Įprastiniai telefonai keliauja į užmarštį: jau šiemet laukiama įspūdingo sulenkiamų įrenginių populiarumo augimo

Išmaniųjų telefonų rinkoje pokyčių vis mažėja. Jeigu anksčiau gamintojai lenktyniaudavo kameros galimybėmis, vyko ir galios ar baterijų lenktynės, tai dabar tokių iššūkių mažiau. Nepaisant to, jau kuris laikas kuriami sulenkiami išmanieji, kuriems skiriamas vis didesnis ir didesnis dėmesys.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Įprastiniai telefonai keliauja į užmarštį: jau šiemet laukiama įspūdingo sulenkiamų įrenginių populiarumo augimo

Dar prieš keletą metų, sulenkiami išmanieji telefonai buvo tikra retenybė, o tokius produktus galėjo pasiūlyti vos keletas gamintojų. Per pastaruosius keletą metų situacija gerokai pasikeitė ir šiandien įvairius variantus yra pasiūliusi ne tik Pietų Korėjos milžinė „Samsung“, bet ir daugelis kitų gamintojų.

Remiantis „TrendForce“ duomenimis, šiemet turėtų gerokai išaugti sulenkiamų išmaniųjų telefonų pardavimai. Tikimasi, kad 2023 metais bus užfiksuotas 55 proc. rinkos augimas, o bendri pardavimai turėtų pasiekti 19,8 mln. vienetų ribą. Palyginimui, pernai buvo parduota maždaug 12,8 mln. tokio tipo įrenginių.

Tiesa, nors sulenkiamų telefonų rinkai ir prognozuojama šviesi ateitis, tačiau pastebima, kad jos augimą pristabdo ganėtinai aukšta įrenginių kaina. Nuo 2021 metų tokių prietaisų kaina nelabai kito, o tam, žinoma, įtakos turėjo ir aukšta komponentų kaina. Siekiant sumažinti gamybos išlaidas, gamintojai nuolat kuria naujoviškas technologijas, tačiau didelių pokyčių kol kas nematyti.

Ekspertai pastebi, jog sulenkiamų OLED panelių kaina šiuo metu sudaro maždaug 23 proc. viso išmaniojo telefono kainos. Mažesnių kainų galima tikėtis tuomet, kai rinkoje atsiras daugiau dalių tiekėjų, kas ne tik mažins kainas, bet ir didins konkurenciją tarp gamintojų. Tiesa, pažymima, jog ganėtinai brangus yra ir sulenkimo mechanizmas, kuris naudojamas tokiuose įrenginiuose.

Sulenkiamų išmaniųjų telefonų rinkos lyderis „Samsung“ pirmauja šiame segmente jau ne vienerius metus, tačiau Pietų Korėjos milžinė sulaukia vis daugiau konkurencijos. Daugelis Kinijos bendrovių jau pristatė bent po vieną tokio tipo įrenginį, o tarp didžiausių vardų – „Xiaomi“, „Oppo“, „Vivo“, „Huawei“ ir „Honor“. Net neabejojama, kad artimiausiu metu sulenkiamų įrenginių išvysime ir dar daugiau.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas