Pirmasis „Tele2“ pusmetis: lietuvių poreikis nevaržomai naršyti internete augo

Pranešimas spaudai

2023-07-21, 08:50

0 komentarų

Didžiausio operatoriaus „Tele2“ užimama mobiliojo ryšio rinkos dalis pirmąjį šių metų pusmetį ir toliau nuosekliai augo.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Pirmasis „Tele2“ pusmetis: lietuvių poreikis nevaržomai naršyti internete augo

Dėl didėjančio klientų poreikio bendrauti internetu, augančio duomenų suvartojimo Lietuvoje ir užsienyje bei tobulinamų ryšio technologijų praėjusį pusmetį didėjo ir pajamos. Operatorius pastebi ir vis didesnį klientų susidomėjimą kibernetinio saugumo paslaugomis.

„Nepaisant makroekonominių iššūkių, su kuriais susiduria kiekvienas verslas, klientams ir toliau užtikriname kokybiškas paslaugas už patrauklią kainą. Intensyviai plečiame 5G tinklą ir siūlome savo klientams aktualias paslaugas: pratęstą įrenginių garantiją, interneto apsaugą. Vartotojai tai vertina – mūsų privačių ir verslo klientų skaičius taip pat nuosekliai auga“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.

Bendrovės pajamos per šį pusmetį pasiekė 164,29 mln. eurų ir buvo 8,5 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

EBITDAaL (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą, amortizaciją ir pritaikius IFRS 16 efektą) šių metų pirmąjį pusmetį siekė 67 mln. eurų – tai 12,2 proc. daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Antrojo 2023 m. ketvirčio duomenimis, „Tele2“ paslaugomis jau naudojasi daugiau nei 2 mln. 30 tūkst. vartotojų. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, bendras klientų skaičius padidėjo 2,9 proc. Verslo klientų skaičius taip pat nuosekliai augo – jis siekia 309,5 tūkst. ir yra 7,9 proc. didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Diegiamos naujausios ryšio technologijos ir toliau itin pageidaujamos vartotojų – tai rodo kasmet nuosekliai augantis išnaršytų mobiliųjų duomenų kiekis. Balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais „Tele2“ klientai Lietuvoje persiuntė 108 tūkst. TB duomenų – 14 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2022-siais.

Taip pat didėjo ir mobiliųjų duomenų vartojimas užsienyje. Per antrąjį metų ketvirtį keliautojai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, užsienio šalyse naršė 53,8 proc. daugiau – duomenų kiekis padidėjo nuo 1,3 mln. Iki 2 mln. GB.

Nemažėja ir klientų susidomėjimas išmaniosiomis technologijomis. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mobiliųjų telefonų operatorių rinkos dalis „Tele2“ pirmąjį šių metų pusmetį augo nuo 43 proc. iki 46 proc.

Pirmąjį šių metų pusmetį „Tele2“ toliau tobulina ryšio kokybę – gerinamas 4G+++ tinklas, kuris „Tele2“ tinkle dengia 75,07 proc. Lietuvos gyventojų populiacijos. Lyginant su praėjusiais metais, operatorius šį pusmetį beveik padvigubino investicijas į ryšio kokybės gerinimą ir tam skyrė 12,8 mln. eurų – tai 70,2 proc. daugiau nei 2022-aisiais.

„Tele2“ toliau plečia ir 5G ryšio tinklą. Neseniai 5G ryšys pasiekė ir „Pildyk“ klientus. Pirmąjį šių metų pusmetį operatorius pasiekė 5G ryšio greičio rekordą – 4,45 Gbps. Jį oficialiai užfiksavo Lietuvos rekordų fiksavimo agentūra „Rekordų akademija“. Matavimo rezultatai buvo protokoluojami vertinant 3 kriterijus – duomenų gavimą (angl. download), duomenų siuntimą (angl. upload), delsą (angl. ping).

Operatorius pastebi ir augantį klientų poreikį internete naršyti saugiai. „Tele2“ praėjusį pusmetį pristatė specialų saugumo įrankį – interneto apsaugos paslaugą. Ji atpažįsta užkrėstus puslapius, perspėja apie tai vartotoją ir užblokuoja prieigą prie jų. Neseniai pristatyta ir pratęstos garantijos paslauga, kurią užsisakius suteikiamas nemokamas įrangos techninis aptarnavimas, kai gamintojo suteikta garantija jau nebegalioja.

Be to, praėjusį pusmetį bendrovė tęsė paramą Ukrainai. „Tele2“ palengvino tarptinklinio ryšio išlaidų kompensavimo tvarką visoms organizacijoms ir asmenims iš Lietuvos į Ukrainą vykstantiems su pagalbos misija, taip pat dalyvavo akcijoje „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas