Teisinės „Apple“ problemos niekada nesibaigs: JAV teisingumo departamentas padavė bendrovę į teismą, kaltina neteisėta telefonų rinkos monopolija

Jungtinių Valstijų Teisingumo Departamentas iškėlė ieškinį bendrovei „Apple“, teigdamas, kad bendrovė išlaikė neteisėtą išmaniųjų telefonų rinkos monopoliją, užrakindama savo klientus, didindama kainas ir selektyviai taikydama sutartinius apribojimus kūrėjams, neleisdama naudotis svarbiausiomis funkcijomis, kad užkirstų kelią konkurencijai.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Teisinės „Apple“ problemos niekada nesibaigs: JAV teisingumo departamentas padavė bendrovę į teismą, kaltina neteisėta telefonų rinkos monopolija

„Apple“ naudojasi savo monopoline galia, kad iš vartotojų, kūrėjų, turinio kūrėjų, menininkų, leidėjų, mažųjų įmonių ir prekybininkų, be kita ko, išgautų daugiau pinigų“, – teigia JAV Teisingumo Departamentas kartu su 16 valstijų ir apygardų prokurorais, kurie pateikė ieškinį.

Taip pat kalbama apie trečiųjų šalių išmaniųjų laikrodžių funkcionalumo ribojimą „iPhone“ telefonuose ir trukdymą „Apple Watch“ naudotojams pereiti iš „iPhone“ bei trečiųjų šalių kūrėjų blokavimą kurti konkuruojančias skaitmenines pinigines su „iOS“ skirta „tap to pay“ funkcija.

Ironiška, kad „Apple“ neseniai buvo priversta leisti tokias trečiųjų šalių skaitmeninių piniginių funkcijas „iPhone“ telefonuose ES, tačiau, kadangi „Apple“ yra „Apple“, ji leido tai daryti tik ES ir niekur kitur.

„Apple“ taip pat kaltinama „žlugdanti“ vadinamąsias „superprogramėles“ (kalbama apie programėles, kurios vienu metu yra ir žinučių siuntimo, ir mokėjimo, ir apsipirkimo programėlės, ir net kitų programėlių centrai). Teigiama, kad „Apple“ taip pasielgė tyčia, nes suprato, kad leidus naudoti tokias programėles sumažės „iOS“ lipnumas ir naudotojai lengviau pereis prie konkuruojančių įrenginių.

Kitas dalykas – „Apple“ ribojo debesų srautinio duomenų perdavimo programėlių prieinamumą tokiems dalykams kaip žaidimai, turėdama nepagrįstų reikalavimų, pavyzdžiui, kiekvienas žaidimas turėtų būti atskirai pateikiamas „Apple“ įprastam tikrinimo procesui, net jei tai yra srautinio duomenų perdavimo žaidimas.

Teigiama, kad tai daroma tam, kad žmonės negalėtų tiesiog paleisti bet kokio žaidimo naudodami labai pigią aparatinę įrangą ir kad nereikėtų kas kelerius metus atnaujinti „iPhone“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas