„Samsung“ sprendimas, galintis sugriauti „Google“ imperiją: svarstomi pakeitimai, kurie paieškos milžinei gali kainuoti įspūdingą sumą pinigų

Lukas Snarskis

2023-04-17, 10:50

0 komentarų

Pastarieji mėnesiai internetinėje erdvėje buvo itin įdomios, o daugybės dėmesio sulaukė „OpenAI“ bendrovės sukurtas pokalbių robotas „ChatGPT“. „Dall-E“ nuotraukų įrankio kūrėjai pristatė bandomąją pokalbių roboto versiją, kuri iškart buvo įvardijama kaip internetinės paieškos ateitimi, kuri ateityje gali pakeisti „Google“ paieškos sistemą.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Samsung“ sprendimas, galintis sugriauti „Google“ imperiją: svarstomi pakeitimai, kurie paieškos milžinei gali kainuoti įspūdingą sumą pinigų

„Google“ jau seniai dominuoja paieškos sistemų srityje, o jos rinkos dalis daugelyje šalių viršija 90 proc. Toks lyderystės lygis sukėlė susirūpinimą dėl bendrovės monopolinės galios, o kai kurie kritikai teigia, kad ji gali slopinti konkurenciją ir netgi kenkti vartotojams.

Nepaisant įvairių antimonopolinių tyrimų ir ieškinių, „Google“ išlieka plačiausiai naudojama paieškos sistema visame pasaulyje - kasdien jos platformoje atliekama milijardai paieškų. Tačiau tai gali būti pirmas kartas per daugelį metų, kai „Google“ vadovams gali tekti susirūpinti dėl savo padėties rinkoje.

Remiantis naujausia informacija, „Samsung“ vadovai svarsto galimybę vietoje „Google“ paieškos sistemos pasirinkti „Microsoft“ sukurtą alternatyvą – „Bing“ paieškos variklį. Pastarasis įrankis jau ne vienerius metus vejasi „Google“, o naujausi dirbtinio intelekto (DI) sprendimai perkėlė šio paieškos variklio galimybes į visiškai kitą lygį.

Tai kelia didžiulę grėsmę „Google“, kuriai nepavyko sėkmingai paleisti savo dirbtinio intelekto įrankio „Bard“, kuris sulaukė nemažai kritikos ir šiai dienai neprilygsta „ChatGPT“ ar kitiems sprendimams.. Pranešama, kad žinia apie tai, jog „Samsung“ ketina naudoti „Bing“, sukėlė tikrą „Google“ darbuotojų paniką.

Skelbiama, jog „Google“, bendradarbiaudama su „Samsung“ uždirba maždaug 3 mlrd. JAV dolerių, kas yra maždaug 2,73 mlrd. eurų, o praradus šią partnerystę bendrovės pajamos gali sumažėti net 18 mlrd. eurų. Tai būtų itin skausmingas sprendimas „Google“, tačiau tai ne vienintelė problema. Baiminamasi, kad analogišką sprendimą gali priimti ir „Apple“.

Jeigu „Apple“ vadovai paseks savo pagrindinių konkurentų pavyzdžiu ir taip pat pereis prie „Bing“, kaip numatytosios paieškos sistemos savo įrenginiuose, tai bus dar didesnis smūgis „Google“. Tačiau JAV technologijų bendrovė daro viską, kad taip nenutiktų.

„Google“ jau dabar spartina savo dirbtinio intelekto technologijos vystymą ir neseniai pristatė planus pasiūlyti naują DI valdomą paieškos sistemą, kuri būtų labiau pritaikyta asmeniniams poreikiams nei dabartinė. Ir nors „Google“ sukurtas pokalbių robotas „Bard“ nesulaukė tokio pripažinimo kaip „ChatGPT“, bendrovė vis tiek valdo paieškos sistemą, kurios vertė pernai siekė daugiau nei 147 mlrd. eurų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas