„Tele2“ informuoja savo klientus apie artėjančius pokyčius: jau visai netrukus bus atsisveikinta su pasenusiu technologija, sužinokite, kas keičiasi

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Tele2“ informuoja savo klientus apie artėjančius pokyčius: jau visai netrukus bus atsisveikinta su pasenusiu technologija, sužinokite, kas keičiasi

Dr. Evaldas Stankevičius, „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas, sako, kad šis pokytis vartotojams atneš ir papildomų naudų: modernėjant technologijoms, beveik nebenaudojamo 3G dažniai gali būti pernaudoti naujosios kartos ryšio tinklui gerinti.

Išjungimą lemia kelios priežastys

Tūkstantmečių sandūroje atsiradęs 3G ryšys po truputį praranda savo aktualumą – jį pakeitė pažangesnės 4G ir 5G tinklo technologijos. Kaip ir daugelyje kitų šalių, 3G ryšio dažniai „Tele2“ tinkle iki 2025 m. pabaigos bus perleisti 4G ir 5G tinklams, tad gyventojai raginami laiku atsinaujinti įrenginius ir SIM korteles.

Senosios kartos 3G ryšio jau visiškai atsisakė arba tinklų išjungimą įgyvendina daugybė pasaulio šalių. Tarp jų – Čekija, Vokietija, Danija, Vengrija, Singapūras, Malaizija, Australija, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Graikija, Japonija. Anot dr. E. Stankevičiaus, mobiliojo ryšio technologijų kaitą labiausiai lemia besikeičiantys vartotojų poreikiai ir lūkesčiai, taip pat bendra technologijų sektoriaus ir interneto pažanga.

„Tam, kad naujos technologijos veiktų efektyviai ir kokybiškai, o resursų užtektų visiems, reikalingi specialūs dažniai. Išjungus senas technologijas, jose naudojami dažniai gali būti dar efektyviau panaudoti 4G ir 5G tinkluose. Paprastai tariant, išjungus jau beveik ir taip nebenaudojamą 3G ryšį, geriau veiks labiausiai naudojamas 4G ir 5G ryšys“, – sako dr. E. Stankevičius.

Pasak eksperto, dabar prie interneto jungiasi daugybė įrenginių – nuo įprastų kompiuterių ir telefonų iki automatinių vartų ir daugybės kitų išmaniųjų įrenginių. Senosios ryšio technologijos nėra pritaikytos šių prietaisų veikimui.

Gyventojams suteiks naujų galimybių

3G balso ir interneto duomenų perdavimo technologiją, kurią greičiu, kokybe ir efektyvumu jau seniai aplenkė 4G ir 5G, palaiko tik senesnio modelio mobilieji telefonai ar maršrutizatoriai, kuriais Lietuvoje naudojasi jau tik nedidelė dalis operatoriaus klientų. Dėl šios priežasties dauguma gyventojų 3G ryšio išjungimo nepajaus.

Vis dėlto, vadovas atkreipia dėmesį, kad tiems, kas senokai nėra atnaujinę savo įrenginių ar neprisimena, kada paskutinį kartą keitė SIM kortelę, vertėtų apsilankyti artimiausiame salone arba susisiekti su savo operatoriumi.

„Tiems klientams, kurie vis dar naudoja senus, tik 3G ryšį palaikančius įrenginius, juos reikėtų pakeisti į 4G ar 5G ryšį palaikančius prietaisus. Be to, svarbu laiku atsinaujinti ir SIM korteles – jei jos pritaikytos palaikyti tik 3G ryšį, jį išjungus prisiskambinti nebepavyks. Laiku atsinaujinę klientai ne tik išvengs nemalonių pasekmių, bet ir pajus visą naujausių technologijų teikiamą kokybę“, – pataria dr. E. Stankevičius.

Pasak jo, 3G ryšio tinklo išjungimas suteiks klientams galimybių dar patogiau naudotis tokiomis pažangiomis balso perdavimo technologijomis, kaip „VoLTE“, kuria naudojasi vis daugiau žmonių.

„Atsinaujinę įrenginius į tokius, kurie palaiko naujos kartos 4G ir 5G ryšį, gyventojai galės skambindami naudotis balso perdavimo paslauga „VoLTE“. Ji balsą perduoda ne įprastu mobiliojo ryšio signalu, o per mobilius duomenis. Todėl balso perdavimo kokybė tampa nepalyginamai aiškesnė, sumažėja vėlavimas ir pagerėja bendra naudotojo patirtis balso skambučių metu“, – teigia dr. E. Stankevičius.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

2 komentarų

Ka

Nori išjungt 3g, bet 3g reikalingas pasiskambinti, skambinant auto 4g ar 5g persijungia į 3g, cool.

Tomas

Pradžioje tegul nustoja pardavinėti tik 2g palaikančius telefonus, ir išjungia 2g ir 3g. O kaip su 112 numeriu. Kiek žinau, jis Viltė nepalaiko.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas