Reaguoti privalo kiekvienas telefono turėtojas: artėja pasikeitimai, kuriems privalu pasiruošti jau dabar, sužinokite, ką būtina padaryti

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) parengė tvarką, pagal kurią per kelerius metus ryšio numerių priekyje esantį skaičių 8 pakeis 0. Nuo kovo 1 dienos oficialiai prasideda pirmasis pokyčių telefonų numeriuose įgyvendinimo etapas. Tiesa, kol kas tik techninis ir svarbus mobiliojo ryšio operatoriams.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Reaguoti privalo kiekvienas telefono turėtojas: artėja pasikeitimai, kuriems privalu pasiruošti jau dabar, sužinokite, ką būtina padaryti

Šie žingsniai leis įgyvendinti daugiau nei 20 metų užtrukusį procesą, kurį stabdė naudojami skubiosios pagalbos tarnybų trumpieji numeriai, kurių dalis 0 naudojo kaip ryšio numerio pradžią: 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033.

Kristina Mikoliūnienė, RRT tarybos narė, išskiria tris pagrindinius etapus, kaip bus įgyvendinimas visas numeracijos pokytis.

„Šiemet žmonės pokyčių dar nepajus, nes pirmiausia savo sistemas turės pritaikyti operatoriai. Tik nuo 2024 metų kovo atsiras galimybė telefono numerio priekyje esantį 8 keisti į 0“, – pabrėžia Kristina Mikoliūnienė, RRT tarybos narė.

RRT atstovė primena, kad pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, išsisaugodami kontaktų ryšio numerius savo užrašinėse. Ką jau dabar gali pradėti daryti vartotojai – keisti numerių priekyje esantį 8 į tarptautinį kodą +370. Šiuo metu jau yra veikiančių mobiliųjų programėlių, kurios leidžia paprastai pakoreguoti telefono numerius.

Po metų, nuo 2024 metų kovo iki 2025 metų kovo, prisiskambinti galėsime tiek su 8, tiek su 0.

„Numatyta, kad 8 bus išjungtas 2025 metų kovo 1 dieną. Tiesa, dar kurį laiką, iki gruodžio 1 dienos, vartotojai gaus pranešimus, jog toks telefono numeris negalioja ir jį reikia pakoreguoti. Vėliau bus išjungta ir ši informavimo funkcija“, – aiškina K. Mikoliūnienė.

Kaip „Android“ telefone pakeisti visus adresų knygos numerius, kad juose vietoj 8 būtų +370?

Pasak išmaniųjų įrenginių eksperto, pirmiausia reikia iš „Google Play“ parduotuvės atsisiųsti „Add Country Code“ programėlę. Ją įdiegę atidarykite.

„Naudojant šią programėlę nemokamai pakeisti galima iki 300 kontaktų numerių. Esant didesniam poreikiui reikia arba sumokėti apie 2 Eur, arba peržiūrėti kelias reklamas“, – įspėja „Bitės Profas“.

Leiskite programėlei pasiekti telefono kontaktus, taip pat susipažinkite su jos naudojimu ir spustelėkite „OK“. Tada sukurkite atsarginę savo telefono kontaktų kopiją – pagrindiniame programėlės lange pasirinkite „Backup Contacts“ ir spustelėkite „OK“. „Po to pasirinkite „Pending Contacts“. Ekrano dešinės pusės viršuje matysite pasirinkimą „2 digits“. Spauskite ant jo ir pasirinkite „1 digit“ – sako M. Vrubliauskas.

Spauskite pirmą nuo viršaus „Update“. Laukelyje „Remove proceeding Trunk“ skaičių pakeiskite į 8. Taip pat įsitinkinkite, kad laukelyje „Starting With“ būtų skaičius 8, o „Having Lenght“ – 9. Paskutiniame laukelyje turėtų būti nustatytas Lietuvos kodas +370. „Įsitikinus, kad viskas nustatyta teisingai, ekrano dešinės pusės apačioje spauskite „Next“. Atsidariusiame lange matysite telefono kontaktus – vardus su 2 telefonų numeriais“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Pirmas numeris po vardo, kuriame raudonai pažymėtas skaičius 8, bus ištrintas. Tuo metu antras numeris, kuriame žaliai pažymėtas kodas +370, bus pridėtas.

„Ekrano dešinės pusės apačioje spauskite „All“ – taip pažymėsite visus kontaktus, kuriuos norite pataisyti“, – sako „Bitės Profas“. Jei pastebite telefono numerius, kurių keisti nenorite, juos atžymėkite. Kitaip tariant, prie šių numerių nuimkite varneles.

„Pasitikrinus, ar viskas nustatyta gerai, spauskite „Update“ ir palaukite kelias sekundes, kol operacija bus sėkmingai atlikta. Tada spauskite „OK“, – sako M. Vrubliauskas.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas jus sveikina, nes dabar visi telefonų kontaktų knygos numeriai, kuriuos pasirinkote, pataisyti – vietoje 8, jie dabar prasideda Lietuvos kodu +370.

„Vis dėlto jei kas nors nepavyko, telefono numerius galite atkurti. Tam ir yra reikalinga atsarginė telefonų numerių kopija, kurią sukūrėte iš pradžių“, – sako „Bitės Profas“.

Tam, kad atkurtumėte telefonų numerius, pagrindiniame „Add Country Code“ programėlės meniu spauskite „Restore Contacts“. Tada patvirtinkite kontaktų, kuriems buvo pakeista numerio pradžia, atkūrimą spausdami „Gerai“. Kontaktų numeriai atkurti, tad spauskite „OK“.

Kaip „iPhone“ telefone pakeisti visus adresų knygos numerius, kad juose vietoj 8 būtų +370?

Anot M. Vrubliausko, pirmiausia iš „App Store“ parduotuvės reikia atsisiųsti „ContactPrefixFixer“ programėlę ir ją įdiegus atidaryti.

Ši programėlė neturi numerių atsarginės kopijos ir kontaktų atkūrimo funkcijos. Dėl to įdėmiai vadovaukitės šia instrukcija ir neskubėkite“, – įspėja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Tam, kad pakeistumėte visus norimus telefono adresų knygos numerius, „ContactPrefixFixer“ programėlėje pasirinkite „Old prefix“ ir įrašykite seną prefiksą 8. Po to „New prefix“ eilutėje įrašykite prefiksą +370.

Tada spauskite „Change“ ir suteikite leidimą programėlei pasiekti telefono kontaktus. Tai atlikę dar kart patvirtinkite veiksmus“, – sako „Bitės Profas“.

Dabar visi numeriai jūsų telefone pataisyti – jie prasideda nebe 8, o Lietuvos kodu +370

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas