Lietuviai pinigų telefonams negaili: nuo lentynų šlavė „iPhone“, tarp perkamiausių ir daugiau flagmanų

Pranešimas spaudai

2023-01-04, 11:13

3 komentarai (-ų)

Elektros kainų ir infliacijos rekordų akivaizdoje išmaniųjų telefonų rinka sugebėjo pademonstruoti imunitetą visoms ekonominėms negerovėms.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Lietuviai pinigų telefonams negaili: nuo lentynų šlavė „iPhone“, tarp perkamiausių ir daugiau flagmanų

Nors populiariausių 2022-ųjų išmaniųjų telefonų topo viršūnėje vėl karaliavo vidutinės „Samsung“ išmanieji, pernykštis dešimtukas nustebino netikėta „iPhone“ sėkme ir aukščiausios klasės modelių gausa. Tokias tendencijas rodo praėjusių metų „Telia“ statistika.

„Dar per karantiną pradėjome stebėti, kaip ekonominės klasės modelius iš populiariausiųjų topo pamažu pradėjo stumti flagmanai, o 2022 m. šis fenomenas pasirodė visu gražumu. Iš dešimties perkamiausių telefonų Lietuvoje net šeši priklauso „Premium“ segmentui, o topo lyderiu tik per plauką netapo nekukliai įkainotas „iPhone“. Tai rodo, jog lietuviai savo kišenėje kasmet nori turėti vis pajėgesnius įrenginius ir net pasaulį drebinančių sukrėtimų akivaizdoje verčiau linkę ieškoti kitų sričių, kuriose galėtų taupyti savo finansus“, – teigia „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

„Telia“ atstovės teigimu rudenį pasirodę „Iphone 14“, „Iphone 14 Pro“ ir „Iphone 14 Pro Max“ tikrai būtų patekę į šių metų dešimtuką, tačiau tam sutrukdė vėlyvas modelio pasirodymas rinkoje ir nepakankamas tiekimas. Šie modeliai sulaukė didelio susidomėjo, tačiau galimybės juos įsigyti buvo ribotos, o laukimo terminai ilgi.

Ir vėl nugalėjo „aukso viduriukas“

Pasak R. Marcišauskienės, pernai labiausiai pamėgtu bendrovės klientų telefonu tapo „Samsung Galaxy A53 5G“. Pelnyti pergalę jam neabejotinai padėjo tai, kad išmanusis gali pasigirti tokiomis flagmanams būdingomis savybėmis, kaip ryškus „AMOLED“ ekranas su 120 Hz atsinaujinimo dažniu, tamsoje gerai fotografuojanti kamera ir atsparumas vandeniui, tačiau tokie kompromisai, kaip plastikinis korpusas ar kiek lėtesnis lustas, leidžia visa tai pasiūlyti už vidutinę kainą.

„Kadangi ankstesniais metais pirmą vietą pelnė „Galaxy A52“, ta pačia „aukso viduriuko“ formule pasižyminčio jo įpėdinio lyderystė pernelyg nenustebino. Didžiausia 2022 m. staigmena tapo laipteliu žemiau atsidūręs „iPhone 13“, pademonstravęs, jog „Apple“ gerbėjų gretos šalyje smarkiai plečiasi, o lietuvius vis mažiau gąsdina šio gamintojo produkcijos kaina. Žinoma, prie to svariai prisidėjo ir pati kompanija – išvengusi kainų šuolio, šioje savo išmaniųjų kartoje „Apple“ sugebėjo smarkiai pagerinti baterijos ištvermę ir sumontuoti ryškesnes nuotraukas fiksuoti galinčias kameras. O šie aspektai daugeliui vartotojų yra kritiniai“, – įžvalgomos dalinasi ekspertė.

„iPhone 13“ galėjo padėti ir tiesioginio konkurento nesėkmė. Kitaip nei 2021 m., dėl iki pat antrosios metų pusės besitęsusių tiekimo nesklandumų „Samsung Galaxy S22 5G“ nepateko į trejetuką ir turėjo tenkintis aštunta dešimtuko vieta. Kita vertus, Pietų Korėjos milžinė tai sugebėjo kompensuoti susižerdama likusias tris penketuko vietas. Jos atiteko taupančiųjų pamėgtiems „Galaxy A52s 5G“, „Galaxy S21 FE 5G“ ir „Galaxy A22 5G“.

Flagmanų plejada ir nenugalimas „senolis“

Pašnekovė atkreipia dėmesį, jog antrajame 2022 m. topo penketuke dominuoja išskirtinai aukščiausios klasės įrenginiai. Jos nuomone, įvairių „iPhone 13 Pro“ ir „Galaxy S22 5G“ versijų atsiradimą dešimtuke veikiausiai nulėmė popandeminis efektas. Žmonės per suvaržymų laikotarpį gavo progą savo išmaniuosius išbandyti didelių apkrovų sąlygomis ir savo kailiu įsitikinti, kaip smarkiai nuo naudojamo prietaiso galimybių gali priklausyti jų darbo našumas bei laisvalaikio kokybė. Tad natūralu, kad atėjus laikui keisti telefoną dalis vartotojų savo žvilgsnį nukreipė į iki tol dar nepažintą flagmanų lentyną.

„Prie augančių „Premium“ klasės modelių pardavimo apimčių galėjo prisidėti ir retesnio įrenginių atnaujinimo tendencija. Remiantis naujausiais tyrimais, palengva lėtėjant išmaniųjų progresui, žmonės telefonus linkę keisti nebe kas dvejus, o kas trejus ar net ketverius metus, tad į flagmanų pirkimą galima žiūrėti ir kaip į norą kuo vėliau atidėti įrenginio keitimą. Kitaip nei pigesni modeliai, naujausi „iPhone“ ir „Galaxy S22“ programinės įrangos atnaujinimus turėtų gauti dar mažiausiai ketverius-penkerius metus, kas kartu su pažangesniais techniniais sprendimais padės ilgiau apsisaugoti nuo strigimų ir kitų pernelyg greitai keisti išmanųjį skatinančių problemų“, – svarsto „Telia“ atstovė.

Tiesa, tarp naujausių išmaniųjų rinkos galiūnų įsimaišė ir šiokia tokia „laukinė korta“. Šeštoje vietoje atsidūręs bei šiemet ketvirtus metus skaičiuosiantis „iPhone 11“ savo populiarumu ir toliau lenkia 2022 m. pasirodžiusį pigųjį „iPhone SE“. Tikėtina, jog vartotojai senesnį modelį renkasi dėl modernesnio dizaino ir didesnio ekrano, o šių dalykų jiems nenusveria nei senstelėjęs lustas, nei 5G nepalaikymas. Beje, pagal pastarąjį aspektą „iPhone 11“ dešimtuke yra balta varna – rinkdamiesi naują telefoną be šios techninės galimybės lietuviai nelinkę apsieiti.

Naujų išmaniųjų šaltinis neišseks

Nepaisant rinkoje vis dar jaučiamo įvairių elektronikos komponentų trūkumo bei dėl besitęsiančios pandemijos Kinijos fabrikuose stringančios įrenginių gamybos, R. Marcišauskienė ramina, kad 2023 m. laukia daug įvairių išmaniųjų telefonų naujienų.

Naujų modelių sezoną tradiciškai turėtų atidaryti „Samsung“, jau vasario mėnesį nutraukdama uždangą nuo šiųmetės „Galaxy S23“ serijos. Nors analitikai nemini didelių dizaino pokyčių, „Galaxy S22“ įpėdiniai turėtų pasiūlyti ženkliai ištvermingesnę bateriją, mažiau kaistantį lustą ir, galimai, net 200 megapikselių raiškos pagrindinę kamerą. Tiesioginiai konkurentai – „Apple“ – su „iPhone 15“ jiems atsakys tik rugsėjį, tačiau prieš tai, pavasarį arba vasaros pradžioje, naujo modelio laukimą kompanija turėtų pasaldinti naujomis „iPhone 14“ spalvomis.

„Per keletą ateinančių mėnesių dienos šviesą taip pat turėtų išvysti „OnePlus 11 Pro“, „Sony Xperia 1 Mark V“ ir „Xiaomi 13“ flagmanai, o taupantieji sulauks naujienų iš „Xiaomi“ dukterinių įmonių – „Redmi“ ir „POCO“. Pastarasis gamintojas Lietuvos rinkoje įsitvirtina vis geriau, bet į perkamiausiųjų dešimtuką jam patekti sutrukdo pernelyg dažnas modelių atnaujinimas. Tuo metu „OnePlus“ populiarumo taip ir nepavyksta pasiekti dėl pastaraisiais metais išaugusių telefonų kainų, o „Sony“ su savo telefonais taikosi tik į nedidelę filmavimo ir fotografijos entuziastų nišą. Tad belieka tikėtis, kad „Apple“ ir „Samsung“ dvivaldystę ateinančiais metais nutrauks tokie nauji žaidėjai, kaip pernai debiutavęs „Nothing Phone 1“, – viliasi Telia“ telefonų kategorijos vadovė.

3 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas