Svarbiausios išmaniųjų telefonų tendencijos: kuo šiandien gali nustebinti priekinė kamera?

Partnerio turinys

2022-10-13, 10:00 (atnaujinta 2022-11-29, 01:03)

0 komentarų

Socialinių tinklų turinio platformos suteikia laisvę kiekvienam išreikšti save. Būtent galimybė bendrauti su pasauliu, kurti naują ir išskirtinį turinį bei būti atviriems kasdieniame gyvenime keičia fotografijos ir filmavimo tendencijas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Svarbiausios išmaniųjų telefonų tendencijos: kuo šiandien gali nustebinti priekinė kamera?

Kadangi priekinė išmaniojo telefono kamera vis dažniau naudojama norint greitai ir lengvai fotografuoti būnant su draugais arba filmuoti pramoginius vaizdo įrašus sekėjams, technologijų kūrėjai su kiekvienu nauju išmaniojo telefono modeliu siūlo vis įdomesnes ir labiau ištobulintas priekinės kameros funkcijas.

Pasidaryti asmenukę su 10 žmonių – misija įmanoma

Skaičiuojant nuo pirmųjų skaitmeninių fotoaparatų atsiradimo, šiandien daryti asmenukes tapo nepalyginamai lengviau. Dabar išmaniuoju telefonu galite lengvai nustatyti geriausią kampą, foną ir apšvietimą, o viso būrio draugų nebereikia laikyti šalia darant tuziną nepavykusių kadrų. Kita vertus, priekinės kameros kokybės galimybės dažnai yra prastesnės nei telefono galinės kameros.

„Išmaniųjų telefonų fotografavimo tendencijos rodo, kad vis dažniau naudojama priekinė kamera, todėl kokybės požiūriu ši kamera taip pat turėtų pasižymėti didesniu megapikselių skaičiumi ir siūlomomis galimybėmis. Būtent šiuo požiūriu naujasis išmanusis telefonas „Huawei nova 10 Pro“ išsiskiria rinkoje, pristatydamas pirmąją dvigubą priekinę kamerą. Šį dvigubą derinį sudaro 60 MP plačiakampė kamera, palaikanti 100 laipsnių kampą bei 4K kokybę ir 8 MP portretinio priartinimo kamera, užtikrinanti patogią, didelės raiškos fotografavimo patirtį. Toks dvigubas objektyvas bus ypač naudingas darant įvairias grupines nuotraukas su draugais ar šeima, kuriose niekas neliks už kadaro“, – sako Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymo vadovė Lietuvoje.

Aukšta kokybė ypač svarbi turinio kūrėjams, kurie kasdien daro daugybę nuotraukų ir vaizdo įrašų savo sekėjams. Todėl šiuo telefonu kuriamas turinys bus ne tik didelės raiškos, bet ir užims mažiau vietos įvairiose tolesnio apdorojimo programose.

Daugiau detalių fotografuojant tiek iš arti, tiek toli

Dažnai fotografuojant priekine kamera pirmas nuviliantis veiksnys yra vaizdo kokybė, ypatingai bandant atitolinti vaizdą ir sutalpinti į vieną kadrą kuo daugiau fono bei žmonių. Norint, kad asmenukėse nebūtų prarastas bendras vaizdas, svarbu, kad priekinėje kameroje būtų įrengtos skirtingo židinio nuotolio portretams skirtos kameros.

„Išmaniojo „Huawei nova 10 Pro“ priekinė kamera siūlo 2 kartų optinį priartinimą ir iki 5 kartų siekiantį skaitmeninį priartinimą, kurį fotografai vadina klasikiniu portretiniu židinio nuotoliu. Optinio iškraipymo principas sukuria skirtingus efektus naudojant skirtingo židinio nuotolio objektyvus. Pavyzdžiui, kuo didesnis priartinimas, tuo didesnis poveikis vaizdui, kai objektai keičia formą kompozicijos kraštuose. Kita vertus, fotografijoje naudojant 1 kartą didesnį priartinimą gerokai sumažėja objektų iškraipymas, todėl jis tinka fotografuojant portretus patalpose ar gatvėje, nes juo galima išgauti daugiau detalių ir tinkamas veido proporcijas. Tuo metu išmaniojo telefono priekinės kameros 5 kartų skaitmeninis priartinimas užtikrina ryškias veido detales, pavyzdžiui, akis, lūpas ir auskarus. Todėl toks priartinimas bus tinkamas tais atvejais, kai reikia sutelkti dėmesį į žmonių veidų detales, aksesuarus ar ryškius bruožus“, – išskiria „Huawei“ ekspertė.

Renkantis tinkamą priartinimo režimą svarbu suprasti, kokio rezultato norima pasiekti ir koks yra pagrindinis nuotraukos objektas. Priekine telefono kamera galima daryti ne tik daryti asmenukes – ji leidžia užfiksuoti įsimintinas akimirkas su draugais ir profesionalias kūrybiškas nuotraukas socialiniams tinklams. Kad ir kokia būtų priekinės kameros paskirtis, naujasis išmanusis telefonas „Huawei nova 10 Pro“ yra puikus būsimas draugas tiems, kas mėgsta fotografuoti ir labiau už viską savo daromose nuotraukose ar vaizdo įrašuose vertina išskirtinę kokybę.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas