Išmaniųjų telefonų kainos per pastaruosius metus gerokai išaugo, tačiau jau netrukus už juos gali tekti mokėti dar daugiau. JAV siekiai perkelti didžiausių lustų gamintojų gamyklas už Atlanto gali brangiai kainuoti ne tik telefonus gaminančioms bendrovėms, bet ir pirkėjams.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
JAV prezidento Joe Bideno administracija skatina lustų gamintojus, kad jų gamyklos būtų perkeltos į JAV. Nors toks žingsnis, siekiant įdiegti pažangią lustų gamybą, turi ir įvairių ekonominių, o taip pat ir politinių tikslų, tai taip pat gali neigiamai atsiliepti ir vartotojams. Teigiama, kad tokie pokyčiai gali įtakoti naujų išmaniųjų telefonų kainas.
Jeigu toks JAV planas būtų įgyvendintas, o tokių bendrovių kaip TSMC gamyklos perkeltos už Atlanto, vidutinė išmaniųjų telefonų kaina gali pakilti visame pasaulyje. Tam didžiulę įtaką gali turėti ne tik didesni darbuotojų atlyginimai, lyginant su Kinija, Taivanu ar Indija, kur šiuo metu yra įsikūrę gausybė tokių gamyklos. Bendrovėms tai reikš ir naujų gamyklų statybas ar jų paruošimą naudojimui, o apie galimus iššūkius jau kalba ir TSMC atstovai.
Visai neseniai, buvo pasirodę pranešimų, kuriuose teigiama, jog TSMC perspėjo savo investuotojus, kad tokių gamyklų atidarymas JAV teritorijoje kainuos nepalyginamai daugiau nei tuos pačius lustus gaminti bendrovės tėvynainėje šalyje – Taivane.
Priminsime, jog JAV yra svarstomas įstatymas, kuriuo siekiama paskatinti lustų gamintojus perkelti savo gamyklas už Atlanto. J.Bideno administracija yra paruošusi 54 mlrd. JAV dolerių paramos paketą, kuris padėtų tokiems planams tapti realybe, tačiau tai niekaip negali pakeisti fakto, jog čia gaminamų lustų kaina gerokai išaugtų. Negana to, įžvelgiama ir papildomų rizikų, kurios galėtų dar labiau paaštrinti situaciją tarp JAV ir Kinijos, kuri jau kuris laikas nėra itin gera.
Pastebima ir tai, jog tokie JAV politikų užmojai gali turėti įtakos ir didžiausiems išmaniųjų telefonų gamintojams, tokiems kaip „Samsung“, „Google“ ar „Apple“. Žvelgiant į, pavyzdžiui, „iPhone 14 Plus“ išmaniojo gamybos išlaidas – net 54 proc. nuo 495 eurų gamybos kainos sudaro būtent puslaidininkiai. Vien šiame modelyje naudojamas procesorius kainuoja maždaug 76 eurus. Įsivaizduokite, kiek tai kainuotų, perkėlus gamyklas į JAV.