„Tele2“ siunčia kritinį perspėjimą daugeliui telefonų turėtojų: jums privalu įsidiegti šį atnaujinimą, gali padėti net ir vagystės atveju

„Apple“ flagmanų „iPhone“ naudotojai raginami kuo greičiau atsinaujinti savo įrenginių programinę įrangą. Išleista „iOS 17.3“ versija jau prieinama ir Lietuvos gyventojams.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Tele2“ siunčia kritinį perspėjimą daugeliui telefonų turėtojų: jums privalu įsidiegti šį atnaujinimą, gali padėti net ir vagystės atveju

Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad šis atnaujinimas labiausiai susijęs su įrenginio saugumu – jei išmanusis būtų pavogtas ar pamestas, į jį įsilaužti būtų gerokai sunkiau. Be to, „Apple“ pataisė ir kitas ankstesnės versijos saugumo spragas.

„Programinės įrangos atnaujinimus „Apple“ kasmet išleidžia ir po kelis kartus. Šįkart atnaujinimas susijęs su keliomis ankstesnės programinės įrangos versijos saugumo spragomis, kurias jau pradėjo naudoti kibernetiniai nusikaltėliai, taip pat įdiegtomis naujomis apsaugos funkcijomis. Dėl to naudotojai turėtų suskubti atnaujinti savo „iPhone“ į naujausią versiją“, – pataria A. Lukošius.

Apsaugos vagystės atveju

Lietuvoje jau prieinamoje naujausioje „iPhone“ programinės įrangos „iOS 17.3“ versijoje įdiegta nauja apsaugos funkcija „Stolen Device Protection“ (liet. „pavogto įrenginio apsauga“), susijusi su įrenginio vagyste. Nuo šiol įsilaužti į rastą ar pavogtą „iPhone“ įrenginį bei pasisavinti jame esančius duomenis bus dar sunkiau.

„Neseniai pasirodęs „iPhone“ sistemos atnaujinimas geriau apsaugos naudotojų debesijos saugyklą „iCloud“, taip pat kitas svarbias paskyras – banko, el. pašto prisijungimus. Į svetimą įrenginį bandantys patekti žmonės turės įveikti daugiau nei iki šiol patikros žingsnių – pavirtinti tapatybę biometriniais duomenimis“, – sako A. Lukošius.

Saugumo ekspertai pastebi, kad vagys gali apgauti žmones ir prieš atimdami išmanųjį įrenginį paprašyti įvesti ekraną saugantį kodą. „Stolen Device Protection“ funkcija reikalauja, kad atlikdami tam tikrus veiksmus, pavyzdžiui, peržiūrėdami išsaugotus slaptažodžius, nuskaitytumėte piršto atspaudą arba naudotumėte veido atpažinimo funkciją „Face ID“.

Be to, įjungus šią funkciją, kai kurie veiksmai, susiję su jautriais duomenimis, turės laukimo laikotarpį. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, keičiant „Apple ID“ slaptažodį arba įrenginio ekrano kodą, prireiks šį pokytį savo biometriniais duomenimis patvirtinti du kartus – iškart atliekant pakeitimus ir po valandos. Taip siekiama užtikrinti, kad asmuo, atliekantis pakeitimus, iš tiesų yra įrenginio savininkas. Vis dėlto, šio žingsnio „iPhone“ prašys tik esant įrenginiui „nepažįstamose“ vietose.

Ištaisė saugumo spragas

Su naujuoju atnaujinimu „Apple“ ištaisė ir kelias aptiktas saugumo spragas. Viena jų susijusi su „WebKit“ – naršyklės variklio, kuriuo paremta pagrindinė „iPhone“ naršyklė „Safari“, pažeidžiamumu. Teigiama, kad dėl šių jau ištaisytų spragų naršyklė galėjo būti lengviau pažeidžiama ir tapti kibernetinių nusikaltėlių taikiniu.

Be to, dar viena „WebKit“ spraga yra susijusi su kenksmingomis šnipinėjančiomis programomis. „Apple“ teigimu, šią spragą kibernetiniai sukčiai pastebėjo pirmieji ir jau pradėjo ja naudotis, todėl visi „iPhone“ savininkai programinę įrangą turėtų atnaujinti kuo greičiau.

Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto, „iOS 17.3“ versijoje taip pat ištaisytos dar kelios spragos, susijusios su „Safari“ naršykle, „ImageIO“, „Apple Neural Engine“ funkcijomis bei įrenginio naudojimosi prieinamumu.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas