Šokiruojantis saugumo specialistų atradimas: milijardai „Android“ vartotojų atsidūrė pavojuje, apkrėstas nesuvokiamas kiekis programėlių, pasitikrinkite ar neturite tokių ir jūs

Lukas Snarskis

2023-06-13, 11:00 (atnaujinta 2023-06-13, 12:11)

0 komentarų

„Google Play“ parduotuvė šiuo metu yra didžiausia tokio tipo programėlė pasaulyje, kuri įdiegta kone kiekviename „Android“ išmaniajame telefone. Nesunku nuspėti, jog ja naudojasi milijardai žmonių, o tai automatiškai paverčia šią aplikaciją ir internetinių nusikaltėlių jauku.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Šokiruojantis saugumo specialistų atradimas: milijardai „Android“ vartotojų atsidūrė pavojuje, apkrėstas nesuvokiamas kiekis programėlių, pasitikrinkite ar neturite tokių ir jūs

Įvairios saugumo bendrovės dažnai aptinka vieną ar kitą apkrėstą „Android“ programėlę, kurią galima parsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės. Tačiau naujausias atradimas – šokiruos net ir visko mačiusius. Saugumo specialistai įspėjai apie daugiau nei 60 tūkst. aplikacijų, kurios turi kenksmingą kodą.

„Bitdefender“ saugumo specialistai aptiko kenksmingą programinį kodą, kuris iki šiol nebuvo aptiktas. Teigiama, kad pastarasis kodas gali veikti visiškai nepastebimas – jis naudoja jūsų įrenginio bateriją, gali šiek tiek sulėtinti veikimą bei pabloginti vartojimo patirtį. Viso to tikslas – leisti sukčiams uždirbti pinigus.

Ekspertai teigia, kad šį siužetą galima nesunkiai patobulinti, kad būtų galima rengti gerokai pavojingesnes atakas, kurios ištuštintų jūsų banko sąskaitą.

„Ši kampanija sukurta siekiant į „Android“ įrenginius įdiegti agresyvią reklaminę programinę įrangą ir taip gauti pajamų. Tačiau sukčiai nesunkiai gali pakeisti savo taktiką ir nukreipti vartotoju į kitas kenkėjiškas programėles, kas leistų pavogti informaciją apie jūsų banko sąskaitas ar reikalauti išpirkos už tam tikrus duomenis", - perspėja „Bitdefender“ saugumo specialistai.

Pranešama, jog „Bitdefender“ aptiko daugiau nei 60 tūkst. apkrėstų programėlių. Negana to, įtariama, kad tokių aplikacijų gali būti gerokai daugiau. Pastebima ir tai, jog tokios aplikacijos netgi naudoja gudrybes, kad priverstų jus manyti, jog jos nebuvo tinkamai įdiegtos, ir neleistų jų ištrinti.

„Kenkėjiška programinė įranga veikia mažiausiai nuo 2022 m. spalio“, - aiškina „Bitdefender“.

Visas apkrėstų programėlių sąrašas nėra pateikiamas, tačiau „Bitdefender“ pateikia sąrašą aplikacijų tipų, kurias šis kenkėjas dažniausiai imituoja:

  • Žaidimų nulaužimo įrankiai;
  • Žaidimai su atrakintomis mokamomis galimybėmis;
  • Nemokami VPN;
  • Netikri vaizdo įrašai;
  • „Netflix“;
  • Netikros pamokos;
  • „YouTube“ ar „TikTok“ be reklamų;
  • Netikros antivirusinės programėlės.

Saugumo ekspertai rekomenduoja pasitikrinti neseniai įdiegtas programėles. Jeigu jos potencialiai patenka tarp aukščiau įvardintų aplikacijų tipų – rekomenduojame jas pašalinti. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad įsidiegus tokią aplikaciją – jūsų telefonas turėtų pradėti veikti kiek lėčiau nei įprastai, o ir baterija gali išsikrauti greičiau nei anksčiau.

Žinoma, pats svarbiausias žingsnis, siekiant apsisaugoti nuo virusų - atnaujinti telefono programinę įrangą. Ypač svarbūs dideli atnaujinimai, tokie kaip „Android 12“ ar „Android 13“, kurie užkerta kelią kenkėjiškoms programoms toliau siurbti jautrius vartotojo duomenis ir panaikina leidimus neaiškioms aplikacijos rodyti nepageidaujamas reklamas.

Visgi, nereikėtų ignoruoti ir saugumo pataisymų naujinių, kadangi jie užlopo specifines spragas, kurias gali išnaudoti tam tikri virusai.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas