Telefonai

Liko vos vienas žingsnis ir į telefonus grįš daugelio jau pamiršta savybė: Europoje planuojami pokyčiai, kuriuos vartotojai pasitiks garsiais plojimais

Europos Parlamentas (EP) dar spalio pradžioje patvirtino teisės aktą, kuris leis ES vartotojams savo elektroniniams prietaisams naudoti bendrą USB Type-C kroviklį.

Liko vos vienas žingsnis ir į telefonus grįš daugelio jau pamiršta savybė: Europoje planuojami pokyčiai, kuriuos vartotojai pasitiks garsiais plojimais

Europos Parlamentas (EP) dar spalio pradžioje patvirtino teisės aktą, kuris leis ES vartotojams savo elektroniniams prietaisams naudoti bendrą USB Type-C kroviklį.

Nors teisės aktas buvo patvirtintas dar prieš kelis mėnesius, tačiau nebuvo žinoma nuo kada jis įsigalioja. Dar visai neseniai paaiškėjo, jog pakeitimai pradės galioti jau nuo 2024 gruodžio 28 dienos. Nuo šios dienos, visi telefonai, nešiojami garsiakalbiai, kameros, planšetės, ausinės ir ausinukai, pelės, klaviatūros ir daugybę kitos elektronikos privalės turėti USB-C įkrovimo lizdą. Tačiau tai ne vienintelis pasikeitimas, kurį planuoja Europos Sąjunga.

Nuo 2024 sausio mėnesio išmaniųjų telefonų gamintojai privalės atverti savo įrenginius ir trečiųjų šalių programėlių parduotuvėms. Tačiau ir tai dar ne viskas. Dabar pavyko pasiekti ir preliminarų susitarimą, pagal kurį bus reikalaujama, kad nešiojamuose įrenginiuose būtų naudojamos keičiamos baterijos.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Sutartis apima beveik visų dydžių akumuliatorius – nuo nešiojamųjų akumuliatorių, transporto priemonių paleidimo, apšvietimo ir uždegimo akumuliatorių (SLI baterijos), lengvųjų transporto priemonių akumuliatorių (LMT, tai liečia elektrinius paspirtukus ir dviračius), elektrinių transporto priemonių (EV) akumuliatorių ir net pramoninės baterijos.

Pranešama, jog priėmus šį teisės aktą, gamintojams bus suteikta 3,5 metų perdaryti savo įrenginius taip, kad vartotojai galėtų lengvai išimti ir pakeisti jų baterijas. Niekam ne paslaptis, jog dar visai neseniai išmanieji telefonai turėjo būtent tokius akumuliatorius, kuriuos labai lengvai galėjo pasikeisti daugelis. Deja, tačiau šiai dienai tokių įrenginių yra labai mažai.

Jeigu šis nutarimas būtų priimtas, keistųsi ir tvarka kaip yra ženklinamos baterijos. Skelbiama, jog kiekvienas akumuliatorius turės turėti etiketes ir QR kodus su informacija apie talpą, našumą, ilgaamžiškumą, cheminę sudėtį ir „atskiro surinkimo“ simbolį. Be to, akumuliatoriai turės skaitmeninius pasus su informacija apie bendrą baterijos modelį ir atskirą bateriją. Plane nustatyti net ir minimalūs baterijų perdirbtų medžiagų kiekiai: 16 proc. kobalto, 85 proc. švino, 6 proc. ličio ir 6 proc. nikelio.

Daugeliui išmaniųjų telefonų pritaikyti tokius pokyčius neturėtų būti didelė problema, tačiau tikru galvos skausmu gali tapti sulenkiami įrenginiai. Daugelis modelių turi dvi atskiras baterijas, kurios montuojamas po vieną į abi telefonų dalis, kas leidžia subalansuoti tokių produktų svorį. Tikėtina, kad tai gali sukelti didžiulį galvos skausmą gamintojams, ieškantiems būdų kaip sukurti vidinį įrenginio dizainą, kuris leistų vartotojams patiems pasikeisti baterijas.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Rekomenduojame peržiūrėti

21 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Muskas

Labai gerai. Pritariu europai. O visi "mandruoliai", kurie patys "moka" pasikeisti bateriją, tegul apsišika sau galvas...idiotai.

Android User

aš suprantu, kodėl technologijos nežengia į prieki kaip turėtu vien dėl tokiu nesamoniu kaip europos kišimasis ir nurodinėjimas kaip daryt kaip nedaryt.. čia regresas bl vėl prie išimimamu bateriju tegu išvis nusprendžia kad išmanieji daro žala ir grižta prie mygtukiniu, lai grižta laikai kai Nokia buvo legenda

meh

USB-C suprantu kaip standarta kuris sumažins galvos skausma tarp tu skirtingu krovimo jungčiu ir siukys spartesni krovima bei duomenu perdavima, kadangi vis technologiškai naujinama jo versija. o dėl batarkės nuprotejimas ir nesamone, kas nera būtina, kiekvienas ne šudarankis gali išmokt ja pasikeist ar nešt i servisa, bet nemanau kad tai bus išvis. tiesiog EU gali eit na...

Kompiuterastas

Type-C? Puiku!
Antrųjų šalių parduotuvės? Visai nieko
Keičiamos baterijos? Matyt diedukui iš kazkokios tarybos patikdavo tie Samsungai kur batarkė iškrisdavo numetus telefoną... NUPROTĖJIMAS

Rasa

Nieks neploja uz tai. Tai tik apsunkina tobulėjimą technologijų, prisideda prie švaistymo ir šiukšlių didinimo... Nieko gero visi tie draudimai ir ribojimai.

VytautasRasa

Kaip tik mažina šiukšles. Dabar nusiperkti telefoną ir po 3 metų nebelaiko baterija. Ką darai, metu lauk visą telefoną ir perki naują. Dabar pakaks pasikeisti tik bateriją. Dabar vidutiniškai žmogus telefoną turi apie 18 mėnesių t.y. net nėra 2 metų ir keičia.
O kas dėl technologijų tobulėjimo, tikrai nemanau, kad vieno laido pakeitimas kontaktais yra technologinis degradavimas.

Vytautui Rasa

tai jei tu debilas gal ir meti ji del baterijos xD normalus bl nuneša į servisa ir pakeičia arba pats turi rankas pasikeičia nieko sudėtingo. taprasme europos sprendimai nieko nei gero nei naudingo neduoda, tiesiog debilizmas su ta savo tarša. man gal pajibat ant tu durniu, kurie mato problema tame ir neturi ka veikt eina ir verkia, kad jiem plastikas blogai tai dar kas... tiesiog jei rušiuoji nematau bedos. va dėl kroviklio irgi išiima i# pakuotes ir ka keičia, kad ble negaus vartotojas kroviklio ir turės pikrtis arba ieškot turimo, o jei nusidevi vistiek išmeta ir perka kita. gal plastiko ten ne tiek pakuotej, kiek žmogus kasdien perka produktu ir jo gauna...

123

Dar 2008 jie apie tai šnekėjo. Bet kai pas juos pirmoj eilėj šiknos reikalai, tai aš šitų svarstymas užtruko tik 15 metų.

Jonis

Ir su waterproof teks atsisveikint

androidJonis

tai gi Galaxy S5 rurejo atsparuma gi padengia gumis kad mepatektu... šiaip europa galetu užsikišt ir mažiau nurodinet, del vieno senuko kokio kur nesugeba pasikeist akumo, dabar maždaug grižtam prie tu laiku kai buvo išiimama. man tai nebeda pats moku pasikeist ir tikrai nemetu telefono viso del akumo, kaip kažkas... čia išvis žmoniu reikalas, vistiek jie keite telefonus ir keis. ne baterijoj esme

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas