiuos objektus galima bakstelėjus paskutinę piktogramą.

Turi kur tobulėti

2022 m. gruodį išleista „Freeform“ aplikacija įdiegta į naujausias „iOS“, „iPadOS“ ir „macOS“ versijas. Tam, kad galėtumėte naudotis šiuo įrankiu, jūsų telefone turi būti įdiegta „iOS 16.2“, planšetėje „iPadOS 16.2“, o kompiuteryje „macOS Ventura 13.1“ arba naujesnės sistemos versijos.

Aplikacija turėtų automatiškai pasirodyti suderinamo prietaiso pagrindiniame ekrane arba programėlių bibliotekoje, jei jos nerandate, atsisiųskite ją iš „App Store“. Prieš pradedant naudoti programėlę taip pat svarbu sinchronizuoti ją su „iCloud“ paskyra. Tai padarysite skiltyje „Settings“ bakstelėję savo paskyros vardą ir „iCloud“. Čia pasirinkite „Show all“ prie skilties „Apps using iCloud“ ir pažymėkite „Freeform“ pasirinkimą.

Nors naujoji programėlė įspūdinga, joje dar labai trūksta tokių smulkmenų, kaip žymėjimai, paminėjimai ar išmanieji aplankai, kuriuos naudojame mėgstamose aplikacijose, kaip „Notes“ ar „Pages“. Svarbu prisiminti ir tai, kad šiuo įrankiu bendradarbiauti galėsite tik su tais vartotojais, kurie turi „Apple“ įrenginius. Taip pat kai kurios „Freeform“ randamos funkcijos dubliuojasi su kitomis „Apple“ programėlėmis.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas